ara

Yedi Yaşam

- Seven Pounds (2008)

Yedi Yaşam Konusu ve Özeti

Yedi Yaşam
Süre: 123 dk
Yapım: 2008 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme’nin yönetmeninden, başrolünde iki kez Akademi Ödülü® adayı olan Will Smith’in yer aldığı, geçmişinde peşini bırakmayan sırrın kefaretini ödemek için tamamen yabancı yedi kişinin hayatlarını kökten değiştirmeye çalışan bir adamın öyküsü geliyor. Planı hayata geçtiğinde, hiçbir şey onu durduramaz. En azından Ben Thomas böyle düşünmektedir. Ama Ben Thomas’ın asla beklemediği şey, bu yabancılardan birine aşık olması ve aşık olduğu kadının onu değiştirmeye başlaması olacaktır.

İzleyiciyi avucuna alan bir gizem ve şaşırtıcı bir aşk öyküsü sunan Seven Pounds/Yedi Yaşam hayat ve ölüm, pişmanlık ve bağışlama, yabancılar ve dostluk, aşk ve kefaret üzerine kışkırtıcı sorular soruyor ve insanların kaderlerini şaşırtıcı biçimde birbirine bağlayan şeyleri takip ediyor. Her şey yedi isimden oluşan bir listeyle başlıyor: Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner ve Emily Posa. Tek ortak noktaları, her birinin bir dönüm noktasına ulaşmış ve umutsuz derecede –maddi, manevi ya da tıbbi—yardıma muhtaç olmalarıdır Hiçbiri, Ben’in kefaret planını uygulamak için her birini teker teker seçtiğinden haberdar değildir. Ama hayat dolu bir kalp hastası olan Emily Rosa (Rosarion Dawson), Ben’in olanaksız sandığı bir şey yaparak planın gidişatını değiştirir: Yakınlaştığı Ben’in dünyaya bakışını altüst eder.
Yedi Yaşam filmi Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer almaktadır.
Diyet
Hatayı telafi etmenin en adil yolu... ama bunu kimse yapmadı yapmayacak. İzlenmesi gereken filmlerden biri.
Yedi Yaşam
filme 8 verdi
7 beğen · 0 yorum

RETA

@duyguuu

Her ne kadar durağan başlamış olsa da izlediğime mutlaka değeceğini düşünüp umudumu hiç yitirmedim ki düşüncem de haklı çıktım. Böyle düşünmeme ilk sebep tabi ki Will Smith'in başrolde olması ve 2. sebepte neden bilmem filmin ismi :) Konusunu hiç okumadım evet, okumaya gerek duymadım demek ki.
Konusuyla ilgili çok bişey söyleyemeyeceğim sanırım çünkü ne söylesem spoiler olacak.
Yine de özet geçecek olursam; acı çeken yardıma muhtaç insanlara yardım etmeye çalışan maliye müfettişi kimliğine sahip bir iyilik meleği. Ayrıca gizemlerle dolu olan. Bir tutam da aşk eklenmiş filme, hiç hesapta olmayan.
Böyle filmlerin sonunda iyi ki izlemişim ve bu zamana kadar neden izlememişim diye bir olumlu bir de olumsuz iki cümle arasında kalıyorum. İyi ki izlemişim, baskın çıkıyor. İzleyin, izlemelisiniz..

"Tanrı dünyayı 7 günde yarattı. Bense benimkini 7 saniyede mahvettim."
Yedi Yaşam
filme 8 verdi
9 beğen · 0 yorum

İmge Derin

@belkibirazflu

Otel Görevlisi: Bu da nesi?
Ben: Bir köpek. Sadece bir geceliğine.
Otel Görevilisi: Bekle biraz. Buna izin veremem. Tamam mı? Köpeklerle ilgili kurallarımız var. Sadece küçük olanlar. Kaniş gibi mesela. Sözleşmeye bak. Herkesin görmesi için İngilizce ve İspanyolca yazıyor.Ayrıca, dostum, bu bir köpek değil. Lanet olasıca bir at.
Ben: Bana sözleşmede atlarla ilgili kuralları göster o zaman
Yedi Yaşam
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

İmge Derin

@belkibirazflu

Hayatımda ilk kez denizanası gördüğümde 12 yaşındaydım. Babam bizi Monterey Körfezi Akvaryumu’na götürmüştü. Onun dünyadaki en ölümcül yaratık olduğunu söylediğini hiç unutmadım. O benim için, gördüğüm en güzel şeydi.
Yedi Yaşam
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

İmge Derin

@belkibirazflu

Tanrı, dünyayı yedi günde yarattı. Bense, benimkini yedi saniyede mahvettim.
Yedi Yaşam
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Burcu S.

@bs

Yedi Yaşam
Tanrı, dünyayı yedi günde yarattı. Bense, benimkini yedi saniyede mahvettim.
Yedi Yaşam
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum

İmge Derin

@belkibirazflu

Siz iyi bir insansınız, insanlar sizi izlemiyorken bile…
Yedi Yaşam
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
8
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Will Smith Filmleri
I Am Legend, Umudunu Kaybetme, I, Robot gibi ses getiren pek çok filmde rol alan, Amerikan oyuncu ve müzisyen Will Smith'in m...
87
FİLM
Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler
Bir sürü film tavsiyesinin arasında kaybolup gidiyor ve hangisini izleyeceğinize karar veremiyorsanız bu listeye bir göz atın...
24
FİLM
Arşivinizde Mutlaka Olması Gereken Anlamlı Filmler
Mutlaka izlemeniz ve film arşivinizde bulundurmanız gereken en anlamlı filmler bu listede. Sen de hayatına anlam katan, seni ...
46
FİLM
Tüm Zamanların En Çok İzlenen Aşk Filmleri
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en çok izlenen aşk filmleri li...
8.5/10
107 oy
Sence kaç puan almalı?
0