ara

Hakan

http://politikakademi.net https://www.youtube.com/channel/UC1hTixnwGXUR9uvv80FVAWw

Hakan

@hakani

Aranan Kan Bulundu
Dünyayı Değiştiren Kitaplar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 7 yorum
Yonca (@kitapokumakhuzurverir)
Okuyunca yorumunu merak ediyorum :)
19.07.18 beğen cevap

Hakan

@hakani

Haftanın Filmi: Kimlik
Haftanın Filmi: Kimlik
@elnino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc, @vareste, eseflal, @burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote, iremsanti, @bersucolak, @daktilokiz, @ruhhassasi, @scott, @snrsz, @enron, @waldeinsamkeit, @bs, @necdet, @dunyaliperizan, , @feridehanim...

Bu haftannı filmi Michael Cooney"in yazıp James Mangold"un yönettiği Kimlik. Film hakkındaki her türlü yorumunuzu bu paylaşımın altına bekliyorum. Ayrıca film hakkındaki inceleme ve repliklerinizi filmin aşağıda vereceğim sayfasına ekleyebilirsiniz. Geçen hafta da eklemediniz, bari bu hafta ekleyin :)))
Filmin sayfası: http://www.neokur.com/film/604/kimlik

Benim film incelemem: http://www.neokur.com/fil...i&inc=10459

Yorumlarda görüşmek üzere.
Kimlik
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
14 beğeni · 14 yorum
Hakan (@hakani)
Sonuna kadar hiç sıkılmadan izlediğim nadir filmlerden biri. Sonuna kadar sıradan bir gerilim filmi gibi devam etsede filmin sonunda olay çok farklı bir yere bağlanıyor. Kişilik bozukluğu konusunda tam bir örnek oluşturuyor. Bir başka harika nokta oyuncuların seçimi. Oyuncuları ilk görünce zaten karakterleri tahmin edilebiliyor. Mekana gelince dar olduğu görülüyor ki bunun sebebini de yaşanan olayın bir kişinin kafasında kurgulanmış olması diye tahmin ediyorum.

Kısaca genel itibariyle film herkesçe izlenebilir ve beğenilebilir. Ancak kişilik sorunları hakkında daha çok bilgisi olanlar filmi daha çok sevecektir.
13.07.18 beğen 4 cevap
Gülşah Sönmez (@gulsahsonmez)
İnternetim olmadığından izleyemiyorum, kusura bakmayın. Sadece telefonda sınırlı internet var, o da filmi izlemeye yetmiyor. Paylaşımlarınızı takip ediyorum. En azından filmlerden konusu hoşuma gidenler olduğunda, televizyon yayın akışında olduğunda izler, yorumlarımı yazarım. Katılmayı çok istemiştim ama olmadı. @hakani
13.07.18 beğen 2 cevap
Merve (@hempa)
Filmi bir kaç sene önce izlemiştim. Gerilimini hiç kaybetmeden sonuna ulaştı diye hatırlıyorum. Film ortamının karanlık olması ve benim de gece izlemem filmin üzerimdeki etkisini katladı tabii.. başlarda gerilimini olduğu kadar gizemini de koruyor filmimiz. İzlediğim dönemlerde kişilik bozukluğu üzerine art arda birkaç film izlememin etkisi ile olsa gerek, filmin ortasında hafiften bir 'acaba?' dediğimi anımsıyorum. Oyunculuk ve konu bakımından güzel bir filmdi. Herkese olmasa da gerilim sevenlere tavsiye ederim..
13.07.18 beğen 1 cevap

Hakan

@hakani

Haftanın Filmi: Dokuz Kraliçe
Haftanın Filmi: Dokuz Kraliçe
@elnino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc, @vareste, eseflal, @burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote, iremsanti, @bersucolak, @daktilokiz, @ruhhassasi, @scott, @snrsz, @enron, @waldeinsamkeit, @bs, @necdet, @dunyaliperizan, @belkibirazflu, @feridehanim...

Bu haftannı filmi Fabián Bielinsky'nin yazıp yönettiği Dokuz Kraliçe. Film hakkındaki her türlü yorumunuzu bu paylaşımın altına bekliyorum. Ayrıca film hakkındaki inceleme ve repliklerinizi filmin aşağıda vereceğim sayfasına ekleyebilirsiniz. Geçen hafta eklemediniz, bari bu hafta ekleyin :)))
Filmin sayfası: http://www.neokur.com/fil...0/dokuz-kralice

Benim film incelemem: http://www.neokur.com/fil...i&inc=10420

Yorumlarda görüşmek üzere.
Dokuz Kraliçe
filme 5 verdi, inceleme ekledi.
12 beğeni · 14 yorum
Hakan (@hakani)
İncelememde de belirttiğim gibi bu film şimdiye kadar izlediklerimin içerisindeki en gereksiz filmdi. Evet, dolandırıcıları anlatıyordu, bir iki taktik de kaptık, kabul ediyorum... Ama ana fikri var mıydı? Yoktu. Bir şey öğretiyor muydu? Öğretmiyordu. Bir dönemi yansıtıyor muydu ya da bir meseleye ayna tutuyor muydu? Bence hayır. Ammaaaa.... Sürükleyiciliği on numaraydı. Her ne kadar bir süre sonra bıktırsa da senaryodaki ani değişim on numaraydı. Bunları da söylemeden geçmeyelim şimdi.
06.07.18 beğen 4 cevap
Hakan (@hakani)
Aanaaaa, cidden tek başıma kalmışım yaa. Tahmin de etmiştim aslında :D
06.07.18 beğen 1 cevap

Hakan

@hakani

Haftanın Filmini İzlediniz mi?
@elnino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc, @vareste, eseflal, @burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote, iremsanti, @bersucolak, @daktilokiz, @ruhhassasi, @scott, @snrsz, @enron, @waldeinsamkeit, @bs, @necdet, @dunyaliperizan, @belkibirazflu, @feridehanim... Haftanın filmini izlediniz mi?

Bu paylaşımı haftanın filmini hatırlatmak için yapıyorum.

Bu hafta Fabián Bielinsky'nin yazıp yönettiği Dokuz Kraliçe filmini izliyoruz.

Filmin değerlendirmesini yarın yapacağım paylaşımda yapacağız.

Etkinliğe herkesi bekliyorum.
11 beğeni · 11 yorum
Eseflal (@eseflal)
? Hakan biz tatile gitcez izleyemedim ?
05.07.18 beğen cevap
Necdet (@necdet)
Ben beğendim sitede oy verilmemiş sadece 1 oy kullanılmıştı pek izleyen yok sanırım ama güzel yapıt.
05.07.18 beğen cevap
Necdet (@necdet)
Çok güzel ve sürükleyici bir film.
Sarıyor ve sıkılacak pek zaman olmuyor.
Sürekli acaba ne olacak diye düşündürüyor ve aklımızda senaryonun devamını düşünüyoruz ister istemez.
Ama kimse tutturamaz gibi sonu baya bir ters köşe.
05.07.18 beğen cevap

Hakan

@hakani

Etiketin için çok teşekkür ederim Gülcan. Benim için yazın en güzel tarafı neyi ne kadar okuyacağıma ve öğreneceğime kendim karar vermem ve bu konuda herhangi bir mekan ve zaman kısıtının olmaması.

Fotoğraftaki yer Şiraze Kitap Kafe. Erzurum 'da Atatürk Üniversitesi kampüsünde. Okumak istediğim her şey orada olduğundan benim için yaz orada güzel.

Ben de pasımı Neokur' a yeni gelen üyelere atıyorum:
@damlaerdem, @atakankula, @meryemsubasi, @aaaysecelikk, @ugurdede863 yaz sizin için ne anlam ifade ediyor bakalım?
17 beğeni · 10 yorum
Hakan (@hakani)
Fotoğrafın yarısı çıkmadı ve sebebi konusunda hiçbir fikrim yok.
03.07.18 beğen cevap
Hakan (@hakani)
Fotoğraf düzeldi
04.07.18 beğen cevap
Desert Rain (@kartanesi)
Kahveye gel☕?
04.07.18 beğen 1 cevap

Hakan

@hakani

@elnino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc, @vareste, eseflal, @burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote, iremsanti, @bersucolak, @daktilokiz, @ruhhassasi, @scott, @snrsz, @enron, @waldeinsamkeit, @bs, @necdet, @dunyaliperizan, @belkibirazflu, @feridehanim...

Geçen haftanın filmi ile ilgili paylaşımın altında konuşulduğu üzere her hafta izlenecek filmi kura ile belirledim. Böylece dilerseniz tüm haftaların filmlerini bir arada izleyebileceksiniz,

Filmler her hafta Cuma günü incelenmeye başlanacak. İncelemeler için son gün olmayacak. Ben her hafa incelemelerin yapılacağı bir paylaşım yapmaya çalışacağım. Ancak ben paylaşım yapmazsam ya da yapamazsam herhangi birinizin yapması çok çok iyi olur.

Ayrıca yaptığınız incelemeleri filmlerin sayfalarına da yazarsanız memnun olurum.

Hafta hafta izlenecek filmler şöyle:

1. Hafta: Başkalarının Hayatı (İzlendi ancak yoruma her zaman açık.)
2. Hafta: Dokuz Kraliçe
3. Hafta: Kimlik
4. Hafta: Gözlerindeki Sır
5. Hafta: Eyvah Öğretmenim
6. Hafta: Piyanist
7. Hafta: Contratiempo
8. Hafta: Coco
9. Hafta: Unutma Beni
10. Hafta: Elektra
11. Hafta: Beni Adınla Çağır
12. Hafta: Ölümle Yaşam Arasında
13. Hafta: İlk Korku
14. Hafta: Gözlerindeki Sır

İnceleme haftalarında hatırlatma paylaşımı yapacağım. Başka bir öneriniz olursa açığım, yorumlara bekliyorum.

Görüşmek üzere.
EK 1
Arkadaşlar 14. hafta 4. hafta ile çakışıyor. O haftayı yok sayabilirsiniz.

Ayrıca etkinlik katılmak isteyen herkese açıktır. 02.07.18
14 beğeni · 13 yorum
EL_NINO (@elnino)
Yorum yapayım canlıya düşsün hemde şunları ekleyeyim Gözlerindeki Sır filmi tekrar çekildi 14. haftada yeni çekimi izlenebilir :D gerçi amerikalıların tekrar çektiği filmler güzel olmuyor bana kalırsa. İzleme ve yorum kısmına katılamayabilirim bu sefer, takipteyim ama gözüm üzerinizde :D
02.07.18 beğen cevap
suna (@bergamot)
Cesedi de izleyin mutlaka , orijinal ismi El cuerpo, isp. Gerilim filmi
02.07.18 beğen 1 cevap
Feyzanur (@vareste)
Ben de ortalarda pek yokum ama etiketi takip ediyorum. Beni de eksik etmeyin :) gerçi filmleri izleyebileceğimden emin değilim ama destek çıkıyorum şu güzel olaya.
02.07.18 beğen 1 cevap

Hakan

@hakani

Haftanın Filmi: Başkalarının Hayatı
Haftanın Filmi: Başkalarının Hayatı
@elnino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc, @vareste, eseflal, @burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote, iremsanti, @bersucolak, @daktilokiz, @ruhhassasi, @scott, @snrsz, @enron, @waldeinsamkeit, @bs, @necdet, @dunyaliperizan, @belkibirazflu... Haftanın filmi etkinliği nihayet başlıoyor.

Bu haftannı filmi Florian Henckel von Donnersmarck'in senaryosunu yazıp yönettiği 2007 yapımı Başkalarının Hayatı. Film hakkındaki hr türlü yorumunuzu bu paylaşımın altına bekliyorum. Ayrıca film hakkındaki inceleme ve repliklerinizi filmin aşağıda vereceğim sayfasına ekleyebilirsiniz. Ekleyin yani, bir şey kaybetmezsiniz :)))

Filmin sayfası: http://www.neokur.com/fil...alarinin-hayati

Benim film incelemem: http://www.neokur.com/fil...i&inc=10372

Yorumlarda görüşmek üzere.
Başkalarının Hayatı
filme 7 verdi, inceleme ekledi.
15 beğeni · 18 yorum
Hakan (@hakani)
Film hakkındaki ilk yorumu ben yapayım. Filmi çok severek izledim. İncelememe de ulaşabilirsiniz yukarıdaki linkten. Gönül isterdi ki Barış Özcan gibi film inceleyelim ancak benden de bu kadar çıkıyor.

Berlin Duvarı her zaman ilgi odağı olan bir konu olmuştur. Üçe bölünen bir Almanya'da sosyalist bir düzenin sürdüğü Doğu Almanyayı ele alıyor film. Herkes gizli servis tarafından gizleniyor, herkes bunun farkında ve herkes normal gibi yaşıyor. Dikkatimi en çok çeken şey buydu. Bunun dışında Yüzbaşı karakteri çok başarıyla kurgulanmıştı bence. Yüzüne baktığınızda izleyiciye yansıtmak istediği duyguyu kolayca anlayabiliyorsunuz. Şimdilik bu kadarı yeterli. Diğer yorumlarla konuşuruz üzerinde.
29.06.18 beğen 5 cevap
Camdan Kadın (@bersucolak)
Oyunculuklar olağanüstüydü. Yalnızca beni tek düşüren nokta çok büyük boşlukların olmasıydı. Bu film zaten gece uyuduğunda bile anlamlandırmaya çalışacağım bir filimken, büyük boşluklara ihtiyacım yoktu. Özellikle son beş dakikayı ağlayarak geçirdim. Filmde yönetim her şeyi bilmek isterken, şu an herkes her şeyi bilmek istiyor. Hem yakın hem de uzağız. Tavsiye için çok teşekkür ederim . Beyin açan bir film oldu benim için.
29.06.18 beğen 5 cevap
Kenan (@enron)
6-7 yıl önce izlediğim ve bu etkinlik vesilesiyle bugün tekrar izlediğim bol ödüllü Alman filmi. En iyi 10 filmimden biridir, ki imdb'de de üst sıralardadır. Dönem filmi olması itibariyle dönemi şekilsel olarak mükemmel yansıtmıştır. Yüzbaşının oyunculuğu, değişimi çok iyi. Film, ideolojiden ziyade bir totaliter rejim eleştirisidir. Başroldeki kadın, bana kadının fiziksel tanımı gibi geliyor. Onu çekici yapan ne bilmiyorum:)
"eylülde mavi bir gündü
genç bir erik ağacının altında sessiz
sardım onu, solgun bir aşktı
kollarımda tatlı bir düş
ve üstümüzde güzel yaz göğü
bir bulut vardı uzakta
öylesine beyaz ve öylesine yukarıda
sonra baktım, sanki hiç yoktu"
29.06.18 beğen 2 cevap

Hakan

@hakani

Haftanın Filmini İzlediniz mi?
@ebru-g-, @elnino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc, @vareste, eseflal, @burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote, iremsanti, @bersucolak, @daktilokiz, @ruhhassasi, scott, @snrsz, @enron, @waldeinsamkeit, @bs, @necdet, @dunyaliperizan... Haftanın filmini izlediniz mi?

Haberi olanlar için hatırlatma, olmayanlar için ise haber verme amacıyla yapıyorum bu paylaşımı. Bu haftanın filmi Florian Henckel von Donnersmarck'in senaryosunu yazıp yönettiği 2007 yapımı Başkalarının Hayatı.

Filmi Cuma günü yapacağım paylaşımın altında değerlendireceğiz.

İyi seyirler.
Başkalarının Hayatı
filme 7 verdi, inceleme ekledi.
23 beğeni · 65 yorum
Gülcan (@gulcann)
İnternetim yok ?
27.06.18 beğen 1 cevap
EL_NINO (@elnino)
Haftanın filmi mi varmış ?. Bir hevesle başlanıyor ama gerisi gelmiyor maalesef, bu haftayı pas geçeyim ben önümüzdeki haftalarda katılmaya çalışırım?
27.06.18 beğen cevap
Merve (@hempa)
Yarın izleyeceğimi umuyorum ben ?
27.06.18 beğen cevap

Hakan

@hakani

Haftanın Filmi Başlıyor
Haftanın Filmi Başlıyor
@ebru-g-, @el-nino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc, @vareste, eseflal, @burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote, iremsanti, @bersucolak, @daktilokiz, @ruhhassasi, scott, @snrsz, @enron, @waldeinsamkeit, @bs. Haftanın filmi etkinliği başlıyor...

Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle bu etkinliğe değer vererek katılmak istediğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Bu paylaşımı artık filmleri belirleyerek başlamak adına yapıyorum. Kısaca size bir önceki etkinlikten bahsedeceğim biraz.

Önceki etkinliğimizde herkes bir film önerir, önerilen filmler arasından bir seçim yapılır ve o haftanı filmi buna göre seçilirdi. Öneriler yapılırken filmin bulunabilirliği, kalitesi, Türkçe dublajının olup olmaması gibi hususlara dikkat edilmeye çalışılırdı. Seçilen filmin izlenmesi için bir hafta süre tanınır, haftanın Cuma günü akşamı film yorumlanmaya başlanırdı. Ancak o hafta yoğun olduğu için filmi izleyemeyenler ilerleyen haftalarda izlerler ve yorumlarlardı. Her haftanın pazar günü ise yorumların yapıldığı paylaşımın altına yapılan yorumlarla yeni haftanın filmi belirlenirdi.

Yaptığımız o etkinlik, bir süre sonra kendiliğinden sona erdi. Bunun bir sebebi katılımcıların yoğunluğunun artmasıydı. Bir sonraki haftanın filmi yorumlamanın yapıldığı son gün belirlendiği için ilk haftalarda herkes katılım sağlayabilirken, daha sonra izlenemeyen filmlerin sayısının birikmesi katılımcıların etkinlikten kopmalarının sebebi oldu.

Etkinliği tekrar başlatmamdaki amacım, hazır yaz mevsimi gelmişken bütün bir yıl boyunca yaşadığımız stresi bir kenara bırakarak hem kültürel anlamda kendimize bir şeyler katmak hem de üye olduğumuz bu platformda, insanların birbirleriyle ilişkilerinin gergin olduğu bu dönemde hep birlikte, bir topluluk olarak bir şeyler yapabilmektir. Dolayısıyla önceki etkinliğin dağılmasına sebep olan hatalarımızı bu etkinlikte düzeltmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Etkinlik ile ilgili benim önerebileceğim şeyler şunlar:

1. Her hafta izlenecek filmleri topluca belirlersek vakti olan katılımcılar birkaç haftanın filmini bir defada izleyebilir ve bu da yoğun oldukları haftalarda etkinlikten kopmalarının önüne geçmiş olur.

2. Filmler, çoğunluğun istemesi durumunda önceki etkinlikte olduğu gibi oylama ile de belirlenebilir ancak bu, seçim sürecini çok uzatabileceğinden benim önerim filmlerin haftalarda izleneceğinin kura yoluyla belirlenmesidir.

Neyse... Bu kadar gevezelik şimdilik yeterli. Bir önceki paylaşımımda önerilen filmler şöyleydi:

Beni Adınla Çağır
Unutma Beni
Coco
Elektra
Contratiempo
Muhteşem Münazaracılar
Eyvah Öğretmenim
Piyanist
Başkalarının Hayatı
Dokuz Kraliçe
Kimlik
Gözlerindeki Sır
Ölümle Yaşam Arasında
İlk Korku

Bunların yanında @snrsz da 150 film önermişti fakat onları da buraya eklersem paylaşım çok uzun olacaktı, o filmlere de bir önceki paylaşımdan ulaşabilirsiniz. Filmleri aslında tek tek inceleyecektim ancak vaktim olmadı. Neokur üyelerinin sinema kültürüne güvendiğim için olduğu gibi bırakıyorum. Yalnız sadece bir iki filmi eklemedim listenin çok uzamaması için.

Filmlerle ve filmlerin nasıl seçileceği ile ilgili sizlerin görüşlerini de yorumlarda bekliyorum.

Bilgi ile kalın. Yorumlarda görüşürüz.
EK 1
Film seçerken korku filmi olmamasına dikkat edersek yine de iyi olacaktır. 22.06.18
26 beğeni · 36 yorum
Business (@nusretk)
Piyanist... tek kelime ile harika ??
22.06.18 beğen 4 cevap
Camdan Kadın (@bersucolak)
Kura yoluyla seçilmesi çok mantıklı bence
22.06.18 beğen 6 cevap
Eseflal (@eseflal)
Bu güzel etkinlik için teşekkürler @hakani, özellikle etkinliği başlatma amaçlarından olarak belirttiğin "insanların birbirleriyle ilişkilerinin gergin olduğu bu dönemde hep birlikte, bir topluluk olarak bir şeyler yapabilmek" cümlene fazlasıyla katılmakla birlikte filmlerin haftalarını kura ile belirlemek iyi olacaktır diye düşünüyorum. ? Yukarıdaki 14 film için 14 küçük kağıda 14e kadar birer numara yazıp, yukarıdaki sıradan her film için bir numara çekerek kaçıncı hafta izlenecegini en baştan belirleyebiliriz. ? Herkes olur derse, bu hepimize kolaylık olur diyorum. ? Ve saygılarımı sunuyorum. ??
22.06.18 beğen 7 cevap

Hakan

@hakani

Haftanın Filmi Yeniden
Arkadaşlar merhaba,
Aranızda hatırlayanlarınız olacaktır; geçen sene bir dönem Haftanın Filmi adıyla her hafta bir film seçip izleyerek yorumladığımız bir etkinlik yapmıştık. Etkinlik katılanların ayırabilecek zamanlarının olduğu bir döneme denk geldiği için birkaç hafta boyunca devam etmiş ancak daha sonra katılımcıların yoğunluğu sebebiyle kendiliğinden sona ermişti.

Şimdi ise yaz mevsimine girdiğimiz için zaman ayırabileceğinizi düşündüğümden hep birlikte kültürel bir etkinlik yapmak adına aynı etkinliği tekrar başlatmayı düşünüyorum.

Etkinliğe katılmak isteyenleri film listesini oluşturarak bir an önce başlamak üzere yorumlarda bekliyorum.
EK 1
@ebru-g-, @el-nino, @canae, @psikolojik, @kumralada, @ilkan, @sc... Haydi yeniden başlayalım. 20.06.18
EK 2
@burakguler, @the, @hempa, @kitapokumakhuzurverir, @eseflal, @gulcann, @gulsahsonmez, @ruhhassasi, @cortazar, @pote Ve kullanıcı adını yazamadığım herkesi bekliyorum. 20.06.18
22 beğeni · 53 yorum
Hakan (@hakani)
Yukarıya da asalım şöyle, belki bir gören olur.
20.06.18 beğen cevap
iremşanti (@iremsanti)
Çok güzel etkinlik amma velakin ahh kpss vahh kpss diyorum?
20.06.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Coco ve Elektra diyorum ???
20.06.18 beğen 2 cevap
/ 3