ara

Justice League

Justice League: Adalet Birliği (2017)

Justice League Konusu ve Özeti

 Justice League
Yapım: 2017 ABD
Vizyon Tarihi: 17 Kasım Cuma 2017
Yönetmen:
Senaryo:
DC öykü evrenini kapsamlı bir biçimde perdeye yansıtma projesinin en önemli ayaklarından biri olan Justice League, çizgi serideki en önemli kahramanları bir araya getiriyor. Superman'in fedakarlıklarından ilham alan Batman'in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki Wonder Woman ile insanlığın kaderi için savaşmaya hazırlardır. Ancak karşılarına çıkan yeni tehditin büyüklüğü karşısında kendilerini süper güçlü bir takım toplamak için çok kısa bir süreleri kalmış bir halde bulurlar. Ancak bu süper kahraman ekibi dünyayı kurtarmak için yeterli olacak mıdır? Batman, Superman, Wonder Woman, Flash ve Aquaman gibi DC evreninin süper "yıldızlarını" bir araya getren filmin yönetmen koltuğunda, çizgi uyarlamalar konusunda uzman kabul edebileceğimiz Zack Snyder oturuyor.

Film adam

@serserimsi

Ben beğendim. Karakterlere de ısındım. Beklentimi de karşıladı. 2. Bölümün süper olacağına da eminim merakla bekliyorum.
Justice League
filme 8 verdi
5 beğen · 0 yorum

Alcyone

@alperckm

Beklentiyi karşılamadı!!!!
Efekt kurguya sözüm yok orada sıkıntı yok lakin filmin dörtte üçü grubu toplamak dörtte biri kötü adamı dövmek üzerine.Ben bu kadar basit bir senaryo görmedim harbiden.Superman aşırı abartılmış filmin kötü karakteri ile girdiği kavgada çat çat tokatliyor diğer karakterlerin indiremedigi adamı.Olay bitiriyor sonrasında.Flash i oynayan adam son derece yanlisti.Filmde ince espri sayiliydi yani çok az. Aksiyon dersen vasat(orta).Biraz basit ve hızlı yaşanan olaylar önceki film kat kat daha iyiydi.7 puan verdim sadece efektlere.Eger teknoloji,bilim kurgu istiyorsanız gidin demem ama yani değmez bence . Marvel serisi daha iyi .Olmamış .Hikaye çok saçma Offff
EK 1
Hikaye saçmadan kastim her hangi bir uzay savaşları senaryosundan alıntı gibi 22.11.17
EK 2
Şuan IMDb puanı 7.4/10 genel olarak beklenti altında . Kesilen bölümler olmuş . Ahh ahh. 23.11.17
Justice League
filme 7 verdi
3 beğen · 0 yorum

aybike dönmez

@aybikedonmez

Güzel filmdi ama senaryo olarak daha iyisini bekliyor insan.Tabii yine de her karakterin karizması için bile izlenir.(Bir tek Flash 'a henüz alışamadığımı belirtmeliyim.Koşma şekli vs çok komik görünüyordu.Dizideki karakterin daha inandırıcı olduğunu düşünüyorum nedense.Ama çocukça muzurluk konusunda şirindi kabul ediyorum.)En sevdiğim karakter ilk defa karşılaştığım Aquaman oldu açık ara.(Cyborg 'a çizgifilmlerden aşinaydım).Orjinal ve cidden çok karizmaydı.Bir de en sevdiğim sahne Amazonların savaş sahneleriydi.2. filminin daha iyi olması umuduyla...
Justice League
filme 8 verdi
3 beğen · 0 yorum

sinemasever

@sinemasever

Film yapım aşamasındayken pek beklenti içinde değildim açıkcası çünkü çok erken topladılar bana göre Adalet Birliğini.Neden mi? Daha yeni Batman'ı tam ısınamadım Ben Affleck iyi bir oyuncu biraz daha zaman gerekiyor sanki.En havalı karakterlerden biri olan Aquaman'ın solo filmi yok daha tanımıyoruz tam, eğlenceli karakter olan Flash'ında solo filmi yok sadece dizileri var.Belkide içlerinden en az tanınan karakter Cyborg onunda tam hikayesini özetlemeye çalışmışlar yetersiz kalmış sanki.İçlerinden en iyi karakterden biri olan Wonder Woman hem solo filmi var hemde Batman v Superman filminde izleme şansımız oldu ve Dc'nin en iyi solo filmlerinden biridir bana göre çok başarılı tuttu baya.1 saat içinde ekip toplandı filmin ilk yarısı ekibi toplamakla geçti durgundu.İkinci yarı daha fazla aksiyon, daha fazla görsel efek vardı.Filmin tanıtımınıda gayet iyi yaptıklarını düşünüyorum fragmanlarda hep Superman'ı sakladılar göstermediler Batman v Superman filmindeki hata yapmadılar o filmde tüm sürprizleri fragmanlarda göstermişlerdi.Favori karakterim Superman'e gelecek olursak zaten döneceğini az çok biliyorduk ki nasıl döneceği konuşuluyordu artık.Şunu net şekilde söyleyebilirim süper bir dönüş olmuş gücünü fazlasıyla yansıtmışlar tahmin ettiğimden daha çok sahnesi vardı zaten Adalet Birliği Superman'sız olmazdı.Son fragmanda feyk yediğimide itiraf etmeliyim bir kaç saniyelik superman sahnesi vardı rüya olarak yansıtmışlardı meğer gerçekmiş :)Diyaloglar son derece güzeldi, espirili birçok sahne vardı.Yönetmen Zack Snyder ikinci yarıda tarzını ortaya koymuş görsel şölen vardı daha önce Dc'nin Batman v Superman ve Man of Steel'ide yönetmişti.Filmin 300 milyon dolar bütçesi var ki son zamanların en yüksek bütçelerinden biri fazlasıyla geri dönecektir.Özetlersek beklentiyi düşük tuttuğum için hayal kırıklığı yaşamadım güzel filmdi keyifle izledim Dc emin adımlarla ilerliyor daha çok başarılı olacaklardır eminim izlemeye kesinlikle değecek bir yapım.
Justice League
filme 9 verdi
4 beğen · 2 yorum
Semih (@sc)
9 puan vay be! Ne yalan söyleyeyim beklemiyordum. :) Gitme fırsatım olursa bir inceleme de ben yazmak isterim. Önce beklentileri sıfıra düşürelim ki beğeni sayımız artsın, gözlerini boyayalım mı dediler acaba? :D İnceleme için teşekkürler.
17.11.17 beğen 1 cevap
sinemasever (@sinemasever)
Marvel ve Dc hayranı olarak ne kadar kötü olursa olsun film bir şekilde güzel gözüküyor gözüme, beklentiyi düşürmekte fayda var ama:)
17.11.17 beğen 2 cevap

Film adam

@serserimsi

- Banka problemini nasıl çözdün? (Kent)
+Bankayı satın aldım. (Wayne)
Justice League
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum

Selin İpek

@selinipk

-Senin özelliğin ne?
+Ben zenginim
Justice League
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
8/10
29 oy
Sence kaç puan almalı?
0