ara

Dizi İncelemeleri ve Yorumları

aybike dönmez

@aybikedonmez

1. Sezon olarak 5 bölüm yayımlanan ve başarı oranından dolayı 2.sezonu garantileyen dizi için diyebilirim ki mü-kem-mellll...Başrolde GOT dizisinden Rob Stark rolündeki Richard Madden var ki burada çok farklı geliyor insana :)) 4.bölümüne kadar başrolde olmasına rağmen ona bile suçlu gözüyle bakıyorsunuz acaba diye?? ilk 3 bölüm sanki sıradan tehlike altında bakan ve koruması gibi bakıyorsunuz ;fakat burada bile hikaye öyle bir gerilim oluşturuyor ve Çavuş Bud öyle bir her yönden kıskaç altında ki siz de gerimm gerim geriliyorsunuz izlerken aynı karakter gibi :)4.bölümde şok bir olay oluyor .Bundan sonraki aşamada bunu kimlerin neden yaptığına dönüyor olay.Ve yine bir merak bir heyecandır gidiyor.Aksiyon sahneleri çok gerçekçi ve aşırı heyecanlı .Özellikle dakika bir ilk 20 dakika trende bomba sahnesi var kiii dizi hakkında kesinlikle fikrinizi o anda veriyorsunuz zaten.Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir yapım ...Bu arada söylemeliyim dizi,derin devlet ilişkileri,skandallar ve bunlar için yapılan bombalı eylemler ve cinayetleri işleyen bir konuya sahip.Vee bunların arasında kalan bir korumayla ilgili...
Bodyguard
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

pta

@pta

Gelmiş geçmiş en iyi dizi
S5-B0 Amerika'nin suç oranı en yüksek yerlerinden Baltimore'da yıllarca gazetecilik ve polislik yapan, bu sayede arkadaşlık kurup aynı çürümüşlüğü gözlemleyen iki dost bu çökmüşlüğü hiç cilalamadan olduğu gibi neredeyse belgesel gerçekçiliğinde yansıtmaya karar verince hiç ulaşılamamış ve büyük ihtimalle ulaşılamayacak seviyede başyapıt yaratırlar. Yayınlanırken kısıtlı övgü alır, prestijli ödül törenlerinde adı geçmezken ( yani zamanında değeri bilinmezken) bittikten sonra ise tv'de hiç görülmemiş roman yapısının da etkisiyle etkisi gittikçe büyür. Sosyoloji derslerine konu olur, Amerikan rüyasının ne olduğunu ve döngüsel olarak ne olacağını net bı şekilde açıkladığından tezler yazılır hakkında ve hakkı verilmeye başlanır. Şu andaki genel konsersus gelmiş gecmis en iyisi oldugu seviyesine ulaştı. Yavaştır, karışıktır ,kamyonla karakter yağar öyküye ama tv' de edebiyata en yakın şeydir bu yüzden de. Büyük romanlardan hoşlanan herkese tavsiye , bir de gelmiş geçmiş en iyi dizi işte.
The Wire
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Film adam

@serserimsi

Ah be!
Böyle bir dizi nasıl devam etmez...
Hayranlıkla izlediğim bir diziydi. Belki devam etmedi ama yine de herkese olduğu yere kadar da olsa izlemesini tavsiye ederim.
Algı açar 🤔
FlashForward
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum

Film adam

@serserimsi

Güzel bir konuyla başladı. Konu gereği hep genç karakterler. O da güzel. Biraz Lost havası hissettim ama olaylar çok güzel gidiyordu.
Sezonlar ilerledikçe işler sarpa sardı ve bence 3. Sezon sonrasında pek tat vermemeye başladı. Hele karakterleri soktukları kalıp öyle basitleştirilmiş hale geldi ki tüm heyecanim gitti.
Yine de başlamanızı tavsiye ederim. Sizin fikriniz farklı olabilir.
The 100
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Aslıhan Yaşar

@xoxoasli

Finalde hukuk değil adalet devreye girdi çok güzeldi tekrar başlamayı düşünüyorum .
Şahsiyet
filme 9 verdi
6 beğen · 0 yorum

joker

@muammeraydin

tam anlamıyla beyin yakan bi dizi. oyunculuklar, mekan , kurgu mükemmel. ayrıca istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz bi dizi. şiddetle tavsiye ederim
Westworld
diziye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Ömer AKALAN

@omerakalan

Goddamn right...
S8-B16 son sezonlarda biraz twd de bitmiş dedirtiyordu ama bitmedi Negan babaaaa <3
The Walking Dead
filme 9 verdi
3 beğen · 4 yorum
Özge (@minimalistkitaplik)
Carl öldükten sonra izlemeyi bıraktım acaba geri dönsem mi
10.09.18 beğen cevap
Edipcm (@edmathersjr)
Acayip bozdu ya
10.09.18 beğen cevap

Kilic000

@kilic000

Devious Maids, Beverly Hills'de zengin ailelerin yanında çalışan, dört Latin hizmetçinin yaşamını konu alıyor. Dizi gizemli bir cinayetle başlıyor. Dizide aradığınız her türlü gizem, entrika var fakat kesinlikle bir Desperate Houseviews değil. Ama DH sevenlerin kesinlikle hoşuna gidecektir.
Devious Maids
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

Selim Akif

@acupofcoffee

Evet izlenebilir bir diziydi.
Her ne kadar Din vurgusu ön plana çıksa da sonuçta bir savaş dizisi
Özet: Din önemli.
Vikings
diziye puan vermedi
2 beğen · 1 yorum
Batu (@guangzhou)
Din vurgusu mu? Bence dinsizlik vurgusu demek daha doğru olur, resmen Hristiyanlık ile dalga geçiyor, ama Müslümanlık iyi lanse edilmiş son sezonda çok şükür ki
04.09.18 beğen cevap

Kilic000

@kilic000

Hiç inceleme yapılmamasına çok şaşırdım, gerçekten eğlenceli bir dizi. Madem ilk incelemeyi yapacağım o zaman birazda tanıtım yapmak gerek..

Amerikan yapımı animasyon sitcomu. Dizi Belcher ailesini anlatıyor. Bob ve Linda, çocukları Tina, Louise ve Gene'in etrafında gelişen olayları anlatıyor. Ocean Avenue adında bir caddede kendi aile restoranlarını işletmektedirler, evlerinde restoranlarının üzerindedir.
En büyük rakipleri Jimmy Pesto's Pizzeria'dır ve Bob's Burger'ın müşterilerini çalmaktadır ve buda iki restoran arasında gerilime sebep olmaktadır. Bob ve Jimmy arasındaki gerilim komedi doludur. Bob'un restoranı birçok talihsizlik yaşamasına rağmen Teddy ve Mort gibi sadık müşteri portföyü vardır.


Klasik animasyon sitcomlarını bitirdiğinizde yeni, alternatif bir soluk bence Bob's Burgers.
Bob's Burgers
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum