ara

Kara Kule

The Dark Tower (2017)

Kara Kule Konusu ve Özeti

Kara Kule
2017'nin yazında vizyona giren The Dark Tower, korku romanlarıyla tanıdığımız Stephen King'in kendi tarzının dışına çıkarak yazdığı fantastik türündeki Kara Kule serisinden uyarlanmıştır.
Süre: 95 dk
Yapım: 2017 ABD
Vizyon Tarihi: 4 Ağustos Cuma 2017
Yönetmen:
11 yaşındaki Jake Chambers,, rüyalarında gördüğü, ancak kimsenin varolduğuna inanmadığı Orta Dünya'yla ilgili ipuçlarını takip ederek buraya ulaşmayı başarır. Burada yine rüyalarında gördüğü Silahşör Roland Deschain ile karşılaşır. Deschain, yıllarca kendi evrenlerini korumak için Kara Kule'yi savunmuştur, ancak Siyahlı Adam oraya ulaştığında hem Orta Dünya, hem de insanların dünyası yok olacaktır. Ona engel olabilmek silahşör, genç Jake ile zorlu bir yolculuğa çıkacaktır.
Kara Kule filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri listesinde yer almaktadır.
Sadece Keyifli Bir Film
Giriş–gelişme–sonuç bağlamında gayet başarılı bir fantastik/macera filmi Kara Kule… Bir solukta ve keyifle izleniyor. Oyunculuklar ve aksiyon sahneleri de üst düzeyde. ‘Bebek suratlı’ Idris Elba’nın iyi, keskin yüz hatları, rahatsız edici diksiyonu ve tehditkâr bakışlarıyla ile Matthew McConaughey’in kötü adamı temsil etmesi hoş olmuş. Ancak Stephen King’in aynı adlı 7 ciltlik serisini okuyanlar, pek de umduklarını bulmayacaklardır çünkü film kitaplardan epey farklı… Konuyu hiç bilmeyenler için keyifli bir film olan Kara Kule, kitap uyarlaması olarak basit kalıyor.
Kara Kule
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum

serkan gündem

@serkangundem

Kitabını okumadan izlemek zorunda kaldığım filmin efeklerini,ara geçislerini beğendim. Kitabın konusu da hoşuma gitmekle beraber filmi çok kısa tuttuklarını farkettim. Üzerinde daha çok çalışıp güzel bir film çıkarsalarmıs keske. Efekler hatrına puanım 5
Kara Kule
filme 5 verdi
0 beğen · 0 yorum

Zehra Kurt

@zehrakurt

Kara Kule
Ben elimle nişan almam;
Eliyle nişan alan babasının yüzünü unutmuştur.
Ben gözümle nişan alırım.

Ben elimle ateş etmem;
Eliyle ateş eden babasını yüzünü unutmuştur.
Ben aklımla ateş ederim.

Ben tabancamla öldürmem;
Tabancasıyla öldüren babasının yüzünü unutmuştur.
Ben yüreğimle öldürürüm.
Kara Kule
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
Man in Black
Laurie Chambers
Tirana
Roland Deschain / The Gunslinger
7.3/10
26 oy
Sence kaç puan almalı?
0