ara

Buğday

Grain (2017)

Buğday Konusu ve Özeti

Buğday
Kıtlığın yaşandığı yakın bir gelecekte geçen filmde kalkanlarla korunan şehirde zengin aileler yaşarken halkın geri kalanı ölü topraklar denen kurak bölgede büyük bir yaşam mücadelesi vermeye mahkum edilmiştir.
Süre: 128 dk
Yapım: 2017 Türkiye
Vizyon Tarihi: 24 Kasım Cuma 2017
Yönetmen:
Buğday filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri listesinde yer almaktadır.

erhan

@munzevi

Nefes mi Buğday mı?
<< Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim öğretmiştik. Mûsâ ona, "Sana öğretilen bilgilerden bana, doğruya iletici bir bilgi öğretmen için sana tabi olayım mı?" dedi. Adam şöyle dedi: "Doğrusu sen benimle beraberliğe asla sabredemezsin." >> Kehf 65-67

Sıfırdan bir tohum tanesi yapmaktan bile aciz olan insan. Yapılsa bile hayatta kalamayan, kalamadığı için hayatı bozan ve tabiatıyle insanı bozan tohum. Kendi kendinin sonunu getiren insanoğlu. Ne biliyoruz? Biliyor muyuz?

Gittiğin yere ev kurmak vardır. Evin mahremiyeti vardır. Toprağa saygı duymak vardır. O ayakkabılar çıkacak! Çünkü toprakta hayat vardır. Çünkü topraktan geldik ve yine ona döneceğizdir. Çünkü tohum orada can bulur. Çünkü karınca orada yuva kurar. Çünkü toprakta şifa vardır. Yaşıyor muyuz?

Hepimiz bir rüyadayız. Ölünce uyanacağız. Rüya içinde rüya görür, rüya içinde hayal kurarız. Bir ben etrafında döneriz. Bilmeden teslim olabilir miyiz? Teslim olmadan bilebilir miyiz? Teslim oldum demekle teslim olmuş olur muyuz?

Bu yolculuğa sabredebilirmiyiz?

Şahsen ben, hayatımda ilk defa bir film için sinemaya ikinci kez gitme isteği duyuyorum. Gideceğim de inşallah.

Mutlaka izleyin, izletin.

Ek : http://www.neokur.com/p/330495
Buğday
filme 10 verdi
7 beğen · 3 yorum
Ayrıksı (@ayriksii)
Ben de sormayı düşünmüştüm nasıldı diye.. :) İnceleme eklemişsin bile.. Ömrüne bereket.. :)
27.11.17 beğen 2 cevap
15
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
8/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0