ara

Gece Derin

Omnes Vulnerant Ultima Necat!

Gece Derin

@gece-derin

Kitaba biraz önyargıyla başladım açıkçası ama en başından itibaren konu ve anlatımın içtenliği size zamanı unuturuyor. Bir günde nasıl olduğunu anlamadan bitti gitti ama bana çok şey kattı diyebilirim. Kesinlikle okunması gereken bir baş ucu kitabı.
Siddhartha
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Iyi bir konu yine iyi bir oyuncu kadrosuyla birleşmiş ve ortaya iyi bir iş çıkmış. Ahmet Ümit'in bu güzel eseri beyaz perdede çok iyi bir iş çıkarmış.
Sis ve Gece
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Internetin korkunç yüzünü eğlenceli bir şekilde bize yansıtan çok güzel bir film. Başından sonuna kadar heyecan dolu ve sonu da aynı şekilde çok güzel. Bir an böyle bir oyun Türkiye de olsa nasıl olur diye düşündüm ama... neyse bu kadarı bizim çok "ahlaklı(!)" toplumumuza fazla. Eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.
Nerve
filme 9 verdi
3 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Gereksizlik
Kitabı ilk elime aldığımda adı ve kapağından dolayı dikkatimi çekmişti, bu konuda bir puan verebilirim ve zaten kitaba başlama sebebim de buydu. Bir hevesle kitaba başladım ve ilk başlarda konu güzel başladı dedim devamı gelir felan ama yok gelmedi. Yani kitabı sadeleştirsek 15-20 sayfalık bir kitap haline getirebiliriz çünkü o kadar çok tekrar var ki artık ana karakterin ölmesi ve kitabın bitmesi için dua ediyordum. Çünkü ana karakterin tek sözü resmen "Ah tanrım ölüyordum, kahretsin ölüyordum, kesinlikle ölüyordum..." falan falan. Hemen hemen bir sayfalik yazıyı 3-4 sayfa sonra tamamen aynı şekilde tekrar koymuş. Konu hiç ilerlemedi ne yazık ki, boş yere sayfalarca yazı yazmış, yazık yani boşa uğraşmış. Kitabı sonuna kadar sırf hani bi şeyler olur mu acaba diyerek ve biraz da bi kitabı yarım bırakmayı sevmediğim için okudum ama tamamen zaman kaybı. Keşke okumasaydım ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.
6 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Edebiyatla tek alakası kitap okumak olan, çoğu kişiye bakınca aşk bile yaşamamış sayısalcı bir insan olarak benim yazılarımın bile en azından başıyla sonu birbiriyle alakalıydı be abi. Kamyon arkası sözleri birleştirip bi kitap basmana, üstüne de "15 liralık" etiket yapıştırmana hiç gerek yoktu. Senin yaptığın edebiyatı az çok aşk acısı çeken birçok kişi sosyal medyada sayfalar açarak yapıyor zaten, seninki biraz gereksiz olmuş.
Soğuk Kahve
kitaba 3 verdi
7 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Okulun son zamanlarında boş geçen derslerde izlenen muhteşem bir film. Bilim kurgu tarzında, mükemmel anlatımlı, izafiyet teorisi üzerine kurulmuş mutlaka izlenmesi gereken bir film. Izledim ama defalarca daha izlesem bıkmayacağım sanırım. Uzun sürüyor ama kesinlikle geçen zamana değecektir.
Yıldızlararası
filme 10 verdi
8 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Ah o ne yalpalı, ne güzel aşk hikayesiydi öyle. Istanbulda yaz tatilindeyken çıkıp gezmek yerine oturup bu kitabı okumuştum ve hediye de olunca ayrıca özel benim için. Gerçekten güzel ve bence biraz da göndermeli bir aşk hikayesi. Okunabilir.
2 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Grinin Elli Tonu kitabının sonu bende merak uyandırınca acaba nolacak diye bu kitaba da başladım ama kitabın ilk kısımlarından itibaren yoğun bir şekilde ikili sahneler olunca gerçekten rahatsız oldum. Süreci merak edince sadece şöyle bi baktım ve normal başlayıp, tuhaf devam edip klişe biten bir üçleme. Okumaya değer görmüyorum açıkçası. Kesinlikle her yönden çok daha iyileri bulunabilir.
Karanlığın Elli Tonu
kitaba 2 verdi
0 beğen · 0 yorum

Gece Derin

@gece-derin

Ne yazarın başarısından, ne de kitabın üstün edebi özelliklerinden değil sadece içerik nedeniyle bu kadar ünlü olmuş ama hak etmeyen bir kitap. Bikaç yönden ele alacak olursak; içerik olarak, sadece ne yazık ki insanların ilgisini cekmeyi başaran ve büyük küçük herkesin, dilden dile dolaşan ayrıca filmi de çekilen (ki kitapların filmlerinin olmasına karşı bir insanım bir noktada) fakat pek bağdaşmayan bir kitap. Üslup ve anlatım olarak bakarsak yazarın herhangi başka bir kitabı olmaması ve bu kitapta da edebi bi kaygı taşımaması nedeniyle ne yazık ki zayıf. Karakterler bana göre çok uçuk kaçık. Yani sanki yaptıklarını bi sebebe bağlayarak onu haklı çıkarmaya çalışır gibi Christian'ın geçmişi, Ana karakterini baştaki masum kedicik rolünden alıp Christian'dan daha beter yapması oldukça tuhaf ve ilgi çekmek için yapılan ucuz numaralardı benim gözümde. Ayrıca bi kadın ve erkeğin arasındaki ilişki sanki sadece bundan ibaretmiş gibi sürekli bi sahne koyması kitabı bayağı bi hale getirmişti. Okumaya değer görmüyorum ve şunu da söylemek gerek ki piyasada bundan çok daha kaliteli kitaplar var.
Grinin Elli Tonu
kitaba 3 verdi
0 beğen · 1 yorum
Merve 🗡 (@mtrv)
Puan şaşırttı
24.12.16 beğen cevap

Gece Derin

@gece-derin

Ortaokuldayken öğretmenimden alıp okumuştum bu kitabı ve bitmesin istedigimi hatırlıyorum. Sonunda çok ağlamıştım, aşk' ın insana neler yaptığını ve yaptırdığı anlamıştım. Olayların birbirleriyle bağlantısı, anlatım, karakterler hepsi yerli yerinde ve gerçekten okumaya değer bir kitap.
Aşk (Gri Kapak)
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
/ 2