ara
Gülcan
26.820 641

Gülcan

neokur.com/gulcan32
Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. İnanmak değil ki insanı yıkan, inanamamak.

Gülcan

@gulcan32

Şubat Ayında Okuduklarım
Ocak ayında başlattığım bu ay ay okuduklarım paylaşımına şubat ayında da devam ediyorum. Tüm aylar bittiğinde yıl sonunda ay ay hepsini tek bir başlıkta toplayacağım. Okuduğum kitaplara sevdiğim birer alıntı ekledim. Ayrıca hepsine incelemede ekledim. İncelemelere profilimden bakabilirsiniz. Kitaplar beğenilerime göre değil okunuş tarihlerine göre sıralıdır.


1-Fareler ve İnsanlar
Neokur puanım: 9
''İnsanın yüreğinin iyi olması için akla ihtiyacı yoktur. Bana zaten bu ikisi birlikte pek yürümüyor gibi geliyor. Gerçekten akıllı bir adama bakıyorsun, hiç de iyi biri olmadığını görüyorsun.''


2-Momo
Neokur puanım: 10
"…Bunlar her insanın göğsünde taşıdığı şeyin sadece basit birer taklidi yalnızca. Çünkü nasıl gözleriniz görmeye, kulaklarınız duymaya yarıyorsa, insanın yüreği de zamanı algılamaya yarar. Kör bir insan için gökkuşağının renkleri ve sağır bir insan için kuş sesleri boşunaysa, bütün bir yürekle algılanmayan zaman da öyle boşa gider, kaybolur. Ama ne yazık ki düzgün çarpmasını bildiği halde kör ve sağır olan nice yürekler vardır."


3-Yılkı Atı
Neokur puanım: 7
"Köylüler şubata “Güdük şubat” derler, “tez geçer” derler. Aydan saymazlar. Son tembellik ayıdır. Martla birlikte son talim borusu çalar köyde. İş başa düşer. Kanlar kaynar."


4-Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Neokur puanım: 10
"Çocuklarla konuşmuyor, onların hayatlarının nasıl geçtiğini sormuyorlar. Zaman bulunca biraz okşayarak, ellerine bir oyuncak veriyor ve "Çocuklar, şimdi gidin ve kendiniz oynayın" diyorlar. Bu aslında " Gözümden kaybolun, ne yaparsanız yapın, yeter ki bizi rahat bırakın" demektir. "


5-Deli Kurt
Neokur puanım: 10
"Deli Kurt, o zamana kadar en tatlı bekleyişin düşman beklemek olduğunu sanıyordu. Bu akşam sevgiliyi beklemenin daha tatlı olduğunu anladı. Gecenin okşayıcı esintisi arasında, yıldızların titreştiği göğe bakarak: "Gökçen'i burada ölünceye kadar bekleyebilirim." diye düşündü. "


6-Gurur ve Önyargı (okumaya devam ediyorum)
35 beğeni · 8 yorum · Sohbet
erhan (@munzevi)
Sitenin ismiyle en uygun paylaşım tarzı bu olsa gerek. Pek iyi. - 5 sa
Ceylan Bektaş (@ceylan-bektas)
@gulcan32 maşallah :) daha nice nice kitaplar okuyun keyifle .. . - 5 sa
Pelin (@pelinnn)
Yürü be gülcan :) - 5 sa

Gülcan

@gulcan32

Kitap Altınolukta
Bir haftadır hem ruhen hem de bedenen çok yorgunum ve çok yoğunum bu sebepten ötürü kitap her yerde paslaşmalarına katılamadım. Ama içimde kaldı. Pasa cevap vermek istedim. Önümüzdeki günlerimde yoğun geçecek ve ben paylaşamadan oda kapanacaktı. İçimde kalmasın dedim. Biliyorsunuz zaten her zaman Akçay, Altınoluk, Burhaniye civarlarına ait fotoğraflar paylaşıyorum. Yine gidersem yine paylaşırım kitaplı fotoğraf ama önümüzdeki günlerde gidemeye bilirim ve oda kapanır. O yüzden foto hilesini yapmak zorunda kaldım.

DİKKAT:
Fotoğrafı evde çektim. Bilgisayarın ekranında ki Altınoluk deniz fotosunun önüne kitap koydum ve çektim. ^_^ kusura bakmayın. Balkona çıkıp çeksem karşı apartmanın duvarını görecektiniz böylesi daha hoş olur dedim.
- Jane Austen
8.9 (128 oy)
32 beğeni · 3 yorum · Kitap Her Yerde
Can (@canae)
:D Bu fotoğraf çekme yöntemi çok ilginçmiş :D - 15 sa
ahmet-samsa (@samsa)
Jane Austen sensiz tatile çıkmış gibi görünüyor. =) - 12 sa

Gülcan

@gulcan32

Mirkelam - Hatıralar
Geçip giden zamanları
Bir yerlerde bulsam.
Sonra üzülsem.
Üzüldüğüme üzülsem.
Gözyaşıma dalıp dalıp,
Seni hatırlarım.
Gittin şimdi sen
Yoksun yanımda
Bir şey istemem
Neye yarar hatıralar...

11 beğeni · 0 yorum · Müzik Kutusu

Gülcan

@gulcan32

Sıradaki kitabım
Aşti de kitap okumak istedim ama olmadı gürültüden okunmuyor. Neyse başlamış oldum.
Ayrıca şu dörtlüğü de paylaşmak istiyorum.

Ankara Ankara
Güzel Ankara
Seni görmek ister
Her bahtı kara

Dörtlükteki "Güzel" kısmı kinaye sanırım. Ankara'da niye bi güzellik göremiyorum. Bahtı kara kısmındaki bahtı kara olanda ben oluyorum :(
- Jane Austen
8.9 (128 oy)
22 beğeni · 3 yorum · Anın Fotosu
Martin Heidegger (@martin-heidegger)
Erasmus un delilige övgüsü gibi olacak ama "Önyargısız olmaya çalışmanın bir tuzağa yakalanmak olduğu düşüncesindeyim. Ben önyargıları eleştirerek, temelsiz olanları ayıklamak temele sahip olanları pekiştirmekten yanayım. " Ayrıca 73848494. Ankara yergisi yapan kişi secildiniz. Gidin az tokat la ne bikiyim Gümüşhaneyle filan ugrasin. Aştı nim Ezginin litfeeeenn cigirtkanlara itibar etmeyiniz anonsudur - 24.02.17

Gülcan

@gulcan32

Ancak boş vakit bulabildim. Başsağlığı dileyen arkadaşlara teşekkür edememiştim.Teşekkür ederim. Sağ olun. Nasıl ki sevinçler paylaşıldıkça çoğalıyorsa üzüntülerde paylaşıldıkça azalır diyerekten sabah 6 civarında üzüntümü dile getiren bir paylaşım yaptım. Ancak paylaşımım yanlış algılandı. Ölüm üzerinden prim yaptığımı söyleyen oldu. Şu sitede iki buçuk yıldır üyeyim; Altıyüz küsür takipçim, binlerce beğeni sayım, üçbine yakında arena paylaşımım ve kendime ait herkesin bildiği bir başlığım(yukardaki başlık) var. Tüm bunlar benim öyle düşünülen tarzda aşşağılık şekilde prim yapmaya tenezzül etmeyeceğimin ispatı. Ki ben hiçbir zaman paylaşımlarım prim yapsın derdinde olmadım. Ben burda iki günlük üye de değilim. Neyse kimseye kendimi anlatmak, ispat etmek zorunda da değilim. Ancak kırıldım. Şu zamana kadar beni hiç tanıyamamış ve bu kadar kötü, içi fesat insan ile ben yapamam. Allah herkese akıl, fikir birazda vicdan versin.
11 beğeni · 0 yorum · Diyorum ki

Gülcan

@gulcan32

Burhaniye - Ören
Yaz gelsin!
18 beğeni · 5 yorum · Fotozilla
Hakan (@hakani)
@gulcan32 sen bir ara Akçay tanıtımları yapıyordun, ne oldu o iş? - 20.02.17
AFD (@afd)
Kış dursun mu? Soruyo da. - 20.02.17

Gülcan

@gulcan32

Deli Kurt
Dört günde 50 sayfa okudum. Bi türlü kitabın başına oturup uzun uzun okuyamıyorum. Nazar ettiniz kitap okuyorum diye. ~_~ Bir maaşallah der insan.
- Hüseyin Nihal Atsız
9.1 (12 oy)
EL_NINO (@el-nino)
MAŞALLAH - 19.02.17
B.K.Ü (@bku)
okuma niye okuyorsun ki - 19.02.17

Gülcan

@gulcan32

Gerçeküstü sanatçı olan Panikanova, St. Petersburg güzel sanatlar akademisi mezunu.Kendisi Rus. Şuanda İtalya'da yaşıyor. Eski kitapları bu tarz tablolara dönüştürüyor. İlk kez bit pazarından aldığı 700 sayfalık bir el yazması eseri bir tabloya dönüştürerek başlamış.

Şimdi size eserlerinin fotoğraflarından üç tanesini göstereceğim ama internette daha fazlası var. Ben sadece arenada çok uzun bir paylaşım oluşmasın diye üç eser seçtim.Eserleri tek başlarına sunmak yerine alıntılarla paylaşmak daha orijinal ve güzel olur diye düşündüm. Yani alıntı ekleme benim düşüncem. Yoksa sanatçının böyle bir şeyle alakası yok. Bunu da belirteyim.

http://www.resimag.com/7163b24a.jpeg


"Kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır. Onu sevebilir, onun için acı çekebilir ya da onu edebiyata çevirebilirsin." - Henry Miller

http://www.resimag.com/4c5faa74.jpeg


FOTOĞRAF
Durakta üç kişi
Adam kadın ve çocuk
Adamın elleri ceplerinde
Kadın çocuğun elini tutmuş
Adam hüzünlü
Hüzünlü şarkılar gibi hüzünlü
Kadın güzel
Güzel anılar gibi güzel
Çocuk
Güzel anılar gibi hüzünlü
Hüzünlü şarkılar gibi güzel

- Cemal Süreyya

http://www.resimag.com/cdcfe180.jpeg


Aşk
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,
Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.
Bir ısıtır,bir üşütür,bir ağlatır,bir güldürür;
Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.

— Özdemir Asaf

Web sitesi:
https://www.ekaterinapanikanova.com/
30 beğeni · 11 yorum · Biliyor musun?
Semih Oktay (@semih-oktay)
Kitaplar bu resimler çizildikten sonra okunabilir durumda kalıyor mu peki Gülcan? - 18.02.17
canlitvturk.org (@cem-mert)
Kıtaptan cok profil resmindeki şemsiye dikkatimi çekti o nedir ya :))) - 19.02.17

Gülcan

@gulcan32

Kargalarda kitap okur
Bugün hiç kitap okuyamadım ama sorun bu değil. İşim olmadığı halde kitap okuyamadım. Demek ki işim olsa yine okuyamıyacaktım. Aman saçmalıyorum işte. Tüm gün aylak aylak oturdum. Neyse hazır uzanmışken kitap okuyacağım. Karga da okuyor, sessiz olun. =)
7 beğeni · 0 yorum · Sohbet

Gülcan

@gulcan32

Ne olacak bu Gülcan'ın hali
Geçenlerde MEB in 20 bin öğretmen alacağını söylemiştim ya. Bugün alanlara göre kontenjanlar ve kılavuz açıklandı. Şimdi şöyle söyleyeyim. 20 binden en çok payı alan öğretmenlikler;

Sınıf öğretmenliği: 3.570 kişi
İngilizce öğretmenliği: 2.193
Din Kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği: 2.143
İlköğretim Matematik öğretmenliği:1.835
Okul öncesi Öğretmenliği: 1.720

kişi olmak üzere sıralama bu şekilde tam 90 branşa dağıtılmış. Diyeceksiniz ki zaten 5 tane branşa 12 bini dağıtmışlar 20 binden geriye ne kaldı kiii...işte adaletin A sının tecelli ettiği nokta bu nokta geriye 1-100 arasında dağıtılan sayılar var.

Neyse işte her bölümden bu alım sayılarının 3 katı kadarını mülakata çağırıyorlar. Mülakata kpss puanı en yüksek olandan yani 1.den başlanıyor işte kaç kişi çağrılacaksa o sıradaki kişiye kadar iniyor puan.

Şimdi şu durumda ben de mülakata çağrılacağım. O zaman hazırlık yapmalıyım. Ne yapacağım bilemiyorum. Hiç mülakata girmedim. -_- Torpil bulmak ( Torpil kısmı, en bilindik kısım) dışındaki tiyolarınızı bekliyorum canlar.
11 beğeni · 31 yorum · Sohbet
EL_NINO (@el-nino)
Fikrim yok malum öğrencilik mülakatla daha işim olmadı ama rahat olun, hadi hayırlısı. Canlıya gönderelim sizi, yardımcı olsunlar. - 17.02.17
[silindi]
[silindi]
/ 296