ara

Testere: Jigsaw Efsanesi

Jigsaw (2017)

Testere: Jigsaw Efsanesi Konusu ve Özeti

Testere: Jigsaw Efsanesi
Korkunç tuzaklar ve düzenekler kurularak katledilen insanların cesetleri bulununca herkesin aklına testere lakaplı John Kramer gelir. Ancak John Kramer yıllar önce ölmüştür. Cinayetlerin arkasındaki gizemli katili bulmak için büyük bir araştırma başlatılır.
Süre: 91 dk
Yapım: 2017 ABD
Vizyon Tarihi: 3 Kasım Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:

POST_MORTEM

@postmortem

P.M.
Efsaneler ölmez, yalnızca şekil değiştirir...

Film, bir kaçağın kovalanması ile başlıyor. Kaçak yakalandığında, beş kişinin ya da kendisinin öleceğini söyleyerek Detektif Halloran'ı çağırmalarını ister. Böylece olaylar başlar.

Seriyi seneler evvel izledim ve hepimiz de biliyoruz ki bu seri, gerilimi iliklere kadar işletmeyi ilke edinmiş. Hani az makara yapalım, biraz da sağdan soldan birileri çıkar "böö" diyerekten, azıcık ürkeriz, hatta o arada manitaya da sarılacak bahane çıkar falan... ;) Amaç buysa izlenecek film Testere serisi değildir. Ayrıca o kızıl hatun, alelade bir korku filminde olsa kesin birkaç sevişme sahnesine malzeme olmuştu. Ama diyoruz ya, Testere serisinin olayı başka.

Oyunlar bence diğer filmlerdekileri aratmamış. Yeri geldiğinde mesajı da güzel vermişler. Bazı oyunlar, mantığı devreye soktuğunda gayet kolay çözümler içermekteydi ama can havli diye bir şey var ve olaylar karşısında bulduğumuz çözümler, kişiliğimizin de bir parçasıdır değil mi?

Ters köşe kavramının hakkını veren bir film olduğunu söylememe lüzum yoktur sanırım. Zira seriye aşina olanlar, filmdeki herkesten şüphelenmelidirler. Ölülerden bile... Hakkaten ya, John Kramer gerçekten ölü mü yoksa değil mi? İzleyince göreceksiniz...
Testere: Jigsaw Efsanesi
filme 8 verdi
5 beğen · 0 yorum

Burak Kahveci

@burakkahveci

Gerçekten de efsane (Spoil İçerir)
Film isminin hakkını verdi. Gerçektende efsane olmuş. Ortalarında Testere'nin ortaya çıkmasından sonra şok olmuştum. Salonda da bir çok şaşırma tepkileri geldi. Ama sonra gerçek anlaşıldı. Ayrıca Testere 9'un geleceğide artık bence kesin. Çünkü Doktor Gordon hiç görülmedi ve Logan Nelson'un asistanı ve Nelson Serinin devamı için çok fazla ipucu verdi. 9'u iple çekiyorum. Kesinlikle Sinemada İzlemelisiniz
Testere: Jigsaw Efsanesi
filme puan vermedi
5 beğen · 2 yorum
Okurkız (@okurkiz)
Diğer filmlerini evimde izlemiştim, bunu kesinlikle sinema salonunda izleyeceğim ben de meraktayım. İnceleme için teşekkürler.
05.11.17 beğen 1 cevap

Murat Yilmaz

@engmuratyilmaz

Make your choice
Serinin ilk filmini izlediğimde ortaokuldaydım. Bu seri ile büyüdüm diyebilirim. Açıkçası ilk 7 filmi izledikten sonra ve aradan o kadar yıl geçtikten sonra efsanenin devam etttiğine dair bir film hem beklentim dışıydı hem de ön yargılı davrandım izlemekte ama müthiş ters köşeleri ve her zaman ki gibi ilginç oyunlarıyla gözümü kırpmadan izledim. Jigsaw'i tekrar oyunlarda izlemek güzeldi ama dediğim gibi sürekli ters köşe olmak çok ayrı bir tat katmış bu filme. 2004'te yayınlanan ilk filmle benzerlikler olması da beni o ilk izlediğim zamanlara götürdü. Devamını kesinlikle beklediğim film ayrıca benim gibi seriyi sevenlerdenseniz geciktirmeden gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz, ilk günkü gibi aynı kalitede :)
Testere: Jigsaw Efsanesi
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Burak Kahveci

@burakkahveci

Jigsaw: Asla öfke veya intikam ateşiyle hareket etmemeliyiz. Bunu bana sen öğrettin.
Logan Nelson: Ama o zaman Adalet de olmaz.
Jigsaw: Ama Olacak
Jigsaw: Çünkü Ölüler adına biz konuşacağız.
Testere: Jigsaw Efsanesi
filme puan vermedi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
8.5/10
14 oy
Sence kaç puan almalı?
0