ara

Müslüm

(2018)

Müslüm Konusu ve Özeti

Müslüm
Arabesk müziğin efsane isimlerinden Müslüm Gürses'in hayatını anlatan biyografi filmi. Film, Müslüm Gürses'in Adana Halkevi'ndeki ustası Limoncu Ali'den aldığı müzik ve hayat eğitimini, eşi Muhterem Nur'un hayatında nasıl rol oynadığını konu alıyor. Senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı filmin baş rollerini ise Timuçin Esen ve Zerrin Tekindor paylaşıyor
Yapım: 2018
Yönetmen:

cikolatalikahve

@aslisoylu

Bu filme daha bugün gidebilme fırsatı yakalayabildim. Filme mutlu mutlu giden bütün arkadaşlarım,hocalarım ağlayarak çıktıklarını anlatıyorlardı bana. Dedim tamam normaldir duygusal ya da zayıf taraflarına denk gelmiştir(kendimi rahatlatmaya çalışıyorum çünkü yengeç burcuyum ağlarsam durdurabilene aşk olsun)bende gideyim bakalım o kadar duygusal mı. Annemi güç bela ikna ederek(kendisi de balık burcu)bugün öğleden sonra ilk seansına bilet alıp girdik.Filmin ilk yarısı tamam bana göre normal ağlayan teyzeler falan vardı ama.Filmin ikinci yarısından sonra bence asıl duygulandırıcı kısım başlıyor ki film vizyona gireli bayağı olmasına rağmen salon dolmuş bende rahat görelim diye tam perdeyi ortadan gören kısımlardan seçmiştim ay bana bir ağlama geldi insanlar göremesin diye de saklana saklana ağlamaya çalışıyorum saçlarımı önüme aldım samara gibi oldum,zaten yanımda peçete ıslak mendil yok iyice sokaklarda oynarken üşütüp burnunu kıyafetine silen çocuklar gibi olmuştum.Neyse film bitti çıktık derken salondaki o kabadayı tiplemeli abinin bile ağladığını gördüm ya dedim tamam bu film gerçekten hüzünlü gerçekten yaşanmış olması bitirici ve bunu bizim içimizden hepimizin baba diye adlandırdığı ve babası yüzünden baba olmaya korkan bir insan olması tam kendimizi neşterlemelik diyor ve yorumu zirvede bırakıyorum herkesin değil ama Türkiye’de yaşayan herkesin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum ama siz siz olun benim gibi filme böyle peçetesiz mendilsiz gitmeyin sonra kollarınız sümük oluyor 😂.
Müslüm
filme 9 verdi
8 beğen · 3 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
yorumları okuyunca insanın gidesi geliyor. ağlar mıyım diye düşünmeye başladım. eğer bunda da ağlamazsam ben bu işi bırakıyorum ahahaha!
10.11.18 beğen cevap

Uğur Çam

@ugurcam967

Film Gibi Hayat, Hayat Gibi Film...
Müslüm, vizyona girdiğinde merak uyandırmış olacak ki geçenlerde bir haberde okuduğuma göre gişe beklentilerini fazlasıyla karşılamış. Zira benim gittiğim salonda da boşbyer yoktu hiç. Müslüm Gürses, kişisel olarak müziğini beğenmediğim ama yaptığı işe her zaman saygı duyduğum bir isimdi. Arabesk müziğe olan uzaklığım, filmden aldığım keyfi baltalamadı. Doğal olarak bolca arabesk müziğin kullanıldığı filmde, bunlar dışında kalan bütün müzikler çok güzel olmuş. (arabesk müziklerde de keşke Müslüm Gürses'in kendi sesini kullansalardı dedim açıkçası). Filmin oyunculukları güzel, hikâye kurgusu güzel. Sadece Timuçin Esen pek oynayamamış. Bir çok yerde, keşke daha güzel oynasaymış dedim. Neyse, filmi merak edip henüz izlemeyenler, yada filmi merak etmesine rağmen "arabesk sevmediği için" çekingen davrananlar için söyleyeyim, bu film hikâye anlatımı ve kurgusu bakımından oldukça başarılı. İzlemenizi tavsiye ederim.
(Not;Filmde kullanılan "Haydar Haydar" yorumlaması da çok güzel olmuş. Filmden bana kalan en önemli şey o oldu sanırım)
Müslüm
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum

tahir gündoğdu

@tahirgundogdu

Filmi yeni izleme fırsatım oldu ülkemizde yapılmış en iyi bibliyografik eser olmuş oyunculuk flash back’ler, aile, mahalle kültürü, aşk hepsi çok iyi harmanlanmış ve bizim sinemamızda eksik olan müzik kullanımı da çok güzel işlenmiş.
Müslüm
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum

emine eda şahin

@emineedasahin

Gerçekten güzel bir filmdi bir çok kişi gibi bende ağladım filimde ama bazı yerlerinde bazı duyguları tam vermediğini düşünüyorum onun dışında gerçekten muhteşem bir filmdi.
Müslüm
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum

Betül

@betulkaya0

''Hayat zordu ama güzeldi.''
Müslüm
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Eda Nur ÇİÇEK

@edanurcicek

Replik
Replik
Hayat zordu, ama güzeldi. Hakkınızı helâl edin.
MÜSLÜM BABA
Müslüm
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum

Kübra

@1905keresevdim

Sen bizim babamızdın...
Müslüm
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum

Yonca

@kitapokumakhuzurverir

Müslüm
Müslüm
Bu kadar ağlayacağım aklıma gelmezdi süper filmdi 👍👌❤
Müslüm
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum

EL_NINO

@elnino

Filmi tavsiye ederim izleyin mutlaka.
Şu animasyonu da paylaşayım tekrardan.
“Hayat zordu ama güzeldi” demiş Baba. Zorlukları, sıkıntıları aşmak için insan yanında birilerini arıyor kimi buluyor kimi bulamadan göçüp gidiyor bulmanız ve hep güzel mutlu günler geçirmeniz dileğiyle.
Müslüm
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
16 beğeni · 1 yorum
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Film çok çok güzeldi.
03.11.18 beğen 2 cevap

YEA

@ye1a

müslüm baba film
Gerçek bir hayat hikayesinden yapılan bir film ancak bu kadar güzel olabilirdi. oyunculuklar ve senaryo bu kadar uyumlu olacağını tahmin etmemiştim. hepsi birbirinden güzeldi. gidilmesi lazım :)
Müslüm
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum
8.9/10
25 oy
Sence kaç puan almalı?
0