ara

Film İncelemeleri ve Yorumları

Alan Greenmor

@alangreenmor

Harika bir film, umut ışığı adeta tüm kızlar için, öyle bir köyden böylesi cıkabilmek harika! Aamir Khan yine harika bir işle karşımızda.
Dangal
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Fatih oktekin

@fatihoktekin

Bilim-kurgu ve aksiyon severler için gerçekten güzel bir film . Oyuncuların hepsi rollerin hakkını fazlasıyla vermişler ve film izleyicinin ilgisini bi an bile kopartmıyor . Filmde olası en kötü durumda insanlığın tek çıkış yolunun yine "İnsan" olmaktan geçtiğini ve her türlü renk , dil ve din farkına rağmen aslında hepimizin ortak hayatlara sahip olduğunu olabildiğince iyi yansıtmış. Kötü yanı ise Amerikan yapımı olmasının verdiği etkiyle bi amerika hayranlığı uyandırılmaya çalışılıyor hissiyatı veriyor. Şimdiden iyi seyirler .. :)
Kurtuluş Günü
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Eseflal

@eseflal

Ben neden ağlıyorum komedi filmlerinde? 🤔😅
Biri seni sever, sen başka birini. O da başka birini ve sonraki kendini... Aşk yanınızdakine kör olup ulaşılmaza uzanmaktır belki de... Hayat şartlarımız ne olursa olsun aşk, aşkı görememektir. Ve diğer açıdan; "Aşk yüzsüzlüktür. Aptallar kovsa bile yüzsüzler gitmez, gidemez." Kıymeti, kaybetmeye ramak kala anlaşılır ve aslında komik değil trajikomiktir.

Belki de bazen, hayatın bir döneminde, komikliklerin içindeki dramları görmeye başlıyoruzdur... Bu yüzdendir belki büyüdükçe komedi filmlerine gülememeye ve hatta ağlamaya başlamamız...

Oyuncular ve oyunculukları hakkında yorum dahi yapmaya gerek yok, kadro belli. Şinasi Yurtsever'in Hilmi karakterinden esintiler taşıyan Zihni karakteri ve replikleri ayrı alem zaten... Belki film boyunca duyduğunuz argo cümlelerden minik bir "Argo Ata Sözleri ve Deyimler Sözlüğü" oluşturabilirsiniz ama her biri yerinde ve manzaralı olmuş. Her ne kadar bel altı esprileri pek hoş bulmasam da film içinde güzel yumuşatılmış. Yine de belirli yaş altı çocukların izlemesini onaylamam.

Komik, eğlenceli ve tam kafa dağıtmalık bir film. Keyifli seyirler.
Olur Olur!
filme 8 verdi
8 beğen · 0 yorum

aybike dönmez

@aybikedonmez

Uzun zamandır bu kadar eğlenceli bir romantik-komedi izlememiştim.İki bencil ötesi-egoları tavan patron ve köleleri iki asistan.Bu durumdan kurtulmak biraz özel zamanları olması için(daha doğrusu insan gibi çalışma saatleri ve anları için)egomanyak iki patronu birbirlerine aşık etme çalışmaları.İzlemesi çok zevkliydi.Ve başroldeki Zoey Deutch nasıl tatlı ve doğal bir kadın öyle.Sarhoşken Charlie ile beraber yerde pizza yedikleri sahnede bakışlarından bile gerçekten sarhoş diyorsunuz.O kadar doğal bir inandırıcılığı var tarzının.Takipçisiyim.Romantik-komedi türünü seviyorsanız ve beyaz yakalılarla ilgili eğlenceli bir film izlemek istiyorsanız tavsiyemdir:)
Set it up
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

İncelemeye giriş 1B
Javier Bardem namıyla maruf yetenek kumkumasının başrolünde oynadığı muhteşem film. İlk etapta filmin orijinal adı ilgimi çekmişti, Mar Adentro. Anlamını bilmediğim bu sözcükler garip bir biçimde beni hüzünlendirmişti. Filmi izlediğimde ise sadece hüzün değil, yaşama arzusu, mutluluk, cesaret, kararlılık ve tabi ki öl(ebil)mek hakkında bir destan olduğunu gördüm.

Caaanımmm Javier Bardem inanılmazdı. Yapılan makyajla orta yaşlı bir adama dönen caaanımmm Javier ( Filmdeki adı Ramon ) flasbackler dışında tüm filmi bir odada (yatakta) tamamlamasına ragmen etkileyici performasından zerre taviz vermeden filmi bitirdi. Ve film zihnime tek kişilik epik bir destan olarak nakşoldu.

Film; hayat dolu genç bir denizcinin geçirdiği bir kaza neticesi yatağa bağlanması ve yatakta geçen 20 küsür seneden sonra "yeter ağa, ben artık gitmek istiyorum" demesiyle ilgili. Evet, doğru anladınız, temelde ötenazi hakkında bir film ve yanlış hatırlamıyorsam İspanya'da ötenazinin kabul edilmesinin nedeni de filmimizin ana karakteri olan Ramon'un serüveni.

Ramon, yaşamdan zevk alan, istediği hayat için radikal kararlar alabilen, neşeli ve keyifli bir genç olarak başlıyor hayata. Ve fakat geçirdiği kaza bedenini, hareket edemeyecek şekilde bir yatağa bağlıyor. Film genelde bu yatak etrafında geçiyor ( doğal olarak). Yatağın tam karşısında, sevgili denizine bakan bir penceresi var Ramon'un ve zihnine bu pencereden doluşan geçmişin izleri.

Ramon'un öyküsü bana Seneca'nın öyküsünü hatırlattı. Seneca ölmek için Neron'dan izin ister ve intihar ederek hayatını sonlandırır. Ramon ise İspanya Devleti'nden aynı izni alamaz ve filmin sonunda dileğine farklı bir yolla ulaşır.

1. İzlediğime memnun muyum= Kesinlikle
2. Tekrar izler miyim = Kesinlikle
3. İzlenmesini önerir miyim = Evet
4. Javier Bardem kimdir = Caaanıımmm

ve son olarak Ramon'dan bir kuple gelsin;

" Ölümden sonra yaşam yok tıpkı ölümden önce de olmadığı gibi..."
İçimdeki Deniz
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum

aybike dönmez

@aybikedonmez

Çok karizma bir film olduğunu söylemeliyim.Bunda başta Halit Ergenç'in muhteşem oyunculuğu olmak üzere Nejat İşler ve diğer oyuncuların hakkını vererek filme katılmalarının da payı büyük tabii.Bir tek Tuba Büyüküstün her zamanki soğuk kadın rolünün aynısını devam ettiriyor ki o karakterde bu şekilde yansıtılıyor filmde zaten.Etkileyici ;ama kafanızı karıştıracak ve sonu size bırakılan bir hikaye olduğu için çoğu kişinin beklentilerini karşılamayacak bir film.Fakat ben birçok sözden-andan çok etkilendim filmde ki sonunun o şekilde bitmesi de hoşuma gitti.Bence Deniz yeni bir hayata başladı,yeni biri olarak(çünkü anladığımız üzere Deniz aslında çok mutsuz) ve hayatını da Orhan'a bıraktı karşılığında .Zaten Orhan'ın Deniz'in adından Yusuf'a mektup yazması,Yusuf'un annesinin onu Deniz zannedip konuşması ve Deniz'in annesinin sanki kendi oğluymuş gibi Orhan'a çok yakın davranması,Deniz dönünceye kadar odası ve bu ev sizindir demesi ve sonunda Deniz'in bir zamanlar kaybolan köpeği için Orhan'ın da aynı Deniz gibi bir gün geri döner diye bir kap su bırakması kulübesine bence bunlardandı.
Velhasıl okumaya açık bir hikaye ama etkiliyor insanı...
İstanbul Kırmızısı
filme 8 verdi
3 beğen · 0 yorum

Film adam

@serserimsi

Al Pacino nun efsane rollerinden biridir. Sean Penn ile birlikte harika bir Amerikan rüyası filmidir. Eğer Scarface sizin beğendiğiniz bir film ise mutlaka bunu da izleyin.
Carlito'nun Yolu
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum

Mehmet Demirci

@mehmetdemirci

Sıfır aksiyon azemi heycan
Bi filmde hiç aksiyon hiç kavga dövüş olmadığı koşdurmacanın birbirini kovalayan insanların olmadı halda bu kadar heycanlı bu kadar sizi her sahnesinde heycan veren bi film inanın muazzam David fincher’ın baş yapıtlarından biri sadec yönetmen David fincher diye izlenir yine izlenir biraz uzun ama inanın buna deyiyor. Brad pitt’ın baş rolde oldulu film geröek anlamda aklınızı başınızdan alacak İYİ SEYİRLER
6 beğen · 7 yorum
Mustafa ÇAKMAK (@mustafacakmak)
Bu filmi bir türlü oturup izlemedim, izleyemedim. Filmi ilk duyduğumda arkadaşlar arasında çok konuşulmuştu o zamanlarda da benim filmi izlemeye imkanım yoktu. Çok sonra eve internet falan bağlandı ancak bende garip bir huy var bir şey çok popüler olduğunda o anda izlemediysem sonra hiç izleyemiyorum.
20.09.18 beğen 1 cevap
Cahil Cühelâ (@cahilcuhela)
Yarın için teşekkür ederim. Yarın akşam izliyorum o halde :)
20.09.18 beğen 1 cevap
Cahil Cühelâ (@cahilcuhela)
Düzeltme: "Paylaşım" için olacaktı.
20.09.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@elzemxox)
[silindi]
20.09.18 beğen cevap

FiloWay

@filoway

dededen hayat dersi
çılgın bir dededen torununa hayat dersi, konusu ağırlıklı olarak komedi olsa da dedenin oluşturmak istediği farkındalık güzeldi, torunu biraz geç de olsa anladı, komedi tarzı da olsa maalesef küçüklere uygun bir yapım değil...
Çılgın İhtiyar
filme 7 verdi
0 beğen · 0 yorum

FiloWay

@filoway

tam yerli...
bizden hayatın içinden diyebileceğimiz tarzda bir film olmuş, biraz argo kelimeler ve küfürler profili düşürmüş gibi görünse de onlarsız bizi nasıl ne kadar anlatabilirdi o da tartışılır elbette, karakterler ve seslendirmeler tam oturmuş...
Kötü Kedi Şerafettin
filme 7 verdi
1 beğen · 0 yorum