ara

Başlangıç

Inception (2010)

Başlangıç Konusu ve Türleri

Dom Cobb, rüya görme sırasında bilinçaltında oluşan sırlara ulaşıp onları çalabilen bir adamdır. Bu yeteneği onu, kurumsal bir casusa dönüştürecektir.
Başlangıç

Başlangıç Özeti

Süre: 148 dk
Yapım: 2010 İngiltere, ABD
Yönetmen:
Senaryo:
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur.
Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse...

Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır. Kafa Yakan Filmler listesinde yer almaktadır.
Başlangıç filmi En iyi Bilim Kurgu filmleri listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Başlangıç Film Listeleri

124
FİLM
En iyi Bilim Kurgu filmleri
Ölmeden önce izlenmesi gereken ufuk açıcı en iyi bilim kurgu filmleri listelenmektedir. ...
63
FİLM

Eduşka

@edaa

- 2010
9.3 (782 oy)
Sıradışı bir başyapıt
Bu filmi hangi kategoriye dahil etsem diye düşündümde sanırım hiç bir sınıfa girmeyecek başlı başına bir başyapıt bu film. Oyunculuklara zaten diyecek yok ama fikir muhteşem. Evet filmde mantık hataları yok değil var , ama rüyalar zaten mantık hatalarıyla dolu değil midir :))))
Verdği Puan: 10
10 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Küp

@ozonsuyu

- 2010
9.3 (782 oy)
Bu kadar beyin zorlayan harika bi film izlememistim.
4 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Nurda öztürk

@nurda-ozturk

- 2010
9.3 (782 oy)
Çıktığından beri izlemek için çok defa açtığım ancak 5 dakikadan daha fazla yol alamayıp bugün izlemeye fırsat bulduğum ve izledikten sonra her saniyesinde iyiki izliyorum dediğim bir film Şimdiye kadar izlediğim filmlerin en iyisi. Bu saatten sonra "en sevdiğin film?" sorusunun cevabı olacak bir film. Dopdolu, her izleyişte daha önce fark edilmemiş ayrıntıları fark etmeyi mümkün kılan, zihin egzersizi tadında, izleyiciyi kendisine kenetleyen, en ufak detayı kaçırmamak adına her saniyesini büyük bir dikkatle izleten inanılmaz bir film. İzlememek büyük bir kayıp olacaktır. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
Verdği Puan: 10
3 beğen · 2 yorum · film inceleme ·
ayse gülce (@aysegulce)
Mümkünse 3 boyutlu izlemenizi tavsiye ederim, tadından yenmez.. :) 16.06.16
Nurda öztürk (@nurda-ozturk)
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, deneyeceğim :) 16.06.16

Okuyan kız

@okuyan-kiz

- 2010
9.3 (782 oy)
Mükemmeldi !!!!
Hayatımda izlediğim en muhteşem filmlerden biriydi. Şuana kadar bu filmi izlemediğim için çok üzüldüm açıkçası. Kesinlikle ölmeden önce izlenicek filmler arasında. Muhteşemdi !!!
Verdği Puan: 10
2 beğen · 1 yorum · film inceleme ·
Ahmet Sağlam (@ahmet-saglam)
zor anlaşılan, yorucu bi filmdi, karmaşık bir kurguyu başarmış olmanın ötesinde bir şey bulmadım 22.02.16

duygu tokgöz

@duygu-tokgoz

- 2010
9.3 (782 oy)
hayatımda izlediğin en iyi filmlerden biri.hem oyuncuların başarılı performansları hem başdöndürücü senaryosu ve görüntüsü filmi bir başyapıt yapıyor.rüya katmanları arasındaki geçişler filmin can alıcı noktaları.ilk izlemede kafa karışıklığı yaratabilir.defalarca sıkılmadan izlenicek her izlendiğinde yeni şeyler keşfedeceğiniz bir film.şiddetle tavsiye ediyorum. filmin sonundaki o çok tartışılan totemin dönmesiyle aslında yaşadığımızı sandığımız hayatın gerçek olmadığını söylemek istiyor olabilir mi?
Verdği Puan: 10
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

-Bir fikrin en ufak tohumu bile gelişebilir. Seni tanımlayabilir veya yok edebilir.
-Ufak bir fikir, şey gibi: "Senin dünyan gerçek değil." Her şeyi değiştiren ufak, basit bir düşünce. Kendi dünyandan çok eminsin. Neyin gerçek olduğundan. Sence o gerçek mi? Yoksa sence benim kadar deli mi?
-Neyin gerçek olduğunu biliyorum, Mal.
-Ürpertici düşüncelerin yok mu? Zulme uğradığını hissetmiyor musun, Dom? (...) İtiraf et. Artık tek bir gerçeğe inanmıyorsun.
1 beğen · 0 yorum · replik
En dirençli parazit hangisidir ?
Bakteri mi, virüs mü, bağırsak solucanı mı?
...
Fikir ! :
Dirençli ve son derece bulaşıcı. Bir kere beyine yerleşti mi, söküp atmak neredeyse imkansız.Biçimini almış ve kavranmış bir fikir, yapışıp kalır !
7 beğen · 0 yorum · replik

Rıza U.

@riza-uludogan

Başlangıç
” Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız. “ (Mal)
1 beğen · 0 yorum · replik

hk

@haticeee

” Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız. “
6 beğen · 0 yorum · replik

Erkin Çoban

@erkincoban

Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız.
2 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

9.3/10
782 oy
Sence kaç puan almalı?
0