ara

İncelemeler

aybike dönmez

@aybike-donmez

J.K Rowling'in Harvard da olan bir mezuniyet konuşmasının Doğan Kitap tarafından harika bir cilt ve yine harika bir iç dizayn ile şükela bir biçimde pazarlama olarak sunduğu toplam 76 sayfa kadar ;ama baksanız 20sayfa anca çıkacak olacak kitabı.Evet güzel ,evet etkilendiğiniz taraflar oluyor;fakat kitap bana göre 25 Tl gibi yüksek bir fiyata satılıyor.
"Hayat bir hikaye gibidir.Ne kadar uzun olduğu değil,ne kadar güzel olduğu önemlidir.
Güzel Bir Hayat Satın Al
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum

Fâtıma

@yitiktheology

Ciddi bir baş kaldırış, samimi ve içten itiraflar sorgulanan tarihi olaylar ve bitip tükenmek bilmeyen ızdıraplar... Okurken ümidiniz kadar ümitsizliğinizin de şahlanacağı bir eser.Sanat ve tarih sanatçı ile Fatih... İnsân sistemine dayalı anlayışların eksiklikleri ve kusurları olabildiğince cesur yaklaşımlar ve de öfke patlamaları...Yazara dair her şeyi görebileceğiniz bir eser tabi ki dönemine dair de...

İyi ki kitaplar var..Feyizli okumalar dileriz efendim..
Denemeler Satın Al
kitaba 9 verdi
2 beğen · 0 yorum

Fâtıma

@yitiktheology

Lise yıllarımın unutulmaz yazarların başında olan Dostoyevski' yi uzun bir aradan sonra tekrar okumak güzel..Yaşam serüveninin kapılarını aralamaya yardımcı birkaç anıdan yola çıkarak hem kendi psikolojisini hem de diğer insân psikolojilerini anlatmaya ve aydınlatmaya amaçlayan bir eser olduğunu şahsım adına söyleyebilirim. Okurken gülümseten yanları yanı sıra sorgulama melekenizi daima aktif halde tutan soru ve tespitleriyle güzel bir zihin yolculuğu yapabilirsiniz..

İyi ki kitaplar var..Feyizli okumalar dileriz efendim..
4 beğen · 0 yorum

Zeynep YILMAZ

@zynpylmzgs

Kitabın ismini o kadar çok sevdim ki ama kitap için öyle diyemem tamamen hayal kırıklığı keşke öyle olmasaydı. Heyecanla siparişini verdim kitabın ama hayal kırıklığı yaşadım.
1 beğen · 0 yorum

damla

@damla817

''Bir şeyin asıl değerini kaybettiğinde anlarsın.
Dünyanın en salak insanı olsan yine anlarsın.
Kaybetmek de öyle bir şey.''
Soğuk Kahve Satın Al
kitaba puan vermedi
4 beğen · 0 yorum

Alan Greenmor

@alangreenmor

Rehber niteliğinde, sınava gireceklerin anne-babalarının ihtiyaç duyabileceği tarzda bir yapıt.
1 beğen · 0 yorum

A.ÇALIK

@acalik

Naif bir hikaye;
Bahadır Yenişehirlioğlu'nun, Ermeni Tehciri sırasında yaşananlara insan ilişkileri açısından baktığı romanı... Kendisinin okuduğum ilk kitabı idi. Oyunculuğundan sonra Edebiyat'ta da kaliteli eserler verdiğini öğrenmiş oldum. Kendisini keyifle takip etmeye devam edeceğim.

Kitaptan bahsetmem gerekir ise; 1915 ve 2013 arasında zamanda gidiş gelişleri olan ve birbiri ile ilintili olaylar ihtiva eden bir kurgusu var. Aşk, toplumsal sevgi ve kardeşlik, kişisel bunalım ve buhranlar işlenmiş satır aralarında.

Zengin içeriği ve sürükleyici anlatımı ile kısa sürede bitirilebilecek, lezzetli bir okuma serüveni sunacak kitaplardan. Okunmasını tavsiye ederim.
Kanaviçe Satın Al
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum

Ceren Akyol

@cerenakyol

Gurur, İhtişam
Tolkien'in ihtişam arzusunu yansıtma biçimini öylesine takdir ediyorum ki... Sauron, Boromir, Isildur, hatta Bilbo. Hepsinin ihtişam tutkusunu aktaran ayrı ayrı, ama ne de güzel hikayeleri var.
En çok neyi seviyorum bu kitapta? İşte bu saydığım karakterlerden birine ait olan ve geleceğin temellerinin atıldığı hikayeyi. Isildur'un hikayesi...
Güneşin bulutların ardında kaybolduğu, çığlıkların etrafı inlettiği ve orkların savaş naralarının işitildiği bir günde olur her şey. Gözyaşlarının sel olup akmasına neden olacak olan hikaye o gün başlar işte.
Bir düşünün... Vadi halkı Sauron'a karşı verilen büyük mücadeleyi kazanmış, Orta Dünya daimi bir barışa kapı aralamak üzere. Ancak ihtişam tutkusu kudretli ama zaaflarla başı dönmüş Isildur'un gönlüne düşmüştür.
Isildur Sauron'un eşsiz yüzüğünü yok etmemiştir tutkuları yüzünden. Ve kan, ter, çelik ve ölüm bir anda hortlayıverecektir.
Isildur orkların saldırısından kaçmaya çabalamıştır. Yüzüğü parmağına takıp, gözlerden uzaklaşmıştır. Ancak Sauron'un ruhu intikam için fırsat bulmuş ve yüzük Sauron'un iradesiyle dolu iken onu ihtişam için kendine saklamış olan Isildur sağ kalabilir mi...
Orta Dünya'nın yarım kalan hikayeleri bize gerçek bir mazi sunuyor. Muhteşem! Tek kelimeyle muhteşem.
2 beğen · 0 yorum

aybike dönmez

@aybike-donmez

Yazara ait okuduğum 3 kitaptan(Gelin-Yazgı ve bu) en iyisiydi diyebilirim.Karakterleri gerçekten çok sevdim.Yazar Gelin kitabındaki gibi gereksiz oyalanmalara ve boş konuşmalara girmeden gayet eğlenceli,akıcı ve aksiyonlu bir kitap ortaya çıkartmış ve tarihi romans türünde en iyi örneklerinden birini ortaya koymuş.Kısaca tarzını konuşturmuş.✌Bu tarzı seviyorsanız zaten yolunuz çoktan Julie Garwood ile kesişmiştir.Yok ilk defa okuyacaksanız da bu kitap en güzellerinden biri ✌
2 beğen · 0 yorum

Alan Greenmor

@alangreenmor

Güzel ve olması gereken bir derleme, başlarken çok heyecanlandım. Fakat havada kalan bir yanı da yok değil, keşke derleyen kişi konuşmaları olduğu gibi koysaydı bölük bölük olması anlasılırliligini parçalamış.
1 beğen · 0 yorum