ara
Gülcan
26.566 636

Gülcan

neokur.com/gulcan32
Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. İnanmak değil ki insanı yıkan, inanamamak.

Gülcan

@gulcan32

Deli Kurt
Dört günde 50 sayfa okudum. Bi türlü kitabın başına oturup uzun uzun okuyamıyorum. Nazar ettiniz kitap okuyorum diye. ~_~ Bir maaşallah der insan.
- Hüseyin Nihal Atsız
9.1 (12 oy)
EL_NINO (@el-nino)
MAŞALLAH - 1 sa

Gülcan

@gulcan32

Gerçeküstü sanatçı olan Panikanova, St. Petersburg güzel sanatlar akademisi mezunu.Kendisi Rus. Şuanda İtalya'da yaşıyor. Eski kitapları bu tarz tablolara dönüştürüyor. İlk kez bit pazarından aldığı 700 sayfalık bir el yazması eseri bir tabloya dönüştürerek başlamış.

Şimdi size eserlerinin fotoğraflarından üç tanesini göstereceğim ama internette daha fazlası var. Ben sadece arenada çok uzun bir paylaşım oluşmasın diye üç eser seçtim.Eserleri tek başlarına sunmak yerine alıntılarla paylaşmak daha orijinal ve güzel olur diye düşündüm. Yani alıntı ekleme benim düşüncem. Yoksa sanatçının böyle bir şeyle alakası yok. Bunu da belirteyim.

http://www.resimag.com/7163b24a.jpeg


"Kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır. Onu sevebilir, onun için acı çekebilir ya da onu edebiyata çevirebilirsin." - Henry Miller

http://www.resimag.com/4c5faa74.jpeg


FOTOĞRAF
Durakta üç kişi
Adam kadın ve çocuk
Adamın elleri ceplerinde
Kadın çocuğun elini tutmuş
Adam hüzünlü
Hüzünlü şarkılar gibi hüzünlü
Kadın güzel
Güzel anılar gibi güzel
Çocuk
Güzel anılar gibi hüzünlü
Hüzünlü şarkılar gibi güzel

- Cemal Süreyya

http://www.resimag.com/cdcfe180.jpeg


Aşk
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,
Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.
Bir ısıtır,bir üşütür,bir ağlatır,bir güldürür;
Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.

— Özdemir Asaf

Web sitesi:
https://www.ekaterinapanikanova.com/
24 beğeni · 11 yorum · Biliyor musun?
Semih Oktay (@semih-oktay)
Kitaplar bu resimler çizildikten sonra okunabilir durumda kalıyor mu peki Gülcan? - 22 sa
cem mert (@cem-mert)
Kıtaptan cok profil resmindeki şemsiye dikkatimi çekti o nedir ya :))) - 4 sa

Gülcan

@gulcan32

Kargalarda kitap okur
Bugün hiç kitap okuyamadım ama sorun bu değil. İşim olmadığı halde kitap okuyamadım. Demek ki işim olsa yine okuyamıyacaktım. Aman saçmalıyorum işte. Tüm gün aylak aylak oturdum. Neyse hazır uzanmışken kitap okuyacağım. Karga da okuyor, sessiz olun. =)
6 beğeni · 0 yorum · Sohbet

Gülcan

@gulcan32

Ne olacak bu Gülcan'ın hali
Geçenlerde MEB in 20 bin öğretmen alacağını söylemiştim ya. Bugün alanlara göre kontenjanlar ve kılavuz açıklandı. Şimdi şöyle söyleyeyim. 20 binden en çok payı alan öğretmenlikler;

Sınıf öğretmenliği: 3.570 kişi
İngilizce öğretmenliği: 2.193
Din Kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği: 2.143
İlköğretim Matematik öğretmenliği:1.835
Okul öncesi Öğretmenliği: 1.720

kişi olmak üzere sıralama bu şekilde tam 90 branşa dağıtılmış. Diyeceksiniz ki zaten 5 tane branşa 12 bini dağıtmışlar 20 binden geriye ne kaldı kiii...işte adaletin A sının tecelli ettiği nokta bu nokta geriye 1-100 arasında dağıtılan sayılar var.

Neyse işte her bölümden bu alım sayılarının 3 katı kadarını mülakata çağırıyorlar. Mülakata kpss puanı en yüksek olandan yani 1.den başlanıyor işte kaç kişi çağrılacaksa o sıradaki kişiye kadar iniyor puan.

Şimdi şu durumda ben de mülakata çağrılacağım. O zaman hazırlık yapmalıyım. Ne yapacağım bilemiyorum. Hiç mülakata girmedim. -_- Torpil bulmak ( Torpil kısmı, en bilindik kısım) dışındaki tiyolarınızı bekliyorum canlar.
11 beğeni · 31 yorum · Sohbet
EL_NINO (@el-nino)
Fikrim yok malum öğrencilik mülakatla daha işim olmadı ama rahat olun, hadi hayırlısı. Canlıya gönderelim sizi, yardımcı olsunlar. - 17.02.17
[silindi]
R.T (@ravza)
@gulcan32 Hanım inşallah gönlünüze gore hayırlısı olur. Mülakat sisteminde arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla milli yazarlar, üye olunan dernekler, üniversite yıllarında nerde kaldın gibi sorular soruluyormuş. Ayrıca sosyal medya paylaşımlarınız takip ediliyor. ;) kolaylıklar dilerim. Ama bu adaylığın kaldirılması için gerekli olan mülakat. Ilk atama mülakatına giren kimse yok çevremde bilemiyorum. - 17.02.17

Gülcan

@gulcan32

Kayıp Aranıyor
Sayın ceviz abimizin bugün hiç Neokurda paylaşım yapmadığı tespit edilmiştir. Yani ceviz abi ortalarda yok. @karacurin abi elmaaa dersem çık, armut dersem çıkmaaa. Ellmaaaaa ^_^
14 beğeni · 4 yorum · Sohbet
Semih Oktay (@semih-oktay)
İki gözüm yolda bekliyorum seni Sn.SPİNOZA...Armuuut!..Armut sever o.Ters yazmışsın! - 16.02.17

Gülcan

@gulcan32

Ne zamandır şarkı paylaşmıyorum diyecektim de çokta zaman olmamış hihii :) neysee dün gece bunu çok dinledim. Sabah paylaşayım da millette dinlesin diyodum unutuvermişim. :) kitapta varmış bu isimde :)))) onu da ekledim kusura bakmayın :)
- Ülkü Tamer
10 (1 oy)
4 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Gülcan

@gulcan32

Neokurun Gülcan yüzü
Sıradaki okuyacağım kitap ;) valla kusura bakmayın kitabımı okurken yanına yan devrilmiş kahve fincanı ya da ne bileyim mum yakmıyorum. Alıyorum elime kitabı, uzatıyorum ayaklarımı, yaslanıyorum arkama, okuyorum. Konsept yapmıyorum. :)

Ben eskiden yani burada takıldığım zamanın eskisi ve daha takılmadan önce ki zamanda da pek kitap okumuyordum. Bunun nedeni kitap okumayı sevmemem değil. Kitap okumayı eğlenceli bulmamdı. Yani dersler ve geçilmesi gereken sınavlar varken kitap okumam bende vicdan azabı duymama neden oluyordu. O yüzden okumuyordum. Ama hep sevmişimdir kitap okumayı hatta bana kitap okunmasını. Şöyle ki okula gitmediğim yaşlarda anneaanemin bana baktığı yıllarda bana hikaye okusun diye ağlarmışım. Daha sonra okuma yazma öğrenmem ve derslerin başlamasıyla okumalarım hep ders kitaplarına kaydı.

İlkokul öğretmenim sağ olsun, her boş vakitte bize kitap okurdu. İlkokul yıllarından en net hatırladığım şey öğretmenimizin bize kitap okumasıydı. Bizde biliyorduk okumayı ama o okuyunca daha bir güzel oluyordu. Hatta takvim yapraklarının arkasındaki hikaye ve fıkraları bile ders aralarına sıkıştırırdı. Şimdi kitap okurken bazen ilkokul öğretmenim aklıma geliyor. Sesli ve güzel okumaya çalışıyorum ama öğretmenim gibi hala okuyamıyorum. ^_^

Neyse işte bu aralar çok kitap okuduğum için mutluyum bunca zaman hep yanlış yapmışım. Kitapları geri plana atmıycam artık. Her şeye vakit bulabilir insan, kitap okumayarak zamandan tasarruf yapılmazmış. Anlamış oldum.
- Hüseyin Nihal Atsız
9.1 (12 oy)
41 beğeni · 5 yorum · Sohbet
Adem ŞEN (@ultradem)
Gökçen'e selam :) - 15.02.17
Tokmakan (@tokmakan)
Benden de :) - 16.02.17
Şuan okuduğum kitap :)) çok hoş keyifli okumalar:)) - 16.02.17

Gülcan

@gulcan32

beyaz zambaklar ülkesinde
Her tarafında okullar bulunan ülkede çok sayıda gazete çıkmakta olup, her kasabanın kendi yerel gazetesi var. On sekiz bin nüfuslu Vyborg'da ikisi fince ikisi de isveçce olmak üzere, dört gazete yayınlanmaktadır. Köyde neredeyse her bir aile belli gazeteye abonedir.

Bir olayı hatırlıyorum. Köylerin birinde fakir ama alışılmış biçimde çok temiz iki kulube var. Kulübelerin biri ayakları olmayan, yalnız ve yaşlı bir adama, diğeri ise on yaşındaki kız torunuyla birlikte yaşayan kör ve yaşlı bir kadına aittir. Bu iki yaşlı ve fakir insan ortaklaşa bir gazeteye abone olmuşlar. Her gün postaneye koşarak, gazeteyi alan küçük kız daha sonra kör ninesinin elinden tutarak ayakları olmayan yaşlı adamın evine götürmekte ve burada kendilerine gazeteyi baştan sona okumaktadır.

Bu nedenle Finlandiya'da halkın en alt kesimleri bile ölüm uykusuna yatmadan ve kurumuş ağaç dalı gibi çürümeye yüz tutmadan fikirler üretme yeteneklerini geliştirmektedirler. İnsanlar fakirlikten utanmadan ve başkalarının söylediklerine aldırmadan kendi inandıkları gibi yaşıyorlar.

*Fotoğraf maksat görsellik olsun diye googledan alınmıştır. Olayla alakası yoktur. Finlandiya fotoğrafıdır.
- Grigory Petrov
8.4 (358 oy)

Gülcan

@gulcan32

Beyaz zambaklar ülkesinde (bitti)
Kitabı okurken bir yanda bir şey farkettim, tüm kitabı alıntı olarak çiziyorum. Dedim tüm kitabı çizmiyim. Beğendiğim sayfalara post it yapıştırayım. Görüyorsunuz ki kitap post it ile doldu. Bu birde kendimi durdurmuş halim daha fazlası da olabilirdi. Bazı yerleri çizdim bazı yerleri post itledim. Bazı yerlerinide hem çizdim hem post it ledim. Güzel bir okuma serüveni ve bol ders çıkarılacak bir kitap oldu. Alıntıları ve incelemeyi artık sabaha eklerim. :)
- Grigory Petrov
8.4 (358 oy)
13 beğeni · 0 yorum · Anın Fotosu

Gülcan

@gulcan32

beyaz zambaklar ülkesinde
Abo'daki müzede Aksel Gallen'in fırçasından çıkmış çok güzel bir tablo var. Tabloda çıplak duvarlı, fakir bir balıkçı kulübesi resmedilmiş. Kulübenin içindeki duvara yaslanmış iskemle ve ağaçtan yapılmış bir masa, yerde eski balıkçı ağları, tavandan sarkan bir ağaç parçasına asılmış ve ekmek yerine tüketilen kuru çavdar pideleri. Yaşlı dede elindeki balıkçı ağını örerek tamir etmektedir. Üzerinde sadece bir gömlek olan küçücük bir kız çocuğu iskemlenin üzerine oturmuş ve kelimeleri seçmekte zorlanmasına rağmen, dedesine kitap okumaktadır. Ailenin diğer bireyleri işe gitmiş, evde en küçük ve en yaşlı aile üyeleri kalmıştır. Onlarda zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmektedir.Eğitim konusunda -her yıl yapılan testlerde ve araştırma sonuçlarında- Dünya'da ilk sırayı alan finlandiya'nın tabloları bile neden eğitimde bu kadar başarılı olduklarının sırrını anlatmıyor mu?
- Grigory Petrov
8.4 (358 oy)
13 beğeni · 1 yorum · Sohbet
Eda Şeker(1) (@eda-seker)
Finlandiya yine şaşırtmadı - 13.02.17
/ 296