ara

Ölüm Oyunu

- Batoru rowaiaru (2000)

Ölüm Oyunu Konusu ve Türleri

Ölüm Oyunu

Ölüm Oyunu Özeti

Süre: 114 dk
Yapım: 2000 Japonya
Yönetmen:
Senaryo:
Beyazperdede şiddet kullanımı açısından Japon sinemasının tartışmasız bir ağırlığı var. Ölüm Oyunu ise Japonların bu alışkanlıklarını nereye götürebileceğini gözler önüne seriyor.Özellikle gençlerin kontrolündeki şiddettin arttığı Japon toplumunda, gençlere göz dağı vermek için korkunç bir oyun tasarlanır. Dokuzuncu sınıfa giden 42 öğrenci, zorla bir adaya sürülür ve birbirlerini yok etmeleri sağlanır. Sadece biri geri dönecek ve bu oyunu ibret olması için çağına anlatacaktır.
Ölüm Oyunu filmi Ütopya Üzerine Kurgulanmış En İyi Filmler listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

Ölüm Oyunu Resimleri

Bu film için henüz resim eklenmedi.

Gökhan Öztürk.

@sicadnauseam

- 2000
8.8 (5 oy)
Açlık oyunlarının ilham kaynağı olabilir mi?
Japonya da öğrencilerin şiddet eğilimi artmaktadır. Kültürlerinde ki büyüklere saygı düşüncesi ise yeni nesiller tarafından nerdeyse yok edilir ve açlık oyunlarında olduğu gibi yılın en kötü lise sınıfı mezuniyetten sonra adaya atılarak birbirlerini öldürmesi istenir. Sona kalan kurtulur. Eski birinciler gelir. Çıktığı zamanlarda mahkemelerle uğraştıktan sonra gösterimden kaldırılmış sansürlenerek tekrar yayınlanmıştır. Oyunculuk çok iyi olmasa da konusu sürükleyici. Her an her şey olabilir.
Verdği Puan: 10
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Sevda

@sevda123

- 2000
8.8 (5 oy)
En iyi arkadaşını öldürebilir misin?
Filmde kitapta olan bir çok detay atlanmış ama yinede etkileyici bir filmdi. Lisede artan suç olaylarının önüne geçmek için hükümet her sene bir lise sınıfını program denilen ölümcül oyuna katılmaya zorlar. 42 öğrenciden oluşan bu sınıf bir adaya hapsedilir ve adadan sadece 1 kişi kurtulabilir.
Film açlık oyunlarına da ilham kaynağı olmuştur. 2. filmi ölüm oyunu intikam yayınlanmıştır ama nedense 2. kitap henüz yok. Kitabını okumadan filmini izlemek istemedim. Bakalım ne zaman çıkacak 2. kitabı
Verdği Puan: 9
5 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Benzer Filmler

8.8/10
5 oy
Sence kaç puan almalı?
0