ara

Melike

Ve bir sayfanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Karalama çizme ve silme de emeği geçen tüm konuklarımıza "Tesekkürlerimizi sunuyoruz.". Bir yaşanmışı daha geride bırakırken Mazilere bir yenisini daha ekleyip Bir müstakbele daha yelken açmış bulunmaktayiz. Tıkır tıkır işleyen saatin zayiflayan pilinden habersiz, Hüküm silinmez bir kalemle yazilan Kader; masum bir cocuk gibi bir ileri bir geri en guzel oyunlarını oynamaya devam ediyor.  Sessiz bir çığlık daha atıp, "Sürçü lisan ettiysek, affola.." diyor ve defteri kapatıyoruz.

Melike

@hiiccc

KİM KİME DUM DUMA!!
Günaydın Sayın insanlar!! Hayatımıza giren çıkan kalan ve kalmak istemeyen değerli insan-lar sizlere de selam olsun. Cumartesiniz bol olsun.Bol olsun tatiliniz. Güneşiniz de bol olsun.Renkleriniz,havanız,suyunuz,kuru fasulyeniz bol olsun.Haddim olmadan hayatınızın bir parçası olan bir kaç saniyeniz bir kaç dakikanızı ihlal etmiş olacağım..Şuraya bir şiir bırakayım yine haddim olmadan başkasının şiirini paylaşacağım çünkü "...paylaşmak güzeldir..." bu da sağlam bir dayanaktır zati.
""Kabuğunu koparmadan
ne bir elmayı soyabildim
ne de iyileştirebildim bir yaramı
ama karşıma çıkınca
kızmadım hiç elma kurduna
bendim çünkü bıçağı saplayan
onun yurduna...""

Şimdi kendiniz olan sizler;Sizi sizlere bırakıyorum.Kendiniz olup yine siz olan kendinize iyi bakacağınıza yemin ediyor musunuz?Ediyorsanız mesajı 9 kişiye gönderin.Etmiyorsanız bedeniniz içindeki ruhu sırt üstü yatırıp ayaklarınızdan başlayarak kafanızın içine doğru bir takla atın o zaman kendinizi beyninizin uzay boşluğunda bulacaksınız. Hahh!!! işte tam orada kendinizi aramaya başlayın.Korkmuş vaziyette bir kaya arkasında bir beğen altında gizlenmiş vaziyette bulacaksınız.Buraya kadar yardımcı oldum ama benden bu kadar gerisi sizin bileceğiniz iş...Yine ihlal etmiş olduk beyninize kadar girdik..Neyse hadi hepinize kolay gelsin :)
33 beğeni · 13 yorum · Sohbet ·
Nil☕ (@nill)
Sana da günaydın sayın @hiiccc ... Sadece buraya kafam bastı :D Ha bi de canım elma çekti. Ben kabuklu da kurtlu da yerim. Doğal protein, sorun olmaz yani :))
17.06.17 beğen 5 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Içınde geçen her 'kabuk' yazısının başımın üstünde yeri vardır!:)
17.06.17 beğen 3 cevap
Lotus (@lotus)
takla atmaya çalışıyorum olmuyor olmuyorrr...
18.06.17 beğen cevap

Melike

@hiiccc

GÜNAYDIN NEOKUR NE OKUMAZ DEĞERLİ ÜYELER!!!
Pek keyifli uyumadığım bir gecenin sabahında pek keyifli de uyanılmıyor ... Neyse sisli bir sabah göz gözü görmüyor ne zorluklarla işe geldim kaç arabayı, kaç tırı kaç insanı teğet geçtim bilmiyorum.Düştüm...Evet düştüm ama ölmedim tabi bu hayatta kalma sevincimi paylaşmaya geldim... Düşünsenize hala yaşıyorum ölmedim inanın bu büyük bir olay .Yaşıyor olmanıza sevin(in)dim.....
Gelelim soğanın faydalarına..Tamam şaka şaka anlatmıyorum onu..Soğuk havaları atlattık yemeseniz de olur kimse kimsenin ağız şeysini çekmek zorunda değil !!
Evet özeti verdik...Mesajlarrr tammammm. O zamannn linki bırakabilirim
Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz başka haberlerde getirdi bazı yayınevlerinde indirimler var ilgilenenler için şuraya bırakıyorum belli mi olur belki birileri keyiflenir bu sayede :))))
MUTLU GÜNLER HERKESE :))))))
http://www.kitapyurdu.com...formation_id=27
23 beğeni · 12 yorum · Sohbet ·
Erguvan (@erguvan)
Puslu ve güneşli bir günden merhaba :) geçenlerde bir arkadaşa bu siteden kitap gönderdim kargo bana geldi. Mesaj attım ama ilgilenmediler bile. Ben de kitapların bana gelesi varmış dedim okumaya başladım:)
25.03.17 beğen 5 cevap
Misafir
:) gelirse seninmiş, gelmezse zaten senin hiç olmamıştır. Dönerse miydi o?
25.03.17 beğen 4 cevap
Melike (@hiiccc)
Merhaba Erguvan :))) Bana hiç mesaj gelmedi Erguvan yanlış adrese yollamış olmayasın :P Holly o değişti ya '' benimse her türlü benimdir başka yolu yok '' diye değiştimişler onu :PP
25.03.17 beğen 3 cevap

Melike

@hiiccc

KUŞ
"..Ben yalnız sesleri dinliyorum, anlamlarla ilgili değilim. Kuş sesi dinleyerek huzur duyanlar varmış; onlar gibiyim...

Melike

@hiiccc

Kuş!!
Kuş!!
Bir de kuşlar var hakim bey
Herşeyin başı onlar.
Onlar özgürlüğü koyuyor insanların kafasına
Baksanıza, terörist terörist uçuyorlar.."

Melike

@hiiccc

TANRI VE TAKLİTÇİ ŞEYTAN
Saint-Thomas ... “Şeytan, yaratılış olarak ya da tohumlarla yapılabilen her şeye öykünebilir” diyor. Bu derece ağırbaşlı bir kimsenin dilinden çıkan ve en az gerçek yaratıcının karşısına bir yaratıcı konulmasına varan hayret verici bir ayrıcalıktır; o, “İnsanın hayvana dönüştürülmesi, bir ölünün dirilmesi gibi tohumsuz yapılabilecek şeyleri şeytanın yapamayacağını” ekliyor. Tanrı'nın payı işte böyle küçülmüş oluyor. Kendisine ait olmak üzere ancak, pek az görülen ve garip bir eylem olan mucize kalıyor. Fakat her günün mucizesi olan yaşam, yalnızca onun değildir. Taklitçisi olan Şeytan, onunla doğayı paylaşıyor.
Zayıf gözleri Tanrı'ın yarattığı doğayla, şeytanın yarattığı doğa arasındaki farkı göremeyen insan için, işte paylaşılmış bir dünya. Her şeyin üzerinde dehşetli bir kararsızlık dolaşacaktır. Doğanın saflığı kaybolmuştur. Saf kaynak, beyaz çiçek, küçük kuş, Tanrı'ın yapıtları mıdır, yoksa haincesine yapılmış taklitler, insana kurulmuş tuzaklar mıdır? Geri! Her şey şüpheli bir durum alıyor. Her iki yapıt da, “gerçek olan ötekidir” düşüncesiyle şüphe altında olduğu için, bulandırılmış ve zorla elde edilmiştir. Şeytanın gölgesi aydınlığı perdeliyor ve her canlı yaratığa uzanıyor. Görünüşe ve insanların zulümlerine göre yargıya varmak gerekirse, o dünyayı bölüşmemiş, tümüyle el koymuştur.
- Jules Michelet
7 (1 oy)
3 beğeni · 0 yorum · İnanç ·

Melike

@hiiccc

Sıfır noktasındaki kadın
Yaşamı da ölümü de aşmıştım, çünkü artık ne yaşama arzusu duyuyor, ne de ölümden korkuyordum. Hiç bir şey istemiyor, hiç bir şey ummuyordum. Hiç bir şeyden korkmuyordum. Bu yüzden özgürdüm. Çünkü yaşamımız boyunca bizi köleleştiren isteklerimiz, umutlarımız, korkularımızdır. özgürlüğüm onları öfkelendiriyordu. Hala istediğim, hala korktuğum, ya da hala özlediğim bir şey kalmış olması hoşlarına giderdi. O zaman beni bir kez daha köleleştirebilirlerdi.

Melike

@hiiccc

Hayatıma dair
Hayatıma dair
Durduğum yer benim değil iken, gidebilecek bir yerimin olmaması ne acı; gidebilecek bir yerim yok iken hala ve inatla durmayışım ne gaflet; nihayetinde ölmüyorken yaşıyor olan insanın, yaşıyorken öldüğünü bilmemesi bu,
bu ne tuhaf bi’ hayret.
**Turgut Uyar**
Seyr-i Sükut (@seyrisukut)
Tüm kainat bizimdir insanlardan öte . İnsan ileri saydığını sana dursun geri sayarken , varsın olsun. Asıl mesele sayaçlar ve zaman mıdır yoksa hayretle seyre dalınanlar mıdır? Derim ki her daim , ben ait değilim buralara , aitlik kalıcılık getirir. Kalmayacağımı bile bile aitlik atfetmek zehir getirir, hüsran getirir...
20.05.17 beğen cevap

Melike

@hiiccc

Yangın Var!!!
Yangın Var!!!
Ülke almış başını duman !!!!
17 beğeni · 2 yorum · Diyorum ki ·
Pepuk 🐦🍀🍂 (@philosophia)
Sönmeyen yangın. O duman her defasında daha da yükseliyor...Hayırlısı artık bakalım ne olacak böyle
04.11.16 beğen 5 cevap
Seyr-i Sükut (@seyrisukut)
https://youtu.be/QdVjTsXppqw Aslında sözleri kişiye değil de ülkeye atfedince uyuyor sanki :)
20.05.17 beğen 2 cevap

Melike

@hiiccc

Çalıntı Haber
Sayın okurlar isteyen haberi detaylı arastirabilir. Ben hatirlatma amacli kucuk bir bildiride bulunayım.
Beyoğlu Belediyesi tarafından bu yıl 10.'su düzenlenen ‘Beyoğlu Sahaf Festivali 24 Ekim Çarşamba günü kitapseverler ile buluştu.14 gün boyunca Taksim Meydanı’nda okuyucularla buluşacak. 70 sahaf yer alıyor. Asırlık kitapların yanı sıra, tarihe tanıklık eden dergiler, Osmanlı Türkçesi belgeler, eski fotoğraflar, film ve tiyatro afişleri, nadide levhalar, mektuplar, kartpostallar ve özel koleksiyonlar bulunmakta.
6 kasımda sona erecek!!!!
9 beğeni · 0 yorum · Biliyor musun? ·

Melike

@hiiccc

Teferruatlar
" ...barbaros uyumadı. Düşündü. İngilizce’deki ”pain” kelimesiyle, Fransızca’daki ”pain” kelimesini düşündü. Biri ”acı” , diğeri ”ekmek” demekti. Barbaros bunu sıradan bir tesadüf olarak değerlendirmeyecek kadar sarhoş ve yalnızdı. Acı, insanın hayat tarlasında biçtiği buğdaylardan pişirdiği ekmekti..."
/ 24