ara

Ölüm Defteri

- Death Note (2006)

Ölüm Defteri Konusu ve Özeti

Ölüm Defteri
Süre: 126 dk
Yapım: 2006 Japonya, ABD
Yönetmen:
Senaryo:
Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde 'Death Note' yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.'Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.'Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

Sevda

@sevda123

Animesinden çok farklı
Death note'un animesini izledikten sonra filmini de izledim ama genel kurgu aynı olsa da detaylar çok farklı. Filmi yapan kişi animede beğenmediği yerleri değiştirmiş. Aslında daha iyi olmuş. Keşke filmdeki gibi bir sonla bitseydi anime de.
L yine çok havalıydı. Light'ı zaten sevmiyordum yine sevmedim :/ Filmin 2 bölümü var. 2. bölümü daha başarılı buldum.
Ölüm Defteri
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
4
FİLM
Japon Sinemasına İlgi Duyanların İzlemesi Gereken En İyi Japon Filmleri
Japon yapımlarını sevenlerin mutlaka izlemesi gereken, en popüler ve en başarılı Japon filmlerini bu listede paylaşıyoruz. ...
8.6/10
18 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2006
1997
2016