ara

Lady Bird

Uğur Böceği (2017)

Lady Bird Konusu ve Özeti

Lady Bird
Süre: 93 dk
Yapım: 2017 ABD
Vizyon Tarihi: 2 Mart Cuma 2018
Yönetmen:
Senaryo:
Christine McPherson, namıdiğer “Uğur Böceği” son derece sevecen, dik kafalı ve iradeli annesi gibi olmamak için ne kadar uğraşsa da aynı onun gibidir. Uğur Böceği’nin hemşire olan annesi, eşinin işini kaybetmesinden sonra ailesini ayakta tutmak için yorulmak bilmeden çalışmaktadır. Sacramento, California’da 2002 yılında, hızla değişen Amerikan ekonomisinin ortasında geçen Uğur Böceği, bizi şekillendiren ilişkilere, bizi tanımlayan inançlara ve yuva adını verdiğimiz yerin benzersiz güzelliğine etkileyici bir bakış sunuyor.

Evren Erarslan

@evrenerarslan

Lady Bird, çoğu kişinin içine dokunabilecek bir film. Bir çok açıdan da şanslı. Sayalım. Şimdi Greta Gerwig, kadın temalı filmler ele alıyor, bizi erkek yönetmenlerin kadınları anlatmasından kurtarıyor, özellikle bu sene taciz skandallarından bunalan Hollywood'u belki bir nebze kurtarabilir. İkincisi, Lady Bird karakterini içselleştirmek çok kolay. Zengin olmayan bir ailede, aile ilişkilerinin çok sağlam olmadığı bir yapıda, üniversite hayalleri kuran ve din ekseninde büyümeye çalışan bir genç kız. Tamamıyle lise günleriniz aklınıza gelecek. Bazen geçmişe yolculuk acı verici olabilir. Son olarak film rakiplerinden Three Billboards Outside'dan Hedges'i, Call me by Your Name'den ise Timothee'yi çekmişler. Sanki gençlerin şampiyonlar ligi gibi olmuş film. Bu üç oyuncudan birisi bu sene olmasa da mutlaka birkaç oscar götürür ilerleyen yıllarda. Neyse sonuç olarak film belki herkese hitap etmeyebilir fakat kimse vasat film demez. Öyle bir film bu. Yolu açık olsun. Tatlı, sıcak, duygusal, aile ilişkilerini para ekseninde sorgulatan bir film isteyenler mutlaka izlesinler.
Lady Bird
filme 8 verdi
6 beğen · 0 yorum

aybike dönmez

@aybikedonmez

Soairse Ronan'ın ilginç, mütevazi cazibesini yansıttığı bir filmi daha.Bağımsız sakin kendi halinde filmleri sevenlere önerebileceğim ,2018 Oscar adaylıkları da olan hikaye de şunu çok güzel veriyor size:Yaşarken ,özellikle ergenlikte içinde bulunduğunuz beden,aile ,okul,şehir,insanlar dayanılmaz geliyor ,sıkıştığınızı bu çevreden çıkamayacağınızı hissediyorsunuz.Ne zaman ki bulunduğunuz çevreyi üniversite ya da başka sebeplerle terk ettiğinizde o dayanılmayacak kadar kötü bulduğunuz,gözünüzün önünde olan basit şeyleri bile ne kadar özlediğinizi fark ediyorsunuz.Bir zamanlar size dayanılmaz gelen,çoğu zamanda utandığınız sizi siz yapan kimliğinize sıkı sıkı tutunuyorsunuz.İşte film bunu çok güzel anlatıyor.Çok büyük iddiaları olmasa da güzeldi.Bazen sıradanlık parlaklıktan daha iyi gelebiliyor ...
Lady Bird
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum

Muhammet

@msengoz

for more.. twitter.com/moments_movies
Lady Bird
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum
6.9/10
16 oy
Sence kaç puan almalı?
0