ara

Gece Derin

Omnes Vulnerant Ultima Necat!

Gece Derin

@gece-derin

- Hermann Hesse
8.3 (332 oy)
Kitaba biraz önyargıyla başladım açıkçası ama en başından itibaren konu ve anlatımın içtenliği size zamanı unuturuyor. Bir günde nasıl olduğunu anlamadan bitti gitti ama bana çok şey kattı diyebilirim. Kesinlikle okunması gereken bir baş ucu kitabı.
Verdiği Puan: 8
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- 2007
8.1 (9 oy)
Iyi bir konu yine iyi bir oyuncu kadrosuyla birleşmiş ve ortaya iyi bir iş çıkmış. Ahmet Ümit'in bu güzel eseri beyaz perdede çok iyi bir iş çıkarmış.
Verdği Puan: 8
0 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- 2016
8.8 (26 oy)
Internetin korkunç yüzünü eğlenceli bir şekilde bize yansıtan çok güzel bir film. Başından sonuna kadar heyecan dolu ve sonu da aynı şekilde çok güzel. Bir an böyle bir oyun Türkiye de olsa nasıl olur diye düşündüm ama... neyse bu kadarı bizim çok "ahlaklı(!)" toplumumuza fazla. Eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.
Verdği Puan: 9
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Dila Dalkılıç
5.7 (3 oy)
Gereksizlik
Kitabı ilk elime aldığımda adı ve kapağından dolayı dikkatimi çekmişti, bu konuda bir puan verebilirim ve zaten kitaba başlama sebebim de buydu. Bir hevesle kitaba başladım ve ilk başlarda konu güzel başladı dedim devamı gelir felan ama yok gelmedi. Yani kitabı sadeleştirsek 15-20 sayfalık bir kitap haline getirebiliriz çünkü o kadar çok tekrar var ki artık ana karakterin ölmesi ve kitabın bitmesi için dua ediyordum. Çünkü ana karakterin tek sözü resmen "Ah tanrım ölüyordum, kahretsin ölüyordum, kesinlikle ölüyordum..." falan falan. Hemen hemen bir sayfalik yazıyı 3-4 sayfa sonra tamamen aynı şekilde tekrar koymuş. Konu hiç ilerlemedi ne yazık ki, boş yere sayfalarca yazı yazmış, yazık yani boşa uğraşmış. Kitabı sonuna kadar sırf hani bi şeyler olur mu acaba diyerek ve biraz da bi kitabı yarım bırakmayı sevmediğim için okudum ama tamamen zaman kaybı. Keşke okumasaydım ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Verdiği Puan: 3
6 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Ahmet Batman
7.1 (1371 oy)
Edebiyatla tek alakası kitap okumak olan, çoğu kişiye bakınca aşk bile yaşamamış sayısalcı bir insan olarak benim yazılarımın bile en azından başıyla sonu birbiriyle alakalıydı be abi. Kamyon arkası sözleri birleştirip bi kitap basmana, üstüne de "15 liralık" etiket yapıştırmana hiç gerek yoktu. Senin yaptığın edebiyatı az çok aşk acısı çeken birçok kişi sosyal medyada sayfalar açarak yapıyor zaten, seninki biraz gereksiz olmuş.
Verdiği Puan: 3
7 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- 2014
9.1 (624 oy)
Okulun son zamanlarında boş geçen derslerde izlenen muhteşem bir film. Bilim kurgu tarzında, mükemmel anlatımlı, izafiyet teorisi üzerine kurulmuş mutlaka izlenmesi gereken bir film. Izledim ama defalarca daha izlesem bıkmayacağım sanırım. Uzun sürüyor ama kesinlikle geçen zamana değecektir.
Verdği Puan: 10
8 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

Bitmesine çok üzülmüştüm ve en başından beri Harmony ile birlikte olmasını istediğim Harry nin Ronald ın kardeşiyle olması benim için kötü olmuştu. Ama güzel bir fantastik film. Izlenebilir.
Verdği Puan: 9
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Ahmed Günbay Yıldız
7.71 (7 oy)
Ah o ne yalpalı, ne güzel aşk hikayesiydi öyle. Istanbulda yaz tatilindeyken çıkıp gezmek yerine oturup bu kitabı okumuştum ve hediye de olunca ayrıca özel benim için. Gerçekten güzel ve bence biraz da göndermeli bir aşk hikayesi. Okunabilir.
Verdiği Puan: 8
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Serdar Özkan
7 (605 oy)
Kayıp gül serisi okuduğum en güzel üçlemelerden birisiydi. O zamanlar ilk ikisini okuduktan sonra üçüncüsü ekim ayında çıkmıştı ve hemen gidip almıştık. Çok çok severek ve beğenerek okuduğum bir seri. Öneririm.
Verdiği Puan: 8
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- E. L. James
8.3 (326 oy)
Grinin Elli Tonu kitabının sonu bende merak uyandırınca acaba nolacak diye bu kitaba da başladım ama kitabın ilk kısımlarından itibaren yoğun bir şekilde ikili sahneler olunca gerçekten rahatsız oldum. Süreci merak edince sadece şöyle bi baktım ve normal başlayıp, tuhaf devam edip klişe biten bir üçleme. Okumaya değer görmüyorum açıkçası. Kesinlikle her yönden çok daha iyileri bulunabilir.
Verdiği Puan: 9
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
/ 2