ara

Yedinci Hayat

Seven Sisters - What Happened to Monday? (2017)

Yedinci Hayat Konusu ve Özeti

Yedinci Hayat
Nüfus patlaması yaşanmasının ardından dünyanın kaynakları azalmış ve devlet tarafından tüm ailelere tek çocuk izni verilmiştir. Bir baba, yediz doğan çocuklarını herkesten gizli olarak büyütür. Ancak bir gün çocuklardan biri kaybolunca kardeşleri kendi yaşamlarını tehlikeye atarak onu bulmak için hepberaber dışarı çıkar.
Süre: 123 dk
Yapım: 2017 ABD
Vizyon Tarihi: 1 Eylül Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Hayalet

@suveydaa

Uzun zamandır bu film kadar etkilendiğim bir film izlememiştim.. Senaryosu çok güzeldi.. Tavsiye edeceğim bir film..
Yedinci Hayat
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum

RETA

@duyguuu

Film boyuca kızın sarı saçlı halini Şebnem Dönmez'e, siyah saçlı halini de Sevinç Erbulak'a benzettim :)
Benzetme bi yana çok iyi bir bilim-kurgu olmuş. Durmadan devam eden nüfus artışı artık önlenemeyecek duruma gelmiş tüketim çılgınlığı sonucu kıtlık baş göstermeye başlamış şöyle ki her yerde her tarafta insanlar oluk oluk..
Devlet tarafından yeni bir nüfus planlanması oluşturuluyor ve tek çocuk yasası yürürlüğe giriyor. Devlet izni olmadan yapılan 2. çocuk alınıp daha iyi bir gelecek yaratılana kadar sözüm ona donduruluyor.
Böyle bir dönemde dünyaya gelen yediz bebekler dedeleri tarafından hayatta tutulmaya çalışılıyor her gün biri dışarı çıkarılarak. Yani 7 çocuk tek bir kişi ve tek bir isimle 30 yaşına kadar geliyor.
Sinemaya aslında Tom Crouse'un filmi için gitmiştim amma velakin son anda karar değiştirip bu filme girdim. Sadece konusunu okumam yetti fikir değiştirmeme. Salt bilim kurgu değil çünkü. Gerçek hayattan esinlenilmiş malesef.
Baştan sona hiç sıkılmadan izleyeceğiniz bir yapım. İyi seyirler.
Yedinci Hayat
filme 8 verdi
5 beğen · 0 yorum

Jazzgirr

@jazzgirr

Sorun tanıdık, çözüm enteresan.. İşleyiş etkileyici.. Noomi Rapace'in 7 ayrı karakteri nasıl başarıyla canlandırdığı takdire şayan.. Ne anlatayım? En iyisi ben anlatmayayım siz izleyin.. Şiddetle tavsiye ederim..
Yedinci Hayat
filme puan vermedi
5 beğen · 0 yorum
8.1/10
18 oy
Sence kaç puan almalı?
0