ara

Tayibe GÖKTAN PARMAKSIZ

@tayibegoktanparmaksiz

- 2005
9.3 (628 oy)
Çok güzel bir film. Mutlaka izlenmesi gerek...
Verdği Puan: 10
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Zehra Yağmur Taş

@zehra-yagmur-tas

- 2017
7.4 (23 oy)
Film uzun zamandır heyecanla beklediğim bir filmdi. Fakat beklentileri karşılamadığını düşünüyorum. Yani aslında görsel efektler özellikle oyuncu kalitesi mükemmele yakındı bunun için hiçbir sey söylenemez. Hatta uzunluğu bile sıkıcı yapmamıştı filmi. Fakat şöyle ki bence küçük nüanslar filmi mahvetmiş. İçine bizler için vatanımız için küçük mini mini karalamalar yapılmış bunlar ne kadar mini olsada mide bulandırıyor. Normalde insanları değerlendirirken A, B diye değerlendirmem, önemli olan ne olduğun değil ne yaptığıdır. Gal Gadot güzel bir kadın ve güzel bir oyunculuk sergilemiş, başlangıçta Israilli olduğunu öğrendiğimde önyargı oluşturmasamda film ön yargıyı hak ediyor. Ama genel anlamda son 25 dakikaya geldiğinde konu evrenselleştirilmiş savaş sebebi olarak sadece Almanya ve ona yardakçılık yapan Türkiye diye görülmekten çıkmış. Sonu bu yüzden  oldukça hoşuma gitti. Bence filmi film yapan ise bu konuşmaydı:
"Eskiden dünyayı kurtarmak istedim. Savaşı bitirmek ve insanlığa barış getirmek istedim. Ama sonra insanların içinde ışıkla birlikte olan karanlığı gördüm. Ve hepsinin içinde daima ikisinden de olacağını öğrendim. Bu seçimi herkes kendi yapmalıydı. Hiçbir kahramanın asla yenemeyeceği bir şey bu. Artık biliyorum ki; ancak sevgi, dünyayı gerçekten kurtarabilir."
Belki ben fazla duygusal olduğumdan fazla abartmış olabilirim ama bize dair bir iğneleme olduğu aşikardı.
Verdği Puan: 7
2 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Nil 🦄🌵

@nill

- 2017
7.4 (23 oy)
Yetiş Bacım
Allah'ını seven defansa gelsin..
Filmin uzun olmasını saymazsak keyifle izlenebilecek bir film. Gal Gadot ise güzelliği ve çevikliği ile filme cuk oturmuş. Dövüş sahnelerindeki müzik de insanı hemen saran bir melodi. Ben gerçekten beğendim.
"Dünyayı güzellik kurtaracak ve iyiler her zaman en sonunda kazanacak" temalı sağlam bir süper kahraman filmi. Sinema dünyasının böyle bir kadın kahramana kesinlikle ihtiyacı vardı.
Verdği Puan: 9
7 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Halenin Haresi

@halenin-haresi

- 2016
9.7 (26 oy)
Aamir Khan yine yapmış yapacağını.. Her açıdan dolu dolu bir film.
İzlerken toplumsal mesaj bu kadar mı zekice verilir diye düşünmeden edemiyorsunuz.
Hint filmi diye hafife alınmayacak kadar özel ve anlmalı filmler yapıyor Aamir.. Taşın
altına elini koyan insanlardan. İşte bu nedenle Amir filmlerini izleyin, izlettirin.
Her filminde kanayan bir yaraya parmak basıyor. Bu filminde de kız çocuklarının erken yaşta evlenmesi yerine bir amaç uğruna mücadele etmeleri üzerine kurmuş senaryoyu.. Karşımıza hem eğlenceli, hem duygusal, hem de bol mesajlı bir film çıkıyor..
Seni ayakta alkışlamalı Aamir Khan..
Verdği Puan: 10
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Ece Egilmez

@missvivianred

- 2015
7.6 (331 oy)
Daha izlemeden eleştirmiştim bu filmi ama o kadar da ön yargılı olmamak gerektiğini öğretti. Bir kere baş rolün kitap sevdalısı olması ve sürekli kitaplardan alıntılar olması mükemmel. Oyunculuklar da öyle. Sanırım şimdi 2. filmini izleyeceğim.
Verdği Puan: 7
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Misliyna

@misliyna

- 2017
7.8 (6 oy)
Şirine
Benim adımda Şirine'dir mesleğimden ve yaptığım işlerden dolayı hep erkek çoğunluk işlerde çalıştığımdan... Bu yüzden anlarım Şirine'nin dışlanmışlığını ait olamamasını :) Film mi bildiğiniz Şirinler işte :)
Verdği Puan: 6
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Misliyna

@misliyna

- 2013
5.4 (14 oy)
Derdiniz Ne
Dertleri ne anlamadım gitti... Çok sıkıldım....
Verdği Puan: 6
0 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Misliyna

@misliyna

- 2017
8.3 (3 oy)
Savaş
İnsanların hala bir birini öldürmeye doymadığı bu zamanlarda herkesin izlemesi gereken bir film... Savaşlar sadece savaş meydanlarında değil her alanda olur... Savaşanın ailesi, savaşılan ülkenin tüm vatandaşları, O ülkede sevdikleri olanlar, tüm dünya ağlar... Filmi izlerken çok düşündüm ben olsam ne yapardım diye ve biliyorum ki aynısını yapardım.... :(
Verdği Puan: 8
1 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Misliyna

@misliyna

- 2017
7.4 (23 oy)
Amazon
Ah be kadınım ne ayrılırsın o cennet adadan... :) seri bütünlüğünün anlaşılması için çekilmiş bol efektli eğlencelik bir film... Herhangi bir beklenti yaratmadan keyfine izlemek lazım, aksi halde bir manası ve anlamı yok...
Verdği Puan: 7
3 beğen · 0 yorum · film inceleme ·

Misliyna

@misliyna

- 2017
7.7 (10 oy)
Ah David Ahhh...
Serinin orijinal filmlerinden yeni akım serisine kadar tüm filmlerini izlemiş biri olarak uzun bir aradan gerçek Alien'ı görmek güzeldi. Filmin en can alıcı noktası Gezegene inildik den sonra toprak numunesi almak için ayrılan doktorun yanında ki korumanın tuvaletimi yapacağım bahanesi ile gidip bir köşede sigara içmesi ve doktorun kendini çağırması ile birlikte elindeki sigara izmaritini yere fırlatmasıydı :) İnsalık mı ! işte bundan öteye geçemeyecek... Bu yüzden stephen hawking'in söylediği gibi bizden daha zeki yaşam formları tarafından yok edilmemiz kaçınılmaz bu yüzden saklanın... :) David'in ilk oluşumunu görmek güzeldi... İnsanların kenidisini hak etmediğini düşündüğünü hep biliyorduk zaten ama aşık olduğu doktoru deneylerin de kullanmasını beklemiyordum :)
Verdği Puan: 7
0 beğen · 0 yorum · film inceleme ·