ara

Kara Kule

The Dark Tower (2017)

Kara Kule Konusu, Özeti ve Türleri

Korku romanlarıyla tanıdığımız Stephen King'in kendi tarzının biraz dışına çıkarak yazdığı fantastik türündeki Kara Kule serisinden uyarlanmıştır.
Kara Kule
Süre: 95 dk
Yapım: 2017 ABD
Vizyon Tarihi: 4 Ağustos Cuma 2017
Yönetmen:
11 yaşındaki Jake Chambers,, rüyalarında gördüğü, ancak kimsenin varolduğuna inanmadığı Orta Dünya'yla ilgili ipuçlarını takip ederek buraya ulaşmayı başarır. Burada yine rüyalarında gördüğü Silahşör Roland Deschain ile karşılaşır. Deschain, yıllarca kendi evrenlerini korumak için Kara Kule'yi savunmuştur, ancak Siyahlı Adam oraya ulaştığında hem Orta Dünya, hem de insanların dünyası yok olacaktır. Ona engel olabilmek silahşör, genç Jake ile zorlu bir yolculuğa çıkacaktır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.
Man in Black
Laurie Chambers
Tirana
Roland Deschain / The Gunslinger
Bu film henüz hiçbir film listesine eklenmedi.
Sadece Keyifli Bir Film
Giriş–gelişme–sonuç bağlamında gayet başarılı bir fantastik/macera filmi Kara Kule… Bir solukta ve keyifle izleniyor. Oyunculuklar ve aksiyon sahneleri de üst düzeyde. ‘Bebek suratlı’ Idris Elba’nın iyi, keskin yüz hatları, rahatsız edici diksiyonu ve tehditkâr bakışlarıyla ile Matthew McConaughey’in kötü adamı temsil etmesi hoş olmuş. Ancak Stephen King’in aynı adlı 7 ciltlik serisini okuyanlar, pek de umduklarını bulmayacaklardır çünkü film kitaplardan epey farklı… Konuyu hiç bilmeyenler için keyifli bir film olan Kara Kule, kitap uyarlaması olarak basit kalıyor.
Kara Kule
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum

serkan gündem

@serkan-gundem

Kitabını okumadan izlemek zorunda kaldığım filmin efeklerini,ara geçislerini beğendim. Kitabın konusu da hoşuma gitmekle beraber filmi çok kısa tuttuklarını farkettim. Üzerinde daha çok çalışıp güzel bir film çıkarsalarmıs keske. Efekler hatrına puanım 5
Kara Kule
filme 5 verdi
0 beğen · 0 yorum

Benzer Filmler

7.6/10
7 oy
Sence kaç puan almalı?
0