ara

Başlat: Ready Player One

Ready Player One (2018)

Başlat: Ready Player One Konusu ve Özeti

Başlat: Ready Player One
Süre: 140 dk
Yapım: 2018 ABD
Vizyon Tarihi: 30 Mart Cuma 2018
Yönetmen:
Senaryo:
Başlat: Ready Player One filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri listesinde yer almaktadır.

zeyrek

@zeyrek

Olaylar 2040'lı yıllarda geçiyor. Dünyada önü alınamayan kirlilik ve atık sıkıntısı başgöstermiş. İnsanlar hurdaların arasına kurmuş evlerini.

Herkesin gözünde bir sanal gözlük, gerçek dünya yerine sanalda geçiriyorlar hayatlarını.
Herkes oyunlara yüksek miktarlar yatırıyor. Hayatını bunlara göre şekillendiriyor. Ekonomi bile buna göre şekilleniyor artık.

Bir gün yeni kurulan bu sanal dünyanın sahibi ölüyor ve öldükten sonrasına şöyle bir not bırakıyor. Oyunun içine 3 anahtar yerleştirdiğini ve bu anahtarları bulanın tüm varlığına sahip olacağını duyuruyor. Kitleler büyük bir hırsla bu anahtarların peşine düşüyor. Büyük bir şirket oyunu ele geçirmek için yasadışı yollara başvuruyor.

Film yarı gerçek yarı sanal devam ederken aslında oyunun sahibinin herkese bir mesaj verme kaygısı taşıdığı görülüyor. Aslında kurduğu bu yeni dünyadan pişmanlık duyduğunu, yalnızlığını gidermek için bu işe giriştiğini görüyoruz.

Film bol efektli hatta abartılı da denilebilir. Ama genel çerçevede filmi sevdim diyebilirim.
10 beğen · 0 yorum

Semih

@sc

Oyun sevenlerin özellikle dikkatini çekebilecek olan başarılı bir kitabın, iyi denilebilecek beyaz perde uyarlaması. Çoğu uyarlama filmde ilk aklımıza gelen düşünce, kitabı ile bir kıyaslama yapacak olursak bu film için ne diyebiliriz? İnsanın kendi hayal gücü çoğu zaman baskın gelecektir diye düşünüyorum. Kitabı okuyalı çok uzun bir süre geçti bu yüzden çok emin olamadım ancak hikayedeki bazı kısımlar bana değiştirilmiş gibi geldi. Yine de filmi beğendiğimi söyleyebilirim.

İzlediğiniz film içerisinde fantastik,bilim kurgu ögelerini barındırınca mantık yürüterek eleştiri yapmak biraz abes oluyor. Örneğin filmde sanal gözlüklerini takmış ancak herhangi bir koşu bandı üzerinde olmayan insanlar görülüyor. Gözlükleri takmışlar, oyundalar ancak gerçek hayatta sokak ortasında bir yerlere koşturuyorlar. Nereye koştuklarından haberleri yok.(Umarım gözlerim beni yanıltmıştır.) Şimdi böyle bir sahneye mantıkla yaklaşmaya çalışırsak eğer filmin bize sunmaya çalıştığı görselliği ve eğlenceyi ıskalamış oluruz diye düşünüyorum.

Hali hazırda geliştirilen sanal gözlükler ve giyilebilir teknolojiler bu seviyeye ulaşır mı veya ne zaman ulaşır, bilinmez ancak her oyuncu gibi ben de bu teknolojinin yolunu gözlüyor olacağım. :) İçerisinde "haftanın her günü bari oyun oynamayın en azından iki gün dışarı çıkın" sosyal mesajını içeren film çok fazla beklentiye girmeden izlenebilir.
7 beğen · 0 yorum

sinemasever

@sinemasever

Tamamen sanal oyun dünyasını ele alan keyifle izlenebilecek bir yapım filmde bazı görevlerin tamamlanmasını izliyorsunuz aslında tam olarak beklentimi karşıladı diyemem ama yinede vasatın üzerinde bir yapım.175 milyon dolar gibi ciddi bir bütçe harcanmış ve 567 milyon dolar gişesi var 2018 yılının en çok gişe yapan filmler arasında.Film oldukça renkli sıkmıyor filmin ortalamayı yakaladığını düşünüyorum iyiydi.
Başlat: Ready Player One
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum

Ismail Korkmaz

@ismailkorkmaz800

Son zamanlar izlediğim en sürükleyici filmlerden biriydi.Sanal dünya ve gerçeği arasında geçen bir film.Genç oyuncular oldukça başarılı.Günümüzde filmdeki kadar abartılı olmasa da gençler sanal dünyaya kaymış veya itilmiş durumda;filmin sonunda da o mesaj verilmiş zaten:her şey sanal dünyadan ibaret değil,gerçeğine de vakit ayırmak gerekir...dediğim gibi sıkmadan kendini izleten bir film,herkese tavsiye ederim...bu arada görseller de harika...
2 beğen · 0 yorum

Eşref Mutlu

@esrefmutlu

“Tek bildiğin, benim bilmeni istediklerim. Gördüğün yalnızca, benim gösterdiğim kadar.”
Başlat: Ready Player One
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri
Tür ayrımı yapmadan en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 2018 filmlerini bu listede topluyoruz....
8.3/10
16 oy
Sence kaç puan almalı?
0