ara
Gece Derin
1.910 204

Gece Derin

@gece-derin

- Ahmet Batman
7.1 (1361 oy)
Edebiyatla tek alakası kitap okumak olan, çoğu kişiye bakınca aşk bile yaşamamış sayısalcı bir insan olarak benim yazılarımın bile en azından başıyla sonu birbiriyle alakalıydı be abi. Kamyon arkası sözleri birleştirip bi kitap basmana, üstüne de "15 liralık" etiket yapıştırmana hiç gerek yoktu. Senin yaptığın edebiyatı az çok aşk acısı çeken birçok kişi sosyal medyada sayfalar açarak yapıyor zaten, seninki biraz gereksiz olmuş.
Verdiği Puan: 3
7 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- 2014
9 (606 oy)
Okulun son zamanlarında boş geçen derslerde izlenen muhteşem bir film. Bilim kurgu tarzında, mükemmel anlatımlı, izafiyet teorisi üzerine kurulmuş mutlaka izlenmesi gereken bir film. Izledim ama defalarca daha izlesem bıkmayacağım sanırım. Uzun sürüyor ama kesinlikle geçen zamana değecektir.
Verdği Puan: 10
8 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

Bitmesine çok üzülmüştüm ve en başından beri Harmony ile birlikte olmasını istediğim Harry nin Ronald ın kardeşiyle olması benim için kötü olmuştu. Ama güzel bir fantastik film. Izlenebilir.
Verdği Puan: 9
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Ahmed Günbay Yıldız
7.71 (7 oy)
Ah o ne yalpalı, ne güzel aşk hikayesiydi öyle. Istanbulda yaz tatilindeyken çıkıp gezmek yerine oturup bu kitabı okumuştum ve hediye de olunca ayrıca özel benim için. Gerçekten güzel ve bence biraz da göndermeli bir aşk hikayesi. Okunabilir.
Verdiği Puan: 8
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Serdar Özkan
7 (603 oy)
Kayıp gül serisi okuduğum en güzel üçlemelerden birisiydi. O zamanlar ilk ikisini okuduktan sonra üçüncüsü ekim ayında çıkmıştı ve hemen gidip almıştık. Çok çok severek ve beğenerek okuduğum bir seri. Öneririm.
Verdiği Puan: 8
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- E. L. James
8.3 (325 oy)
Grinin Elli Tonu kitabının sonu bende merak uyandırınca acaba nolacak diye bu kitaba da başladım ama kitabın ilk kısımlarından itibaren yoğun bir şekilde ikili sahneler olunca gerçekten rahatsız oldum. Süreci merak edince sadece şöyle bi baktım ve normal başlayıp, tuhaf devam edip klişe biten bir üçleme. Okumaya değer görmüyorum açıkçası. Kesinlikle her yönden çok daha iyileri bulunabilir.
Verdiği Puan: 9
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- E. L. James
7.5 (526 oy)
Ne yazarın başarısından, ne de kitabın üstün edebi özelliklerinden değil sadece içerik nedeniyle bu kadar ünlü olmuş ama hak etmeyen bir kitap. Bikaç yönden ele alacak olursak; içerik olarak, sadece ne yazık ki insanların ilgisini cekmeyi başaran ve büyük küçük herkesin, dilden dile dolaşan ayrıca filmi de çekilen (ki kitapların filmlerinin olmasına karşı bir insanım bir noktada) fakat pek bağdaşmayan bir kitap. Üslup ve anlatım olarak bakarsak yazarın herhangi başka bir kitabı olmaması ve bu kitapta da edebi bi kaygı taşımaması nedeniyle ne yazık ki zayıf. Karakterler bana göre çok uçuk kaçık. Yani sanki yaptıklarını bi sebebe bağlayarak onu haklı çıkarmaya çalışır gibi Christian'ın geçmişi, Ana karakterini baştaki masum kedicik rolünden alıp Christian'dan daha beter yapması oldukça tuhaf ve ilgi çekmek için yapılan ucuz numaralardı benim gözümde. Ayrıca bi kadın ve erkeğin arasındaki ilişki sanki sadece bundan ibaretmiş gibi sürekli bi sahne koyması kitabı bayağı bi hale getirmişti. Okumaya değer görmüyorum ve şunu da söylemek gerek ki piyasada bundan çok daha kaliteli kitaplar var.
Verdiği Puan: 5
0 beğen · 1 yorum · kitap inceleme ·
Merve T. (@mtrv)
Puan şaşırttı 24.12.16

Gece Derin

@gece-derin

- Elif Şafak
8.1 (173 oy)
Ortaokuldayken öğretmenimden alıp okumuştum bu kitabı ve bitmesin istedigimi hatırlıyorum. Sonunda çok ağlamıştım, aşk' ın insana neler yaptığını ve yaptırdığı anlamıştım. Olayların birbirleriyle bağlantısı, anlatım, karakterler hepsi yerli yerinde ve gerçekten okumaya değer bir kitap.
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Kahraman Tazeoğlu
6.6 (928 oy)
Sanırım okurken çok fazla sıkılıp yarıda bıraktığım ilk kitap. Belki de benim tarzımdan kaynaklıdır ama gerçekten kitapta süreç çok yavaş ilerliyordu ve sonuca ulaşmak için onca sayfayi okumak yerine açıp en son sayfaya bakmam yetmişti. Böyle bi sonu beklemiyordum açıkçası yani en iyi, bütün sorunlarını, aşk acılarını birbirine anlatan iki arkadaşın evlenmesini beklemiyordum tabi yoksa öyle sonu merak edilecek, sabırla okunacak bi kitap olarak görmüyorum.
Verdiği Puan: 5
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Gece Derin

@gece-derin

- Sarah Jio
8.7 (855 oy)
Bu kitabı bi tavsiye sonucunda okudum ve sonunu hiç böyle tahmin etmezdim. Hep iki olayı nasıl birbirine başlayacağını düşünüyordum ve gerçekten sonuna kadar merak ettiren ve sonunda da beklediğinizi veren güzel bi kitap.
Verdiği Puan: 7
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·
/ 2