ara

Başlangıç

Inception (2010)

Başlangıç Konusu ve Özeti

Başlangıç
Dom Cobb, rüya görme sırasında bilinçaltında oluşan sırlara ulaşıp onları çalabilen bir adamdır. Bu yeteneği onu, kurumsal bir casusa dönüştürecektir.
Süre: 148 dk
Yapım: 2010 İngiltere, ABD
Yönetmen:
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur.
Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse...

Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır. Kafa Yakan Filmler listesinde yer almaktadır.
Başlangıç filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.
124
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Etkileyici Bilim Kurgu Filmleri
Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken, ufuk açıcı en iyi ve en etkileyici bilim kurgu filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Se...
12
FİLM
Tüm Zamanların En Çok Hasılat Yapan Filmleri
Dünya çapında izlenme rekorları kıran, tüm zamanların en çok hasılat yapan, en sevilen filmleri listelenmektedir. ...
41
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik - Bilim Kurgu Filmler
Fantastik ve bilim kurgu türlerini kendi içinde harmanlayarak izleyiciye sunan, hem fantastik hem de bilim kurgu unsurları iç...
63
FİLM
IMDB Top 250
IMDB puanlarına göre oluşturulmuş, tüm zamanların en iyi 250 filminin sıralandığı listedir. Listedeki filmlerin tamamı IMDB'n...
22
FİLM
Dünden Bugüne Leonardo Dicaprio'nun En İyi Filmleri
En sonunda 2016 yılında en iyi erkek oyuncu dalında Oscar ödülü kazanan Leonardo Dicaprio'nun bugüne kadar oynadığı filmleri ...

Eduşka

@edaa

Sıradışı bir başyapıt
Bu filmi hangi kategoriye dahil etsem diye düşündümde sanırım hiç bir sınıfa girmeyecek başlı başına bir başyapıt bu film. Oyunculuklara zaten diyecek yok ama fikir muhteşem. Evet filmde mantık hataları yok değil var , ama rüyalar zaten mantık hatalarıyla dolu değil midir :))))
Başlangıç
filme 10 verdi
10 beğen · 0 yorum

Küp

@ozonsuyu

Bu kadar beyin zorlayan harika bi film izlememistim.
Başlangıç
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum

Nurda öztürk

@nurda-ozturk

Çıktığından beri izlemek için çok defa açtığım ancak 5 dakikadan daha fazla yol alamayıp bugün izlemeye fırsat bulduğum ve izledikten sonra her saniyesinde iyiki izliyorum dediğim bir film Şimdiye kadar izlediğim filmlerin en iyisi. Bu saatten sonra "en sevdiğin film?" sorusunun cevabı olacak bir film. Dopdolu, her izleyişte daha önce fark edilmemiş ayrıntıları fark etmeyi mümkün kılan, zihin egzersizi tadında, izleyiciyi kendisine kenetleyen, en ufak detayı kaçırmamak adına her saniyesini büyük bir dikkatle izleten inanılmaz bir film. İzlememek büyük bir kayıp olacaktır. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
Başlangıç
filme 10 verdi
3 beğen · 2 yorum
ayse gülce (@aysegulce)
Mümkünse 3 boyutlu izlemenizi tavsiye ederim, tadından yenmez.. :)
16.06.16 beğen cevap
Nurda öztürk (@nurda-ozturk)
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, deneyeceğim :)
16.06.16 beğen cevap

Okuyan kız

@okuyan-kiz

Mükemmeldi !!!!
Hayatımda izlediğim en muhteşem filmlerden biriydi. Şuana kadar bu filmi izlemediğim için çok üzüldüm açıkçası. Kesinlikle ölmeden önce izlenicek filmler arasında. Muhteşemdi !!!
Başlangıç
filme 10 verdi
2 beğen · 1 yorum
Ahmet Sağlam (@ahmet-saglam)
zor anlaşılan, yorucu bi filmdi, karmaşık bir kurguyu başarmış olmanın ötesinde bir şey bulmadım
22.02.16 beğen cevap

duygu tokgöz

@duygu-tokgoz

hayatımda izlediğin en iyi filmlerden biri.hem oyuncuların başarılı performansları hem başdöndürücü senaryosu ve görüntüsü filmi bir başyapıt yapıyor.rüya katmanları arasındaki geçişler filmin can alıcı noktaları.ilk izlemede kafa karışıklığı yaratabilir.defalarca sıkılmadan izlenicek her izlendiğinde yeni şeyler keşfedeceğiniz bir film.şiddetle tavsiye ediyorum. filmin sonundaki o çok tartışılan totemin dönmesiyle aslında yaşadığımızı sandığımız hayatın gerçek olmadığını söylemek istiyor olabilir mi?
Başlangıç
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

-Bir fikrin en ufak tohumu bile gelişebilir. Seni tanımlayabilir veya yok edebilir.
-Ufak bir fikir, şey gibi: "Senin dünyan gerçek değil." Her şeyi değiştiren ufak, basit bir düşünce. Kendi dünyandan çok eminsin. Neyin gerçek olduğundan. Sence o gerçek mi? Yoksa sence benim kadar deli mi?
-Neyin gerçek olduğunu biliyorum, Mal.
-Ürpertici düşüncelerin yok mu? Zulme uğradığını hissetmiyor musun, Dom? (...) İtiraf et. Artık tek bir gerçeğe inanmıyorsun.
Başlangıç
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Şölen

@byck

En dirençli parazit hangisidir ?
Bakteri mi, virüs mü, bağırsak solucanı mı?
...
Fikir ! :
Dirençli ve son derece bulaşıcı. Bir kere beyine yerleşti mi, söküp atmak neredeyse imkansız.Biçimini almış ve kavranmış bir fikir, yapışıp kalır !
Başlangıç
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum

Rıza U.

@riza-uludogan

Başlangıç
” Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız. “ (Mal)
Başlangıç
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

hk

@haticeee

” Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız. “
Başlangıç
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum

Erkin Çoban

@erkincoban

Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız.
Başlangıç
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Benzer Filmler

9.3/10
798 oy
Sence kaç puan almalı?
0