ara

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim

Je Ne Suis Pas Un Homme Facile (2018)

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim Konusu ve Özeti

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim
Utanmaz bir şovenist, kadınların egemen olduğu bir dünyada uyanıp, güçlü bir kadın yazarla karşı karşıya geldiğinde kendi silahıyla vurulur.
Yapım: 2018

aybike dönmez

@aybikedonmez

Kadınların yaşadığı zorlukları,ayrımcılığı çok çapkın ,aşırı seksist ve kadınlara değer vermeyen bir erkeği tamamen tersine bir dünyaya bırakarak anlatıyor hikaye.Ve komediyle bunu eleştirel şekilde sunuyor.Fikir güzel işlenmiş ...İzlemenizi tavsiye ederim ...Gerçekten eğlenceli bir film...
4 beğen · 0 yorum

Özge

@minimalistkitaplik

Son zamanlarda Netflix film ve dizilerini oldukça kaliteli buluyorum ve bu film de son zamanlarda izlediğim en iyi filmdi. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorununu konu alırken zaman zaman düşündürdü zaman zaman da güldürdü. Hayatımızın her alanında (iş, okul, arkadaşlık, cinsel ilişkiler...) toplumsal cinsiyet rollerine uygun olarak davranmamız bekleniyor. Peki bunun tam tersi olsaydı? Yani günümüzdeki erkek rolleri kadınlardan, günümüzdeki kadın rolleri de erkeklerden beklenseydi? Bu film de aslında bu soruya yanıt veriyor. Cinsiyetçiliğin bizleri nasıl etkilediğini göstermeye çalışan bu filmde verilen mesajları ve yapılan eleştirileri oldukça yararlı buldum.
2 beğen · 0 yorum
9/10
5 oy
Sence kaç puan almalı?
0