ara

Ayla

(2017)

Ayla Konusu ve Özeti

Ayla
Kore Savaşı'nın sürdüğü yıllarda yaşanmış olan bir olaydan esinlenilerek çekilen filmde, savaş esnasında ailesini kaybeden küçük bir Koreli kıza kendi kızıymış gibi sahip çıkan ve aylarca cehpede ona gözü gibi bakan bir askerin ve Ayla adını verdiği küçük kızın hikayesini izliyoruz.
Yapım: 2017 Türkiye
Vizyon Tarihi: 27 Ekim Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
Ayla filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri listesinde yer almaktadır.

sinemasever

@sinemasever

İlk yapım aşamasındayken beni heyecanlandıran, kadroyu duyunca iyice beklentimi arttıran zaten hikayesi yeter dediğim mükemmel bir film.Oyunculuklar harikaydı Çetin Tekindor, Ali Atay, Murat Yıldırım ve İsmail Hacıoğlu muazzam kadro.Ayla'yı canlandıran Kim Seol çok iyi oyunculuk sergilemiş.Oyunculuklar ve Dram çok iyi yansıtılmış.Bazı sahneler ağlattı gerçekten Salonun çoğu ağladı.Oscar yolunca yolu açık olsun, çok iyi bir iş çıkmış harikaydı.
Ayla
filme 10 verdi
15 beğen · 1 yorum
min seo jung (@minseojung)
bu film çok güzel
04.12.17 beğen cevap

Batuhan Saydam

@batuhan-saydam

Gerçek hikaye ile oyunculuklar ve karakter muazzam eşleşmiş,film bi çırpıda izlenip bitiyor yaa ne çabuk bitti dedim kendime yada kendimi bşraz fazla kaptırdım.Türkler için söylenen diyaloglar ve Ankara marşı çok duygulandırdı,uzun zamandır izlediğim en iyi SON’du.Oscar alır mı bilmiyorum ama çok ses getireceği kesin.Emeği geçen herkese teşekkürler.
Ayla
filme 8 verdi
12 beğen · 0 yorum

kübra

@namtenahi

Yahu ne Ayla'ymış arkadaş!
Evet, inceleme eklemekten daha katlanılmaz olan bir başka şey ise; kimsenin ağzından düşüremediği, abartılan kitap/filmlere inceleme eklemek. Tamam, kabul güzel ama neden? Neden yani tadında bırakmıyorsunuz?
Milyonları ağlatan, kitlelerin hayatına yön veren filme gittim. (Biraz geç oldu ama...) O ağlayan miyonlar nasıl ağladı? Şahsen ben ağlamadım. O zaman bende üretim hatası var? Diyorlar ki, şu dakka şu saniye de ağlayacaksın, millete bakıyorum herkesin iki gözü iki çeşme. Sanki şey gibi, kendilerini koşullamışlar da o dakka geldiğinde ağlayabilmek için gözyaşı torbalarını hazır tutuyorlar. Film de fazlaca bir emek vardı, ama beğenmediğim yerlerde oldu. En çok Ali karekterini sevdim, en başta o öldü. Oyuncu kadrosu genel olarak iyiydi.
Gittiğim için pişman olmadığım tek nokta, (filmde olsa) savaşta yaşanılan acıları, kayıpları görüp gerçek hayatta en ufak bir durum karşısında isyankarvari davramam. Kendimi sorguladım, vicdan mahkememi kurdum ve her şeyi haddinden fazla kafaya taktığımı fark ettim. Yeter ulan! Bu da beyin!
Velhasıl, sinemaya falan gitmeyin izlemek için. Zaten internete düşmesine az kaldı. (Evet, sinemaya gittiğim için de pişmanım.)
Ayla
filme puan vermedi
8 beğen · 10 yorum
Feyzanur (@vareste)
En haklı inceleme. Ben de buna benzer bir sey yazacaktım. Bin kez olsa bin kez beğenirim. Haklısın. Cidden :)
26.11.17 beğen 1 cevap
SweetHexe (@glbn)
Gecen Pazar ben de gitmiştm filme. Ve yine hemen hemen aynı cümlelerle okadar inceleme yazıldı ki senin gibi ben de yazmaya gerek görmedim ;) bi yandan evet haklısın, ama eminm bi çok kişiyi bu kadar etkileyen şey gerçek yaşanmış olması. Evet etkileyiciydi ama filmden sonra düşündüğüm şey su oldu: genç yasta aylaya babalık etmiş bi adam kendi kızını yetiştirememiş. Ayrıca filmn sonunda o döneme ait gerçek fotolar ekranda görünmeye başlarken daha ışıkların yanması ve oturmaya devam ettiğim halde görevlilerin salona girip temizliğe başlamasıyla bende oluşan sinirden bütün etki gitti. Soluğu cinens sinemaları şikayet hattında aldım ;)
26.11.17 beğen 1 cevap

K.i.n.g

@king

daha önce belgeselini felan izledik ama film gerçekten bambaşka olmuş .. oyunculuklar felan süper olmuş kesinlikle ailenizle izleyin derim ayrıca filmin gerçekten yaşanmiş olması insanı bir başka duygulanırıyor
Ayla
filme 10 verdi
7 beğen · 0 yorum

BeeKiwLes

@beekiwles

Çok Sinirliyim.
Öncelikle küçük kızın oyunculuğunu kutlamak lazım, tüm duyguyu aktardı seyirciye... And the Oscar goes to Küçük Ayla! ama filme hiçte özenilmemiş gibi duruyor yani sanki ticari kaygı güdülerek çekilmiş; savaş sahneleri olsun, kurguda göze çarpan bir kaç nokta olsun insana gerçekten ben de buna Oscar vermem ki dedirtiyor.. O kadar basit ve özentisiz duruyor ki dram filmi yapalım derken boşlamışlar o sahneleri sanki ortada büyük bir savaş yokta ufak bir çatışmanın içerisindeler gibi.
Ayla
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
-Türkler ilginç insanlar. Bu savaş bittiğinde ne sen ne ben hatırlanacağız. Tarih kitaplarına onlar geçecekler.
Ayla
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
9 beğen · 0 yorum
-Türklerin meşhur bir sözü vardır. ''Canımızı versek de vatan sağolsun.''
Ayla
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
10 beğen · 0 yorum
-Ayla olsun mu adı? Ay gibi yüzü var. Ay ışığında bulduk zaten.
Ayla
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
11 beğen · 0 yorum

Merve

@hempa

İstedigim şey hatırlaman değil, asla unutmaman..
Ayla
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
-Karıncayı bile incitemeyenler savaşa gidiyor.
Ayla
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
11 beğen · 0 yorum
15
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...

lara şenol

@laraenol

AYLA
AYLA
27 Ekim 2017 tarihinde gösterime giren Ayla filmi (Yönetmen: Can Ulkay) 1950’lerin başlarında yapılan Kore Savaşı filmlerinin ardından (her ikisini de Seyfi Havaeri’nin yönettiği Kore’de Türk Kahramanları, 1951 ve Kore Gazileri, 1951; Kore’de Türk Süngüsü, 1951, Vedat Örfi Bengü) Türkiye’de sinemanın kamerasını bir kez daha Kore Savaşı’na çevirdiği, Türkiye–Güney Kore ortak yapımı bir film.

Ayla, Box Office Türkiye verilerine göre gösterimdeki ilk üç gününde 312 bin 135 biletli seyirci tarafından izlenmiş. “İzleyen herkesi ağlattığı” söylenen ve Ziraat Bankası’nın ana sponsoru olduğu Ayla filmi, Türkiye’nin Oscar adayı olarak da tanıtıldı.

ayla, filmi çok güzel bir film izlemeye gittim ve çok beğendim çok duygusal kısımları var ve insan duygularına hakim olamıyor ancak filmi biraz daha uzatabilirlerdi diye düşünüyorum
Ayla
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum

MİRA GÜRSOY

@miragursoy

VAY BEE ( HÜZÜN)
HAFTAYA GİDİYORUM YANIMA 10 PAKET PEÇETE ALICAĞIM

DAHA FRAGMANINDA AĞLADIM :DD
Ayla
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 7 yorum
Bayır gülü (@bayirgulu)
Annemle babamın barışmalarının şerefine, onları ben bugün sinemaya götüreyim bari:D harçlıklarım bitecek ama olsun.
24.11.17 beğen 2 cevap
Gamze (@dlnyy)
Çok güzel bir film izle keyifli izlemeler bende izlerim inş. Merakla bekledim film
24.11.17 beğen 1 cevap
NLGNYC (@dunyasnilzehes)
Güzel bir filmdi ve tabi ki ağlattı
24.11.17 beğen cevap

@

Ayla
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
beğeni · 0 yorum

Kahve Kitap Kurabiye

@kahvekitapkurabiye

Ağlamayanı; Ağlatıyorlar galiba ...
Ağlamayanı; Ağlatıyorlar galiba ...
Salondan çıkan gözlerini silerek çıkıyor ...

EK 1
Haklıymış ya eli yüzünde çıkanlar ... Yanınıza mendil, selpak alın ya da uzun bir tişört giyin giyin ki; tersini çevirip çevirip silin burnunuzu ... 27.10.17
EK 2
Dip Not ; Filme giderseniz , bitti diye hemen kalkmayın yerinizden . 27.10.17
Ayla
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
17 beğeni · 9 yorum
Yonca (@kitapokumakhuzurverir)
En çok izlemek istediğim filmler arasında :)
27.10.17 beğen 2 cevap
elizabeth.. (@the)
Bu filmi izlemeyi çok istiyorum..
27.10.17 beğen 1 cevap
Kahve Kitap Kurabiye (@kahvekitapkurabiye)
İzlersiniz İnşaAllah. Mendilinizi yanınıza alın :(.
27.10.17 beğen 2 cevap
9.2/10
143 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2011
2017