ara
Gülcan
26.672 638

Gülcan

neokur.com/gulcan32
Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. İnanmak değil ki insanı yıkan, inanamamak.
19.02.17

Gülcan

@gulcan32

ömür nedir?

Doğum ile ölüm arasındaki süre yani hayat da kaldığımız vakit.
Örn: Atsız'ın da dediği gibi "Ömür dediğin şey savaştan kaçan Rum atlısı gibi ne çabuk yol alıyor! "
19.02.17

Gülcan

@gulcan32

adını soyadını google'da aratmak nedir?

Denemişliğim var. Bir zamanlar google'a adımı soyadımı yazıp ne kadar meşhur olduğumu ölçmek istemiştim. İnternette adı yazılınca hakkında bilgi çıkanların meşhur olduklarını düşünüyordum. Hattaaaaa sadece kendi adımı soyadımı değil tüm arkadaşların ki denemişimdir. Neden diye sormayın bilmiyorum. O vakitler google kullanmayı bilmiyordum sanırım. Bir arkadaşa da müjdemi isterim meşhur olmuşsun diyip google da çıkan sonuçlarını göstermiştim. Neyse bunlar aramızda kalsın. Artık büyüdüm böyle şeyler yapmıyorum :)
18.02.17

Gülcan

@gulcan32

göt korkusu nedir?

Bugün hissettiğim bir olay. Mülakata çağrılacağımı anladığım anda sosyal medya hesaplarım denetlenir diyerek içerisinde mualiflik barındıran 100 e yakın paylaşımı silmiş olmam. İşte buna göt korkusu denir. Köprüye geçene kadar ayıya dayıcığııımmm bile derim.
Örn: ne örneği bee verdik örneği tanımda işteee
16.02.17

Gülcan

@gulcan32

ankara'yı sevmek nedir?

Hiç öyle bir hataya düşmedim. Bilmiyorum. Türkiye de sevmediğim şehirler sıralaması içinde birinci sırasını koruyan ildir benim için. Haa başkentimiz olduğu için saygı duyarım ama sevmem.
15.02.17

Gülcan

@gulcan32

sigara nedir?

Zıkkımın kökünün paketlenmiş halidir. Hiç içmedim. Yanımda içilmesinden de haz etmem. Çok pis kokuyor. Miss gibi oksijeni ciğerlere çekmek varken ne diye pis hava soluduklarını ve bundan nasıl zevk aldıklarını merak ediyorum. Anlam veremiyorum. Özellikle gençler özeniyor. Sigara içmek cool değildir. Sigara bok gibi kokan bir şeydir. Bok içmek neden cool olsun di mi? O yüzden ciğerlerinizin kıymetini bilin ve içmeyin. Nefes alamamak kadar zor bir şey yok bu hayatta. Aldığınız nefesi zehir etmeyin.
Örn: Sigara öldürmez. Süründürür.
05.02.17

Gülcan

@gulcan32

insanı paramparça eden tek kelime nedir?

Tercihlerinize puan yetersizliğinden ATANAMADINIZ.
04.02.17

Gülcan

@gulcan32

müdürlerin göt olması nedir?

Bir gün vücuttaki organlar kendi aralarında müdür seçmeye karar vermişler. Beyin "hali hazırda hepinizi ben kontrol ediyorum, müdür benim" demişse de öte yandan kalp "ben besliyorum hepinizi kanla müdürlük benim hakkımdır" demiş ve ciğer "ben hava alışverişi ile kalbi çalıştırıyorum müdür benim" şeklinde veryansın etmiş. Her organ kendi adaylığının meşruluğu hakkında tezler üretirken sessiz sedasız bir köşede olan biteni izlemekte olan göt bir anda atılmış, "müdür benim ulan, ben faaliyetimi bir durdurursam hepiniz mahvolursunuz."

Götün bu çıkışına diğer organlar gülmüşler ki bu götü gerçekten çok sinirlendirmiş. "görürsünüz siz" deyip faaliyetlerini durdurmuş, bir nevi gümrük ambargosu başlatmış. bir süre sonra bütün faaliyetleri sekteye uğrayan diğer organlar hep bir ağızdan:

"tamam tamam müdürümüz sensin yüce göt, biz ettik sen etme" diye af dilemişler. O günden sonra vücudun müdürü göt olmuş.

İşte rivayet odur ki o günden bu yana bütün götler müdür, bütün müdürler de göt olmuş.
01.02.17

Gülcan

@gulcan32

saçma bulduğun şarkı sözleri nedir?

Aşk bu kızılötesi
Yaralı müzesi
Hareket edemem!
01.02.17

Gülcan

@gulcan32

Amadeu Prado kimdir?

Lizbon'a gece treni isimli kitapta geçen karakter. Kendisi doktor, küçükken rahip olmak istemiş. Babasının zoruyla doktor olmuş. Büyüyünce ateist oldu. Kitap okumayı çok seviyor, çok zeki 4 yaşında okumayı öğreniyor. Düşünceleri insanı alıp götürüyor.
Örn: Bana gerçekte yaşayan bir insanı sevme hakkı vermediler prado, bende kitap karakteri olarak seni sevdim :)))
28.01.17

Gülcan

@gulcan32

enseye tokat atmak nedir?

Çoğu kişiye yapmak istediğim hareket. Genelde uyuz olduğum kişilere yapmak istiyorum. kişinin arkasından yanaşıp ensesine küt diye vurasım geliyor.Daha yapmadım kimseye ama yapsam çok rahatlarım gibi...
/ 18