ara
Hakan
1.876 67

Hakan

neokur.com/hakani
Yolcuyum bir kuru yaprak misali Rüzgarın önüne katılmışım ben

Hakan

@hakani

15 8.7
Puan: 9
Aslında kovboy filmlerinden oldum olası nefret etmişimdir. Filmi ilk açtığımda kovboy filmi olduğunu ve iki buçuk saatten fazla olduğunu görünce açıkçası içimden bu filmin bitmeyeceğini düşündüm. Ancak filmi izlemeye başladıktan kısa bir süre sonra yanıldığımı anladım. Film uzun olmasına, tek bir mekanda geçmesine ve kovboy filmi olmasına rağmen gerçekten sürükleyici bir film
2 beğen · 0 yorum · film inceleme

Hakan

@hakani

9 7.8
Puan: 8
Günümüzde de çok konuşulan ve Stephan Hawking'in de üzerinde araştırmalar yapıp öngörülerde bulunduğu bir konudur yapay zekalar. Ve onlara bir insanda bulunan tüm özellikler aktarılırken, robot oldukları içindir sanırım, bir insandan farksız olacakları düşünülmez. İnsan nasıl ki ölümden kurtulmak için her şeyi yapmaya hazır hissediyorsa kendini, simyacılıkla ölümden kurtulmanın yolunu arıyorsa mesela, insanın tüm özelliklerinin aktarıldığı bir yapay zekadan da bunu beklemek doğal bir şeydir. Ve bu durum bu filmde gerçekten çok güzel işlenmiş. Bir yapay zeka, fişinin çekilmesi korkusuyla iki adamı yenmeyi başarıyor ve insanların hayatına karışıyor. Benim asıl merak ettiğim de budan sonrası asıl.
4 beğen · 0 yorum · film inceleme

Hakan

@hakani

13 8.1
Hani hep istemişimdir, böyle şair dostlarım olsun, şiirler hakkında vs. konuşalım. Filmi de uzun süredir bu sebepten ötürü de izlemek istiyordum aslınnda ve bugün nihayet izlemeyi başardım.

Film 1940'lı yılların ekonomik krizden yeni çıkan ancak kendisini bu krizin şokunu atlatamadan ikinci bir krizde, 2. Dünya Savaşı'nda bulan dünyanın henüz yeni kurulmuş ve yeni yeni gelişmeye başlamış güpgüzelim ülkesi Türkiye'de, veremle ve fakirlikle boğuşan iki şairin hayat mücadelesini anlatıyor. Yazmayı hayatlarının merkezine yerleştiren şairler Mujzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur'un hayat hikayesini taşıyor perdeye ve ekranlara aslında. Filmde şiir, Behçet Necatigil, sevgi, aşk, hüzün, umut.. Ne ararsanız var bir parça. Bir parça ama yoğun. Filmin müzikleri, açık ve kapalı mekanları, oyuncular ve giyim tarzları dönemin gerçekliğini tam olarak da yansıtıyor.

Unutulan şairlerin anısına mutlaka izleyin.
6 beğen · 2 yorum · film inceleme
Necdet (@necdet)
Unutulan şairlerin anısına mutlaka izleyin. 14.01.17
lavina (@lavina)
Necdet Becatigil... 15.01.17

Hakan

@hakani

12 8.7
Puan: 5
Filmdeki müzikler çok güzel. Oyunculuklar da iyi hani. Çocuk bizim küçük Osman'a benziyor, sonrası tipsiz. Anna desen tam bir kaşar, ama sarışın kız delirinceye kadar çok güzel. Delirince zaten filmi izlemeyi bırakıp intihar etmesi için dua etmeye başladım. Senaryo karmaşık. Ne filmi olduğunu ve ne anlatmaya çalıştığını anlamadım. Zaten filmi izlemek de tam bir eziyet ve sabır testiydi benim için. Bir türlü bitmek bilmedi ve internet hızımda yaşanan ani bir bağlantı sorunuyla da tam bir kâbus oldu. Bana bu anları yaşatan Türk Telekom'a da teşekkür ederim buradan.
6 beğen · 0 yorum · film inceleme

Hakan

@hakani

3 7.5
Puan: 8
Adının Savaş Sanatı olmasından etkilenerek okuduğum bu kitabı ilk elime aldığımda gerçekten muazzam bir savaş öyküsü okuyacağımı düşünüyordum. Ne var ki yanıldığımı fark etmemle kitabı okumaya başlamamın ne kadar da isabetli bir karar olduğunu düşünmem arasında çok bir zaman geçmedi. Büyük usta bu kitabında aslında yaşamımız boyunca verdiğimiz mücadelelerde nasıl karar almamız gerektiğini açık bir dille anlatıyor. Kitabı okuduğunuzda hayatınıza uygulamaya başlamak için can atacaksınız.

Savaşa daha başlamadan kazanmanız dileğiyle.
603 karakter
4 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Hakan

@hakani

1 8.0
Puan: 9
Çok iyi hazırlanmış bir planla karısını hapisten kaçıran bir adamın yaşamını anlatan bu film geçtiğimiz yıllarda yayına giren 20 Dakika dizisinin de ilham kaynağı olmuştur. Tamamını soluksuz bir şekilde izleyeceğiniz bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.
0 beğen · 0 yorum · film inceleme

Hakan

@hakani

3 8.7
Puan: 10
Halil Hoca'nın en büyük özelliklerinden biri eserlerini verirken mümkün olduğunca çok detaya yer vermesidir. Hoca sadece tarihle sınırlı kalmayarak edebiyat, tecvid gibi alanlarda da öğrendiklerine kendi araştırma ve yorumlarını katarak eserler vermiştir. İşte bu kitap bunun bir örneğidir. Osmanlı Döneminde patronajın anlatıldığı bu kitapta çokça detay, çıkarım ve alıntı beyitler sizleri bekliyor.
437 karakter
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Hakan

@hakani

1 9.4
Puan: 10
Gerçekten okunması gereken bir kitap. Günümüzdeki ahlak anlayışını dahi sorgulamamızı sağlayacak bir kitap olması yönüyle çok önemli.
151 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Hakan

@hakani

2 10.0
Kitap: Yazabilmek
Puan: 10
Yazarın temel yazma kurallarını anlattığı, yazınsal türlere değindiği ve ülkemizde yazma eyleminin ne düzeyde olduğu hakkında müthiş tespitler yaptığı bu kitabını büyük bir zevkle okudum. Gerek dili gerekse anlattıklarıyla her yaştan okura hitap eden bir kitap
286 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Hakan

@hakani

2 10.0
Puan: 10
Skolastiği çok güzel anlatan bir film. Bilime katkı yapmaya çalışan iki bilim adamı bir yanda, onların yaptıklarını anlamayan ya da anlamazlıktan gelen bir kesim öbür yanda. Filmi üniversiteye başlayan her öğrenciye özellikle izletmek gerektiğini düşünüyorum. Bilim bu filmin içinde saklı.
0 beğen · 0 yorum · film inceleme
/ 2