ara

Film İncelemeleri ve Yorumları

Cem sağcan

@cemsagcan

ahlat ağacı
Nuri Bilge ilk defa sistem eleştirisi yapmış Harika da olmuş emeğine sağlık üst seviyede bir film. Taşra çaresizliği, tıkanıp kalmışlık, iletişimsizlik, yalan dolan bir üzerine kurulmuş sahte hayatların kabullenmek mi sorgulamak mı?
Ahlat Ağacı
filme puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Uğur Çam

@ugurcam967

İncelikle İşlenmiş Bir Film
Sanırım 10 defa izlemişimdir bu filmi. Türk sinemasının bana göre en önemli filmi. Her karesi incelikle işlenmiş. Dönemi doğru yansıtabilmek adına çok çalışılmış. Elbette film bir komedi ve bir çok nokta karikatürize edilmiş. Bu filmi izleyip dönemi anlayayım demek saçma. Ama komedinin ele ayağa düştüğü bir dönemde bu kadar özenli bir işin çıkmış olması da takdire şayan. Film göndermelerle dolu. Beni en çok etkileyeni ise son sekansta yapılan " kaplumbağa terbiyecisi" tablosuna yapılan göndermeydi. (beş yada altıncı izleyişimde fark ettim maalesef). Oyunculuklara söylenecek söz yok. Haluk Bilginer farkını koymuş yine ortaya, Beyazıt Öztürk'te güzel kalkmış rolünün altından. Film, hikâyesini hepimizin bildiği bir şeyi hiç birimizin tahmin edemeyeceği bir pencereden aktarmış bize. Bu sanatsal tercih benim çok hoşuma gitti. Sözün özü, filmi izlemeyen kalmamıştır tahmin ediyorum ama varsa da mutlaka izlemeli.
1 beğen · 0 yorum

tahir gündoğdu

@tahirgundogdu

Tek mekanda çekilen ve oyunculuğun,konunun film sonuna kadar insanı sürekli filmin içinde tuttuğu izlerken bayağı bir düşündürecek yapıt
Dünyalı
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum

kumrusuzkumsusuz

@serguzesteflatun

Al Pacino’nun hırslı bir baronu canlandırdığı film
Bence, filme bakış açısına göre insan çok şey için hem sevebilir hem sevmeyebilir. Oyunculuk adına Al Pacino karizmasını konuşturmuş. Filmde hırslı olmanın getirileri ve götürüleri açık ve net anlatılmış. Gözünü başarıya adamış bir insanın en tepeye çıkarken zamanla hırsı yüzünden diğer şeylere karşı kör oluşunu, kriz anında soğukkanlılığın ne farklar yaratacağı canlandırılmış. Bence izlenmeli
Yaralı Yüz
filme puan vermedi
1 beğen · 0 yorum

nehir yet

@nehiryet

sanal aşk
Yanlış numaraya gönderilen bir mesaj sayesinde,zeki ancak silik genç kız ile güzel bir amigo kızla konuştuğunu sanan tatlı sporcu arasında sanal bir aşk başlar.
Sierra Burgess is a loser
filme 10 verdi
3 beğen · 1 yorum
sümeyra kasal (@sumeyrakasal)
Güzel film
12.11.18 beğen 1 cevap

Film adam

@serserimsi

Enteresan
İlginç bir hikayeye sahip film sürükleyici. İçeriği bakımdan gerildiğiniz çok sahne var. Ancak çözüm arayışı içinde sizi veren bu filmi mutlaka izleyin.
Astronotun Karısı
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum

nehir yet

@nehiryet

-oyun-
İnternette oynanan doğruluk mu cesaret mi oyunu, zararsız bir eğlenceye katıldığını düşünen çaylak oyuncu için ölümcül bir hâl alır. Tek çıkış yolu ise oyunu kazanmaktır.
Nerve
filme 10 verdi
3 beğen · 3 yorum
zeynep yenel (@zeynepyenel)
Doğruluk mu cesaret mi diyince aklıma korku filmi olan Truth or Dare geldi.Tavsiye ederim :)
12.11.18 beğen cevap
nehir yet (@nehiryet)
Teşekkürler en kısa zamanda izlicem.👍
12.11.18 beğen cevap
Mehmet Can Katuka (@mehmetcankatuka)
Garip bir filmdi
12.11.18 beğen cevap

Samet İsmail ŞEN

@sametismailsen

Güzel sonlu güzel bir dram
Zeka geriliği olan bir babanın hikayesi. Zekası 7 yaşında bir çocuğun zekasına eşit olan bir adamın bir gecelik ilişki sonucu baba olması ile hayatı farklı bir yönde ilerliyor. Kızını büyütme çabası olsun, kızı ile olan ikili diyalogları olsun ve kızını elinden aldıklarında onu geri alabilmek için çabası olsun insana kısmen çok kötü hissettiren kısmen de olumlu yönde gözlerini dolduran mükemmel bir film. Herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ederim. Şimdiden iyi seyirler.
Benim Adım Sam
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum

Samet İsmail ŞEN

@sametismailsen

Her olgunlaşma evresindeki birey izlemeli
Film otizmli bir çocuğun günlük hayatta yaşadığı sıkıntıları anlatıyor. Otizmden dolayı sosyal çevresi olmayan bir çocuğun oynadığı bilgisayar oyununda çok saygı duyulan bir karakter olması ile başlayıp oyundaki hayat ile gerçek hayatı birbirine karıştırması güzel bir şekilde anlatılmış. Ayrıca ergenlik çağında olan gençlerin bu tarz özel eğitime ihtiyacı olan insanlara nasıl acımasız davrandığı çok güzel işlenmiş. Filmin tamamında göğsünüzde bir şeyin oturduğunu hissedeceksiniz. İyi seyirler
Ben X
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum