ara
Gece Derin
1.896 187

Gece Derin

@gece-derin

- 2014
9 (600 oy)
Okulun son zamanlarında boş geçen derslerde izlenen muhteşem bir film. Bilim kurgu tarzında, mükemmel anlatımlı, izafiyet teorisi üzerine kurulmuş mutlaka izlenmesi gereken bir film. Izledim ama defalarca daha izlesem bıkmayacağım sanırım. Uzun sürüyor ama kesinlikle geçen zamana değecektir.
Verdği Puan: 10
312 karakter
8 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

Bitmesine çok üzülmüştüm ve en başından beri Harmony ile birlikte olmasını istediğim Harry nin Ronald ın kardeşiyle olması benim için kötü olmuştu. Ama güzel bir fantastik film. Izlenebilir.
Verdği Puan: 9
210 karakter
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Ahmed Günbay Yıldız
7.71 (7 oy)
Ah o ne yalpalı, ne güzel aşk hikayesiydi öyle. Istanbulda yaz tatilindeyken çıkıp gezmek yerine oturup bu kitabı okumuştum ve hediye de olunca ayrıca özel benim için. Gerçekten güzel ve bence biraz da göndermeli bir aşk hikayesi. Okunabilir.
Verdiği Puan: 8
258 karakter
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Serdar Özkan
7 (603 oy)
Kayıp gül serisi okuduğum en güzel üçlemelerden birisiydi. O zamanlar ilk ikisini okuduktan sonra üçüncüsü ekim ayında çıkmıştı ve hemen gidip almıştık. Çok çok severek ve beğenerek okuduğum bir seri. Öneririm.
Verdiği Puan: 8
236 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- E. L. James
8.3 (324 oy)
Grinin Elli Tonu kitabının sonu bende merak uyandırınca acaba nolacak diye bu kitaba da başladım ama kitabın ilk kısımlarından itibaren yoğun bir şekilde ikili sahneler olunca gerçekten rahatsız oldum. Süreci merak edince sadece şöyle bi baktım ve normal başlayıp, tuhaf devam edip klişe biten bir üçleme. Okumaya değer görmüyorum açıkçası. Kesinlikle her yönden çok daha iyileri bulunabilir.
Verdiği Puan: 9
424 karakter
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- E. L. James
7.5 (525 oy)
Ne yazarın başarısından, ne de kitabın üstün edebi özelliklerinden değil sadece içerik nedeniyle bu kadar ünlü olmuş ama hak etmeyen bir kitap. Bikaç yönden ele alacak olursak; içerik olarak, sadece ne yazık ki insanların ilgisini cekmeyi başaran ve büyük küçük herkesin, dilden dile dolaşan ayrıca filmi de çekilen (ki kitapların filmlerinin olmasına karşı bir insanım bir noktada) fakat pek bağdaşmayan bir kitap. Üslup ve anlatım olarak bakarsak yazarın herhangi başka bir kitabı olmaması ve bu kitapta da edebi bi kaygı taşımaması nedeniyle ne yazık ki zayıf. Karakterler bana göre çok uçuk kaçık. Yani sanki yaptıklarını bi sebebe bağlayarak onu haklı çıkarmaya çalışır gibi Christian'ın geçmişi, Ana karakterini baştaki masum kedicik rolünden alıp Christian'dan daha beter yapması oldukça tuhaf ve ilgi çekmek için yapılan ucuz numaralardı benim gözümde. Ayrıca bi kadın ve erkeğin arasındaki ilişki sanki sadece bundan ibaretmiş gibi sürekli bi sahne koyması kitabı bayağı bi hale getirmişti. Okumaya değer görmüyorum ve şunu da söylemek gerek ki piyasada bundan çok daha kaliteli kitaplar var.
Verdiği Puan: 5
1198 karakter
0 beğen · 1 yorum · kitap inceleme ·
Merve T. (@mtrv)
Puan şaşırttı 24.12.16

Gece Derin

@gece-derin

- Elif Şafak
8.1 (173 oy)
Ortaokuldayken öğretmenimden alıp okumuştum bu kitabı ve bitmesin istedigimi hatırlıyorum. Sonunda çok ağlamıştım, aşk' ın insana neler yaptığını ve yaptırdığı anlamıştım. Olayların birbirleriyle bağlantısı, anlatım, karakterler hepsi yerli yerinde ve gerçekten okumaya değer bir kitap.
320 karakter
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Kahraman Tazeoğlu
6.6 (927 oy)
Sanırım okurken çok fazla sıkılıp yarıda bıraktığım ilk kitap. Belki de benim tarzımdan kaynaklıdır ama gerçekten kitapta süreç çok yavaş ilerliyordu ve sonuca ulaşmak için onca sayfayi okumak yerine açıp en son sayfaya bakmam yetmişti. Böyle bi sonu beklemiyordum açıkçası yani en iyi, bütün sorunlarını, aşk acılarını birbirine anlatan iki arkadaşın evlenmesini beklemiyordum tabi yoksa öyle sonu merak edilecek, sabırla okunacak bi kitap olarak görmüyorum.
Verdiği Puan: 5
503 karakter
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Sarah Jio
8.8 (852 oy)
Bu kitabı bi tavsiye sonucunda okudum ve sonunu hiç böyle tahmin etmezdim. Hep iki olayı nasıl birbirine başlayacağını düşünüyordum ve gerçekten sonuna kadar merak ettiren ve sonunda da beklediğinizi veren güzel bi kitap.
Verdiği Puan: 7
238 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Haşmet Babaoğlu
5.8 (16 oy)
Rüyalarını ver bana
Aşk belki kördür
Ama arzu görür
Anlatımı, konuları işleyişi, kısa kısa birkaç sayfalık hikayelerin içine belki de koca bi hayatı sığdırışı, duygusallığı ve aktarmak istediklerini biraz da düşündürerek veren, her cümlesinin altını çizme isteğiyle dolduğum çok güzel bir kitap. Okumaktan zevk aldığım ve bi çırpıda biten, bi fincan kahvelik güzel bir arkadaş. Tavsiye ederim.
Verdiği Puan: 8
419 karakter
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
/ 2