ara

Aile Arasında

(2017)

Aile Arasında Konusu ve Özeti

Aile Arasında
Aynı gün evliliklerini bitiren Fikret ve Solmaz tuhaf bit tesadüf sonucunda karşılaşırlar. Solmaz'ın kızı Zeynep, Adanalı zengin bir ailenin oğluyla evlenmeye karar verir. Onlarla birlikte olayların içine sürüklenen Fikret bir anda kendisini Adanalı ailenin içinde bulur. Aile arasında olması planlanan nikah gittikçe büyür ve komik olaylar birbirini izler.
Süre: 124 dk
Yapım: 2017 Türkiye
Vizyon Tarihi: 1 Aralık Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
Aile Arasında filmi 2017'de Vizyona Giren En İyi Yerli Komedi Filmleri listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

SweetHexe

@glbn

Eğlenceli bir filmdi. Gülse Birsel'in ilk filmine göre de oldukça başarılıydı. Gerek dizilerde gerekse yazılarındaki mizah anlayışını burada da göstermiş. Konu sıradanmış gibi görünse de senaryoyla farklılaştırılmış. Küfürler de vardı tabiki ama oldukça yerinde kullanılmış ve bazı komedi filmleri gibi güldürmek için bu küfürlere sığınmamış Gülse Birsel. Sadece Demet Evgar değil tüm oyuncular çok iyiydi. Gerek oyunculuk gerek senaryosuyla tam bir aile filmiydi diyebilirim. Ancak genelde filmler ikinci yarıdan itibaren kendini göstermeye başlarken burada ilk yarı daha iyiydi.
Aile Arasında
filme 8 verdi
10 beğen · 0 yorum

virane

@kabaktadi

Hoooopp Dümtektek
Gülse cim sen bu işi biliyorsun anacım. Akıllara kazınmış kişilerle yapılmış, baya da iyi yapılmış bir film. Senaryo farklı, oyunculuklar farklı, ne denir. Helal olsun! Çıkın çıkın gidin.

Bu arada tam, öğrenci farkı 1 lira olmaz kendinize gelin. Su olmuş zaten 1 lira, bak yine asabileșiyorum. Öğrenciyi öğrenci saymazsanız çok size kültürler en çok size kültürler..
Aile Arasında
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum

Bayır gülü

@bayirgulu

Gülme ve güldürme özürlüyüz
Dün arkadaşlarla bu filme gittik. Frağmanlarını beğenmiştim. Üzülerek söylüyorum filmi beğenmedim. Büyük bir salonda seyrettik. Bunu neden söylüyorum; şu açıdan kalabalıkta bir kişinin kahkahası bile bulaşıcıdır kitleye😅 Ne kadar çok kikirdeme o kadar kahkahaya dönüşüyor. Bundan bir kaç hafta önce; karşımda konuşurken söylediğim cümlelere sürekli kahkaha atan bir arkadaşım vardıı. Daha doğrusu bir kez böyle bir diyalogumuz olmuştu. Onun kahkahası banada bulaşmıştı. O güldükçe bende gülüyordum, ve bütün günüm gülümseme ve onun kahkahalarını kulagımda tekrar duyma özlemiyle geçirmiştim. Mesela o arkadaşımla diyaloğumda şunu düşünmüştüm. Gülmek birazda hayatı hafife alan bir eylem. Az gülen bir insanın açlığını doyurmak gibi, gülmekte bir başka şekildir o doygunluğun. Ruhu rahatlatan, hafife alan. Önemsediğimiz dünyayı, bak ne gerek var bu kadar ciddiye almaya.. belki de ağırlığını yaşamın hafifleterek.. Gülümseyen bir suratla, az aptallaşarak. Aptallaşmanın iyi olduğunu düşünüyorum. Sırtlak bir suratla 😄 bakınmak etrafa.Dün gece sinemada . Sol üst sırada bir teyze vardı. Madem komedi filmine geldim. Maden parasını verdim. Gülmek benim hakkımdır diye şen kahkahalarını saçıyordu havaya😅 O güldükçe seyirci kitlesine yayılıyordu kıkırdamalar 🙃 Topluca terapiye alınmış gibiydik. Türkiye gibi ülkelerde insanın gülmesi biraz zor. Bulamayınca gülümseyecek hiç bir şey, oto boka güler olduk. Çünkü insan olarak buna da ihtiyacımız var. En klişe, en kötü espirilere bile güler olduk. Yapılan işin kötü olduğu için anlatmıyorum bunları. Gülme eyleminin, komedini sanatının icra edilişinin zorluğundan bahsediyorum. Çok kültürlü ülkelerde bizim gibi; bel altı espiri yapsan bir kesime iğreti gelebilir. Küfürlü konuşsan başka bir kesim beğenmez. Eşcinseller her daim gülünecek hazır malzeme. Ama yine de istemeyiz onlarla karşılaşmak. Varlıklarından haberdarız ama çıkmasınlar karşımıza.. yaşasınlar yeraltında ki gözden uzak izbe karanlık köşelerinde. Komedi filmi yapmak bu ülkede gerçekten çok zor. Tamam güldürmek için tüm aykırıları bir araya topladınız, kitlenin hazır olması gerekli gülmeye. Yahut dün geceki gibi bir teyze tutacaksınız parayla prodüksiyon şirketi olarak. Her seansa girecek, kitleyi galyana getirecek. Bulaşacak size virüs gibi gülümseme. Çıkınca filmden az salaklaşmış, az aptallaşmış 😅 Neye güldüğünüzü anlamadan sırtlak suratla evinize geleceksiniz. Ne bileyim, yinede en çok güldüğüm Recep İvedik Survivor 4 😅 Favorim.
Aile Arasında
filme puan vermedi
0 beğen · 1 yorum
Tülin Ülker (@tulin-ulker)
Gülmeye çook ihtiyacımızın olduğunu keşfeden gençler var ve o gençler sosyal medyada çok güzel işler çıkarıyorlar o kadar iyi esprilerle geliyorlar ve öyle güzel şaşırtıyorlar ki bizi, gülme eşiğimiz gittikçe yükseliyor. Hal böyle olunca insan iyi bir komedi filminden etrafta gördüklerinden fazlasını bekliyor. Belki de bu yüzden son zamanlarda yapılan çoğu komedi filmi bekleneni veremedi. Günümüzdeki komedi filmleri kahkahalar atma umudu ile gidip hafif bir tebessümle çıktığımız filmler oldu. Bu bizim için kötü ama genel anlamda baktığımızda Türk sinemasının gelişimi açısından bakıldığında çok daha kötü. Bence izleyici yorumlarını takip etmeliler ve daha çok halkın içinde olmalılar çünkü durdukları yerde bizim nelere güldüğümüzü görmeleri pek mümkün değil.
04.12.17 beğen 1 cevap

Eseflal

@eseflal

Hayat kısa. Yanalım öyleyse...
Aile Arasında
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
3
FİLM
2017'de Vizyona Giren En İyi Yerli Komedi Filmleri
2017'de vizyona giren ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak adından sıkça söz ettiren en iyi Türk komedi filmlerini bu lis...

NEVİM GÖKDEMİR

@nevimgokdemir

Cuma akşamı ve sinema
Bakalım güzelmi kafamızı dağıtırmı bakalım
Aile Arasında
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 2 yorum
Hayata Gülümse (@hayatagulumse998)
İstiyorsanız dağıtır. Niyet önemli Nevim Hanım 😉 keyifli seyirleriniz olsun 🤗
08.12.17 beğen cevap
hidogan (@hlldgn)
bakalım
08.12.17 beğen cevap
8.3/10
28 oy
Sence kaç puan almalı?
0