ara

Her Çocuk Özeldir

Taare Zameen Par (2007)

Her Çocuk Özeldir Konusu ve Türleri

8 yaşındaki bir çocuk ailesi ve çevresi tarafından tembel ve haylaz bir çocuk olarak görülür. Yeni resim öğretmeninin gösterdiği sabır ve şefkat sayesinde çocuğun okul hayatında bocalamasının asıl nedeni ortaya çıkar.
Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir Özeti

Süre: 165 dk
Yapım: 2007 Hindistan
Yönetmen:
Senaryo:
Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuk, çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.  

İngilizce Açıklama
Ishaan Awasthi is an eight-year-old whose world is filled with wonders that no one else seems to appreciate; colours, fish, dogs and kites are just not important in the world of adults, who are much more interested in things like homework, marks and neatness. And Ishaan just cannot seem to get anything right in class. When he gets into far more trouble than his parents can handle, he is packed off to a boarding school to 'be disciplined'. Things are no different at his new school, and Ishaan has to contend with the added trauma of separation from his family. One day a new art teacher bursts onto the scene, Ram Shankar Nikumbh, who infects the students with joy and optimism. He breaks all the rules of 'how things are done' by asking them to think, dream and imagine, and all the children respond with enthusiasm, all except Ishaan. Nikumbh soon realizes that Ishaan is very unhappy, and he sets out to discover why. With time, patience and care, he ultimately helps Ishaan find himself.
Her Çocuk Özeldir filmi En iyi Hint filmleri listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Her Çocuk Özeldir Film Listeleri

142
FİLM
En iyi Hint filmleri
Hint filmi müdavimlerinin mutlaka izlemesi gereken en iyi Hint filmleri listelenmektedir....
525
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....

Gülcan

@gulcann

- 2007
9.5 (827 oy)
yer yüzündeki yıldızlar
Disleksi hastalığına dikkat çeken Aamir Khan filmidir. Bu hastalığa sahip olanların özel bir ilgiyle nasıl hayata daha iyi uyum sağladığını gösterir. Eğitim fakültelerinde formasyon derslerinde belli bir bölümünün ders olarak okutulduğu filmdir. Her çocuğun özel olduğunu, her çocuğun yeteneklerine göre eğitim alması gerektiğini, bu kadar net, keskin ve göstere göstere anlatan şahane bir film işte...İzleyin. İzlettirin. Tüm ebeveynlere ve öğretmenlere tavsiyemdir.
14 beğen · 1 yorum · film inceleme ·
toprak çiçek (@toprak89)
Bu film harikaaaaaaa 12.12.15

Dilruba Arıkan

@dilruba-arikan

- 2007
9.5 (827 oy)
Dünya üzerindeki bu eğitim sisteminin aslında ne kadar saçma olduğunu gösteren bir film. Başkalarının doğrularına göre hareket etmemizi isteyen insanlarla dolu bu dünyada onların verdikleri at gözlüklerini takmamamız gerektiğini çıkardım bu filmden. Bir de .. ağlatıyor ya :'))
Verdği Puan: 10
7 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Sıradan Biri

@mrcyldz41

- 2007
9.5 (827 oy)
Başarılı bir Aamir Khan filmi daha. Kayda değer bir içeriği, dersi, anlatısı, duygusu yoksa eğer filmler bana hep vakit kaybı gibi gelir. Ama bilm gerçekten o kadar önemli konulara değinmiş ki. Mesela çocuklarımızı hep yarış atı gibi düşünmüşüz. Hep komşu çocuğu ile kıyaslamışız. Ondan altta kalırsa olmaz. Bu filmde de tam olarak bu anlatılıyor. Bunun yanı sıra çocukların ruh dünyasının ne kadar farklı olduğu gösteriliyor. Herşey o kadar güzel ki filmde o film bittikten sonra aslında o film kahramanlarıyla film süresi boyunca arkadaş olduğumu düşünüyorum. İzlediğinizde çok şey kazanmış olacaksınız.
Verdği Puan: 10
4 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Sena 🕊

@senatasoz

- 2007
9.5 (827 oy)
Mükemmel Mükemmel Mü-kem-mel !
Çok güzel bir filmdi bu filmi izlemek için bu kadar geç kalmış olmam büyük hata. Sonunda ağladığımı itiraf etmeliyim.. Mutluluk göz yaşı ;) Aamir Khan Hint filmlerinin en iyisi her filmini hayranlıkla izledim. Bu filmi de diğer bütün filmleri gibi harikaydı. Çok öğretici, düşündürücü ve mutlaka izlenmesi gereken bir film.
Verdği Puan: 10
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

csb

@csb53

- 2007
9.5 (827 oy)
Vazgeçilemeyen
Her yıl tekrar tekrar izlediğim ve aslında mesleğimin ne kadar önemli olduğunu bana en iyi şekilde hatırlatan filmi bugün okulda çocuklarımla da izleyeceğiz. Hayatta gerçek sevginin ve koşulsuz kabulün insanların önündeki tüm engelleri nasıl kaldıracağının en eğlenceli anlatıldığı film bu bence. Öğretmenliğin para karşılığı bilgi aktarmak değil "dürüstçe ve ahlaki değerleri önceliğe alarak " hayata dokunma görevinin önem kazandığı nadir eserlerden.
Verdği Puan: 10
2 beğen · 5 yorum · film inceleme ·
Şule (@sule10)
3 İdiots filmini de izlemenizi tavsiye ederim,bütün eğitimcilerin izlemesi gereken çok anlamlı ve güzel bir filmdir..Ben de "Her Çocuk Özeldir"filmini izleyeceğim tavsiyeniz üzerine,teşekkürler. 09.12.15
misafir
Aamir Khan' ın tüm filmlerini izledim diyebilirim. Hakimi, fana...Hepsi birbirinden güzel tavsiyeniz için asıl ben teşekkür ederim. 09.12.15
kitap kurdu (@ibrahim-kocal)
Çok güzel bir film. Aamir Khan ın tüm filmleri sosyal içerikli ve mesaj verici. kesinlikle izlenmesi gereken filmler. Fanaa ya da my name is khan gibi vs. Beğenerek ve severek izlediğim filmler. 09.12.15
Şule (@sule10)
''Her Çocuk Özeldir''filmi zaten ''3İdiots''filminin türkçe adıymış,yani aynı filmi izlemişiz csb☺ 11.12.15
misafir
Hayır hocam ikisi farklı filmler sadece baş oyuncu aynı :) 11.12.15

Gülcan

@gulcann

Gerçek dünya; acımasız, rekabete dayalı bir dünya. Herkes çocuğu dereceye girsin, birinci olsun istiyor. Doktor, mühendis, yönetici.. Daha azı kabul edilemez.
Yüz üzerinden 95.5, 95.7.. daha azı prestijsiz, değil mi?
bir düşünün, her çocuğun kendine özgü yetenekleri, kapasitesi ve hayalleri vardır. Ama yok, herkes aynı yarışta, aynı şekilde yetişmeli. Beş parmağın bile beşi bir değil ki isterseniz itip çekin. Aynı hizaya getirmeyi deneyin parmaklarınız kırılır.
Her çocuk farklıdır. Er ya da geç hepsi bir şekilde öğrenir..
7 beğen · 0 yorum · replik

Gülcan

@gulcann

düşünün bir kere.. sekiz dokuz yaşlarında bir çocuk neredeyse hiç okuyup yazamıyor. rutin fizikler işleri yapamıyor, kendi yaşıtlarının yapabildiği pek çok şeyi başaramıyor. kim bilir ne sıkıntılar yaşamakta? kendine güveni kalmadığı için kabiliyetsizliklerini tembelliğe yaramazlığa vuruyor. hırsını çevresinden çıkarıyor. herkese karşı çıkıyor, ayaklanıyor olmalı. ''yapmak istemiyorum'' demek dururken neden "beceriksizim, yapamıyorum" desin? yetişkinlerden hiç farkı yok.
5 beğen · 0 yorum · replik

Gülcan

@gulcann

İlgi çok önemlidir. İyileştirme gücüne sahiptir. Acıya merhem olur. Çocuk ilgilenilmeyi ister. Kucaklamak, sevdiğinizi göstermek için yanağına kondurduğunuz bir öpücük. Oğlum seni seviyorum diyebilmek. Korktuğu zaman size sığına bilmesi. Kaydığı zaman, düştüğü zaman sizi yanında bulabilmesi güven verici. İlgilenmek.
9 beğen · 0 yorum · replik

seval samedoğlu

@seval-samedoglu

''Sen güneşin etrafını aydınlatan nehirsin
Sen bilmez misin? akıp giden uçup yükselen hayatı
Hayatın amacını yerde ara''
5 beğen · 0 yorum · replik

guler Öztürk

@guler-ozturk

İsyanın aslında yaranaz ve tembel biri olarak görüyorlar ama o aslında caliskandal ve zeki bir insan
2 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

9.5/10
827 oy
Sence kaç puan almalı?
0