ara

Melike

Ve bir sayfanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Karalama çizme ve silme de emeği geçen tüm konuklarımıza "Tesekkürlerimizi sunuyoruz.". Bir yaşanmışı daha geride bırakırken Mazilere bir yenisini daha ekleyip Bir müstakbele daha yelken açmış bulunmaktayiz. Tıkır tıkır işleyen saatin zayiflayan pilinden habersiz, Hüküm silinmez bir kalemle yazilan Kader; masum bir cocuk gibi bir ileri bir geri en guzel oyunlarını oynamaya devam ediyor.  Sessiz bir çığlık daha atıp, "Sürçü lisan ettiysek, affola.." diyor ve defteri kapatıyoruz.

Melike

@hiiccc

Kayıp Özgürlük(!)
Kayıp Özgürlük(!)
"Verdiği sözden dönmek onu yine kendisi yapmıştı ve kendisini hiç de suçlu hissetmiyordu.Bu tür sözleri ancak sıradanlığı onaylayan martılar verir. Farklı olmayı öğrenmiş birinin ise böyle sözler vermeye ihtiyaci yoktur.."""
"Cehaletimizi kırabiliriz, becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekamizi kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz.En önemlisi, özgür olabiliriz! Uçmayı öğrenebiliriz!"
2007-2008 cektiğim cekmistim bu resmi İstanbul da bogaz turundayken yıllardir nerede paylaşayim nerede paylaşayim diye düşünuyordum nihayet Martı kitabini okuyunca hemen copii pasteee yaptim. Yıllardir inanc odasini hangi paylasimda kullansam diye düşünüp duruyordum Nihayet Martı buna son verdi İzlediğim filmi nerede şeeapabilirim diye şey ediyordum Martıyı okuyunca Başlığa cuk oturmasa da kulanirim dedim ve kullandim ve daha neler neler....
Martı Jonathan Livingston!!! İçinizdeki tüm ukteleri kolaylikla söküp döker. Her derde devaaa...
Neyse Herkes bunların hepsini bir araya getiremez. Neden?? İste onu da okuyup anlayacaksiniz bi zahmet her beleşe konmayin oyle ..
Martı Jonathan Livingston
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum

Melike

@hiiccc

Yol Almış İnsan'lar
Yol Almış İnsan'lar
Yine nereye yürüdüğümü bilmediğim uzun bir gecenin sonuna geldim bitkin ve yorgun, merdiven korkuluklarina sarila sarila ciktigim dördüncu kata, Komsulari kapi deliklerinden baktiracak bir gurultu ile düşüdugüm anahtari alip güç bela actiğım kapıdan daldim, iceriye uyuyan iki arkadasimdan habersiz.
Cok yorgunum Ve ben de uyumadan hicbir şey dönüşmeyecek "Kahverengi bir çarşambadan Sapsarı bir cumartesiye" .
Uykum gelse vakit kaybetmezdim bu yazacaklarimla.
" Uzanıp kendi yanaklarımdan öp"meliyim. Uyaninca her sey rengarenk karsida bir gokkusagi... Yok ama ya"Böyle sığ hayallerle oyalanmak yerine Kısacık bir zaman olmalıydı elimde"..
Saat hızla ilerliyor ben hala bulamadim bir seyler. Düşünsenize!! Ya da düşünmeyin zaten herkes düşüyor bu devirde birakin da birileri deli kalsin dibinizde.
Bunlar hep "Anlamsiz teferruatlardan" ... :(
Neyse !!! O konuya hic girmeyecegim gece gece dinleyecek kimse de yok artik. Ama neyse şu resmi atayim şuraya. Bos bos yürüdukten sonra gencligin verdigi atik bir hareketle koşturan Teyzeden hemen bir saniye önde kaptigim bos bankta oturarak cektigim resim.Alın tepe tepe kullanin kendi malıniz gibi yiyin.
İyi Uykular duyan ve duymayanlara ...

Uyuyanlarada Gunaydin simdiden. Siz insanlar yarin sabah kalkip kafanizi kaldirip bir gokyuzune bakin ama konsepti degistirin suyu cıkmıs maviye bakmayin! Onda bir sey yok!" Ruhu benim gibi hasta bulutlara bakin tüylerini rüzgara kaptirmiş kargalara bakin onlar yoksa boş boş bakin işte ne bileyim ben. Onu da ben mi söyleyeceğim !:)
6 beğeni · 0 yorum

Melike

@hiiccc

KİM KİME DUM DUMA!!
Günaydın Sayın insanlar!! Hayatımıza giren çıkan kalan ve kalmak istemeyen değerli insan-lar sizlere de selam olsun. Cumartesiniz bol olsun.Bol olsun tatiliniz. Güneşiniz de bol olsun.Renkleriniz,havanız,suyunuz,kuru fasulyeniz bol olsun.Haddim olmadan hayatınızın bir parçası olan bir kaç saniyeniz bir kaç dakikanızı ihlal etmiş olacağım..Şuraya bir şiir bırakayım yine haddim olmadan başkasının şiirini paylaşacağım çünkü "...paylaşmak güzeldir..." bu da sağlam bir dayanaktır zati.
""Kabuğunu koparmadan
ne bir elmayı soyabildim
ne de iyileştirebildim bir yaramı
ama karşıma çıkınca
kızmadım hiç elma kurduna
bendim çünkü bıçağı saplayan
onun yurduna...""

Şimdi kendiniz olan sizler;Sizi sizlere bırakıyorum.Kendiniz olup yine siz olan kendinize iyi bakacağınıza yemin ediyor musunuz?Ediyorsanız mesajı 9 kişiye gönderin.Etmiyorsanız bedeniniz içindeki ruhu sırt üstü yatırıp ayaklarınızdan başlayarak kafanızın içine doğru bir takla atın o zaman kendinizi beyninizin uzay boşluğunda bulacaksınız. Hahh!!! işte tam orada kendinizi aramaya başlayın.Korkmuş vaziyette bir kaya arkasında bir beğen altında gizlenmiş vaziyette bulacaksınız.Buraya kadar yardımcı oldum ama benden bu kadar gerisi sizin bileceğiniz iş...Yine ihlal etmiş olduk beyninize kadar girdik..Neyse hadi hepinize kolay gelsin :)
34 beğeni · 13 yorum
Nil 🐾 (@nill)
Sana da günaydın sayın @hiiccc ... Sadece buraya kafam bastı :D Ha bi de canım elma çekti. Ben kabuklu da kurtlu da yerim. Doğal protein, sorun olmaz yani :))
17.06.17 beğen 5 cevap
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Içınde geçen her 'kabuk' yazısının başımın üstünde yeri vardır!:)
17.06.17 beğen 3 cevap
Lotus (@lotus)
takla atmaya çalışıyorum olmuyor olmuyorrr...
18.06.17 beğen cevap

Melike

@hiiccc

GÜNAYDIN NEOKUR NE OKUMAZ DEĞERLİ ÜYELER!!!
Pek keyifli uyumadığım bir gecenin sabahında pek keyifli de uyanılmıyor ... Neyse sisli bir sabah göz gözü görmüyor ne zorluklarla işe geldim kaç arabayı, kaç tırı kaç insanı teğet geçtim bilmiyorum.Düştüm...Evet düştüm ama ölmedim tabi bu hayatta kalma sevincimi paylaşmaya geldim... Düşünsenize hala yaşıyorum ölmedim inanın bu büyük bir olay .Yaşıyor olmanıza sevin(in)dim.....
Gelelim soğanın faydalarına..Tamam şaka şaka anlatmıyorum onu..Soğuk havaları atlattık yemeseniz de olur kimse kimsenin ağız şeysini çekmek zorunda değil !!
Evet özeti verdik...Mesajlarrr tammammm. O zamannn linki bırakabilirim
Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz başka haberlerde getirdi bazı yayınevlerinde indirimler var ilgilenenler için şuraya bırakıyorum belli mi olur belki birileri keyiflenir bu sayede :))))
MUTLU GÜNLER HERKESE :))))))
http://www.kitapyurdu.com...formation_id=27
23 beğeni · 12 yorum
Erguvan (@erguvan)
Puslu ve güneşli bir günden merhaba :) geçenlerde bir arkadaşa bu siteden kitap gönderdim kargo bana geldi. Mesaj attım ama ilgilenmediler bile. Ben de kitapların bana gelesi varmış dedim okumaya başladım:)
25.03.17 beğen 5 cevap
Holly (@tiffany)
:) gelirse seninmiş, gelmezse zaten senin hiç olmamıştır. Dönerse miydi o?
25.03.17 beğen 4 cevap
Melike (@hiiccc)
Merhaba Erguvan :))) Bana hiç mesaj gelmedi Erguvan yanlış adrese yollamış olmayasın :P Holly o değişti ya '' benimse her türlü benimdir başka yolu yok '' diye değiştimişler onu :PP
25.03.17 beğen 3 cevap

Melike

@hiiccc

KUŞ
"..Ben yalnız sesleri dinliyorum, anlamlarla ilgili değilim. Kuş sesi dinleyerek huzur duyanlar varmış; onlar gibiyim...
9 beğeni · 0 yorum

Melike

@hiiccc

Kuş!!
Kuş!!
Bir de kuşlar var hakim bey
Herşeyin başı onlar.
Onlar özgürlüğü koyuyor insanların kafasına
Baksanıza, terörist terörist uçuyorlar.."
10 beğeni · 0 yorum

Melike

@hiiccc

TANRI VE TAKLİTÇİ ŞEYTAN
Saint-Thomas ... “Şeytan, yaratılış olarak ya da tohumlarla yapılabilen her şeye öykünebilir” diyor. Bu derece ağırbaşlı bir kimsenin dilinden çıkan ve en az gerçek yaratıcının karşısına bir yaratıcı konulmasına varan hayret verici bir ayrıcalıktır; o, “İnsanın hayvana dönüştürülmesi, bir ölünün dirilmesi gibi tohumsuz yapılabilecek şeyleri şeytanın yapamayacağını” ekliyor. Tanrı'nın payı işte böyle küçülmüş oluyor. Kendisine ait olmak üzere ancak, pek az görülen ve garip bir eylem olan mucize kalıyor. Fakat her günün mucizesi olan yaşam, yalnızca onun değildir. Taklitçisi olan Şeytan, onunla doğayı paylaşıyor.
Zayıf gözleri Tanrı'ın yarattığı doğayla, şeytanın yarattığı doğa arasındaki farkı göremeyen insan için, işte paylaşılmış bir dünya. Her şeyin üzerinde dehşetli bir kararsızlık dolaşacaktır. Doğanın saflığı kaybolmuştur. Saf kaynak, beyaz çiçek, küçük kuş, Tanrı'ın yapıtları mıdır, yoksa haincesine yapılmış taklitler, insana kurulmuş tuzaklar mıdır? Geri! Her şey şüpheli bir durum alıyor. Her iki yapıt da, “gerçek olan ötekidir” düşüncesiyle şüphe altında olduğu için, bulandırılmış ve zorla elde edilmiştir. Şeytanın gölgesi aydınlığı perdeliyor ve her canlı yaratığa uzanıyor. Görünüşe ve insanların zulümlerine göre yargıya varmak gerekirse, o dünyayı bölüşmemiş, tümüyle el koymuştur.
Rönesans
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum

Melike

@hiiccc

Sıfır noktasındaki kadın
Yaşamı da ölümü de aşmıştım, çünkü artık ne yaşama arzusu duyuyor, ne de ölümden korkuyordum. Hiç bir şey istemiyor, hiç bir şey ummuyordum. Hiç bir şeyden korkmuyordum. Bu yüzden özgürdüm. Çünkü yaşamımız boyunca bizi köleleştiren isteklerimiz, umutlarımız, korkularımızdır. özgürlüğüm onları öfkelendiriyordu. Hala istediğim, hala korktuğum, ya da hala özlediğim bir şey kalmış olması hoşlarına giderdi. O zaman beni bir kez daha köleleştirebilirlerdi.
16 beğeni · 0 yorum

Melike

@hiiccc

Hayatıma dair
Hayatıma dair
Durduğum yer benim değil iken, gidebilecek bir yerimin olmaması ne acı; gidebilecek bir yerim yok iken hala ve inatla durmayışım ne gaflet; nihayetinde ölmüyorken yaşıyor olan insanın, yaşıyorken öldüğünü bilmemesi bu,
bu ne tuhaf bi’ hayret.
**Turgut Uyar**
34 beğeni · 1 yorum
Seyr-i Sükut (@seyrisukut)
Tüm kainat bizimdir insanlardan öte . İnsan ileri saydığını sana dursun geri sayarken , varsın olsun. Asıl mesele sayaçlar ve zaman mıdır yoksa hayretle seyre dalınanlar mıdır? Derim ki her daim , ben ait değilim buralara , aitlik kalıcılık getirir. Kalmayacağımı bile bile aitlik atfetmek zehir getirir, hüsran getirir...
20.05.17 beğen cevap

Melike

@hiiccc

Yangın Var!!!
Yangın Var!!!
Ülke almış başını duman !!!!
17 beğeni · 2 yorum
Pepuk 🐦🍀🍂 (@philosophia)
Sönmeyen yangın. O duman her defasında daha da yükseliyor...Hayırlısı artık bakalım ne olacak böyle
04.11.16 beğen 5 cevap
Seyr-i Sükut (@seyrisukut)
https://youtu.be/QdVjTsXppqw Aslında sözleri kişiye değil de ülkeye atfedince uyuyor sanki :)
20.05.17 beğen 2 cevap
/ 24