ara

Ratatuy

- Ratatouille (2007)

Ratatuy Konusu ve Türleri

Remy, yıllardır aşçı olabilmenin hayalini kuran tombul ve obur bir faredir. Bir gün Paris’in en ünlü restoranının kanalizasyonunda bulur kendini. Remy, nihayet aşçı olma hayalini gerçekleştirme fırsatı elde eder, ancak farelerden hoşlanmayan insanlardan dolayı onu zor günler beklemektedir.
Ratatuy

Ratatuy Özeti

Süre: 111 dk
Yapım: 2007 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
Ramy adındaki bir fare, ailesinin tüm istemeyişi ve bir fare olarak yapılması imkansız olmasına rağmen, büyük bir Fransız aşçı olma hayalleri kuruyor. Kader Remy’yi Paris’in kanalizasyonlarına attığında, Remy kendini, yemek pişirme üstadı Auguste Gusteau sayesinde ünlenmiş bir restoranın altında buluyor. Eşsiz bir Fransız restoranının mutfağındaki hoşlanılmayan ve hatta kesinlikle istenmeyen bir misafir olmanın getirdiği tehlikelere rağmen, Remy’nin aşçı olma arzusu; tüm olayları alevlendirerek Paris’in yemek dünyasını tepe taklak eden inanılmaz bir üstünlük mücadelesi başlatır.
Ratatuy filmi En iyi Animasyon filmler listesinde yer almaktadır.
Gösterimi devam eden filmler için vizyondaki filmler sayfamızı ziyaret edin.

sinemnur gülen.

@sinemnur-gulen

- 2007
8.7 (198 oy)
Filmde verilmek istenen mesaj ve animasyonun kalitesi insanı cezbediyor.Tavsiye ederim :)
Verdği Puan: 10
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

sinemasever

@sinemasever

- 2007
8.7 (198 oy)
Herkes yemek yapabilir.
Ne zamandır görüyordum listelerde ama bir türlü izleyememiştim filmi.En sonunda izleyebildim iyiki izlemişim çok beğendiğim bir yapım oldu.Farenin yemek merakı ve yemek merakı yüzünden başına gelenleri anlatıyor.Fare ve yemek? olur mu demeyin oluyormuş.Bildiğimiz farelerden değil yemekte lezzeti ve hijyeni önem veriyor filmde gayet iyi yansıtılmış.Pixar yine iyi çıkarmış.Film 1 kez Oscar kazanırken 63 kez de diğer birçok ödülü kazanmış.Gişede de gayet başarılı bütçesi de sağlam 150 milyon dolarlık bütçe ve 623 milyon dolarlık gişe heryönüyle harika bir film çok başarılı bir yapım...
Verdği Puan: 9
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

alperen karslıo.

@alperen-karslioglu

- 2007
8.7 (198 oy)
Fareden; aşçı olur mu olur
Ratatuy filmi Oscar'lı bir animasyon filmi. Şunu öncelikle söyleyeyim çocukları bu filme çeken bir özellik var çocuklara shrek ve buz devri serisi kadar seviyorlar. Senaryo akıcı olsa da tatmin etmeyen bir kaç nokta bulunmakta. Yönetmen filme samimiyet aşısı yapabilmiş bundan dolayı film kendini izletiyor. Film; bir fareden daha fazlası olan Rammy in Fransa'da ünlü bir aşçı olmasının hikayesi anlatıyor. Filmin ana teması ise şu: Ne olursan ol Önemli olan senin fikrin ve bu yoldaki akıttığın ter. Film her yaşa hitap ediyor.
konuda bütünlük:1
akıcılık: 1
senaryo: 1
görüntü kalitesi: 0
oyunculuk :0
toplam : 3***
Verdği Puan: 6
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

ilkin kurtulmuş.

@ilkin-kurtulmus

- 2007
8.7 (198 oy)
Başarabilirsin!
Nasıl birisi olursan ol, eğer istiyorsan başarabilirsin!
Bu fikri seyirciye yemek konusu üzerinden giderek anlatıyor filmimiz. Gayet samimi ve sevimli. Fransada geçtiği üzre görüntülerdeki Paris manzaraları ve çalan Fransız şarkılar çok hoşuma gitmişti. Farklı, özgün ve umut verici bir film olmuş. Seyrederken hiç sıkılmadım. Sonunu o şekilde tahmin etmesem de, benim için sorun değildi.
Herkesin mutlaka bir göz atmasını tavsiye ederim bu sevimli filme. Farelerden tiksiniyor olsanız bile eminim bu filmden sonra bakış açınız değişecek.
Verdği Puan: 10
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Büşra Topal

@busra-topal

Herkes büyük bir sanatçı olmayabilir ama büyük bir sanatçı her yerden çıkabilir.
Ratatuy
8 beğen · 0 yorum · replik

Misafir

@misafir000

Ardında bıraktıklarına odaklanırsan, önünde neler olduğunu asla göremezsin.
Ratatuy
1 beğen · 0 yorum · replik

Benzer Filmler

8.7/10
198 oy
Sence kaç puan almalı?
0