ara

Kitap İncelemeleri ve Yorumları

Nazlı

@nazli44

Bitti...
Bir kitap düşünün;
Onlarca kez dinlediğiniz şiirler bir kurgunun içine hapsolmuş. Okumaktan çok yediğiniz bir kitap..
Şiirlerini,karakterini çok sevdiğim adamın kitabı elimdeki.
Bayıldım,ruhuma merhem sürdü...
Yazsam sayfalar yetmez...
O yüzden ben burada susuyorum..
0 beğen · 0 yorum

aybike dönmez

@aybike-donmez

Bu yazara ait okuduğum ilk kitaptı utanarak söylüyorum🙈😂Böyle dememin yegane sebebi hikayenin yaratıcılığı,yazarın özgünlüğünden dolayı hayran kitlesine benim de katılmış olmamdır sadece bu kitapla bile ✌😊Kitap merak dolu ve cidden tekinsizlik barındıran bir hikaye anlatıyor.Ve sonuna kadar nedir bu ne olacak sorusuyla okuyorsunuz.Kesinlikle kaçırmayın. Yazarın kafasının içine ve hayal dünyasına adımızı atın derim.
Kırmızı Piyano
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

NLGNYC

@dunyasnilzehes

"Havada hüzün vardı.Kasvet.Bulutlar, insanların kaybettiği vicdani gökyüzünde taradilar.Bulan olmadı.Güneş galip geldi.Herşey kaldığı yerden devam etti.Insanlar susmaya,hayvanlar konuşmaya." .................. Bunalti #okudumbitti @burakparmakszz
Yeralti edebiyati diye tasvir ediyorlar bu tarz kitaplari o kategoriye girer mi girmez mi bilemiyorum ama içerisinde mafya,uyuşturucu,cinsellik,küfür bolca mevcut kararı siz verin.
Ah Asya ah 😢😢😢😢yaşadığı hayat beni ağlattı.Kimse böyle bir yaşamı olsun istemezdi heralde üstelik 9 yaşında bir çocugun asla..... Unutturmadilar Asya 'ya hiçbirşeyi Asya kendini unutsada.....Bu tarz kitaplari da ben unutmuyorum içim acıyarak okuyorum belki de o yüzden. Kitapta tek eleştirdiğim nokta sonlarda yaşanan tesadüfler siralamasi,bu kadarına pes dedim. Sayfa sayisi daha fazla olsaydi eger bu karsilasmalari anlardim ama biraz fazla abartı olmuş bence.
Bunaltı
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

NEVİM GÖKDEMİR

@nevimgokdemir

Keşke Senin İçin Bir Kadife Eldiven Olsaydım
Kurduğun hayallere kavuşamamak ,halbuki ne kadar kolay elde edecektiniz azıcık kalmıştı insan hep sarılmak ister okşanmak sadece istediğin birazcık ilgiydi kendimi kötü hissettim İnsanın sevdiği birini daha fazla acı çekmesin diye öldürmesi dayanılır gibi değil bir solukta bitirdim ziynim bulandı ama sevdim seni lennie
Fareler ve İnsanlar
kitaba puan vermedi
3 beğen · 5 yorum
Hayata Gülümse (@hayatagulumse998)
Günaydın Nevim Hanım. Ne kadar hüzünlü değil mi ? Halbuki ki en kolay yapılabilecek şeyken ilgi, sevgi göstermek. Ne anlamsız en kolay şeyden mahrum birakmak, bırakılmak.🤔😥
3 sa beğen 2 cevap

thebookthief

@tc-basak-gurel

Gerilim-polisiye türünü sevdiğimden kitabı indirimde görüp aldım. Kitap, bir ormanın içinde cam bir evde toplanıp bekarlığa veda partisi yapan bir grup gencin başına gelen olaylar üzerine. Kitap yaşanan olayların en sonundan başlıyor. Sonra başa dönüyor ve nelerin yaşandığını yavaş yavaş anlatıyor.
Aslında kitabın arka kapağında Karanlık, kapkaranlık bir ev vardı; Ve o karanlık evde karanlık, kapkaranlık bir oda...O karanlık odada....Yazıyor. Burasını okuyunca merak edip aldım. Ama beklentimi tam karşılamadı. Beklediğim o kapkaranlık odayı kitabın sonuna kadar arayıp durdum. 3.sınıf korku gerilim filmlerini anımsattı bana. Yine de kitap kendini okutuyor. Tabi bunda çevirisinin payı büyük. Finali güzeldi. Kafa dağıtmak için okuyabilirsiniz.
Kapkaranlık Ormanda
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

Foto Notlarım

@fotonotlarim

Delilik ile dahilik arasında giden bir insanın hiçlik ile mücadelesini anlatan mükemmel bir kitap.

"Hayatta hiçbir şey insan ruhuna hiçlikten daha fazla zarar veremez."
Satranç
kitaba 10 verdi
6 beğen · 0 yorum

Gülşah Sönmez

@gulsah-sonmez

Tüfek, mikrop ve Çelik
“İnsanlar neden farklı kıtalarda farklı hızda gelişti? “Sorusunun cevaplarını bulabileceğiniz bir kitap. Tarih, Coğrafya, Arkeoloji, Tıp Tarihi, Sosyoloji Tarihi, Botanik, Biyoloji, Hayvanların ve bitkilerin evcilleştirilmesi, yazı, icatlar, İnsan Toplulukları gibi konularda bir başvuru kitabıdır.

Kitapta farklı konular bölümler halinde ele alınmış ve her bölümün son paragrafında o bölümle ilgili özet bilgi aktarılmış.

Yazar tarihin farklı topluluklar için farklı gelişmesinin nedeninin insanların biyolojik farklılıklardan değil, çevresel farklardan kaynaklandığını anlatıyor kitapta. Yazar farklı bilimsel araştırmaları kapsamında ilkel topluluklarla birlikte yaşadığı için, konuları gözlemlerinden yola çıkarak anlatıyor.

-Bitki ve hayvanların evcilleştirilmesi,
-Okuryazarlığın artması,
-Çelik silahların nasıl Avrasya’da daha önce geliştiği ve diğer kıtalara sonradan yayıldığı,
-Meşe ağacının hala evcilleştirilememiş olduğu,
-Bereketli Hilal denilen bölgenin iklim ve coğrafik özellikleri açısından birçok bitkinin evcilleştirilmesine olanak sağlaması,
-Yaban memelilerinin neden Avrasya’da evcilleştirildiği, Amerika ve Afrika’da evcilleştirilememesinin asıl nedeninin memeli türlerinin farklı olması,
-Hastalıkların evrimleşebilmesi,
-Yiyecek üretiminin nüfus artışına yol açmış olabildiği ya da nüfus artışının yiyecek üretimine yol açmış olabildiği konusu,
-Şu an var olan alfabelerden hepsinin Sami alfabesinden kopyalama veya uyarlama yöntemiyle türemiş olduğu
...
Ve daha sayamadığım birçok konuda bilgi sahibi olabileceğiniz bir kitaptır.

Kitabı tüfek, mikrop ve çeliğin neden Avrupa’da daha önce bulunduğu sorusunu merak edenlere tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.
5 beğen · 0 yorum

Atakan Arslan

@atakan-arslan

Bilgi Güneşi Gökbilimci : Ali Kuşçu
Kitapta bilim adamımız Ali Kuşçu v astronominin temellerini anlatıyor. yalnızca bilimsel bir kitap olduğunu beklerken astroloji ile ilgili yazılara da yer vermesi hatta burçların özelliklerini de kitapta yazmaları baya ilginç geldi. Bilim adamını anlatan bir kitapta astronomi olmalıydı astroloji değil. Kitap gerçekten geçmişe ışık tutuyor mesela Osmanılarda MüeccimBaşılık gibi bir kurumun olduğunu öğrendim. Kitabı kesinlikle öneriyorum güzel bilgiler almak isteyen Ali Kuşçu'yu merak eden ve Astronomi ile ilgilenen, astronomi öğrenmeye başlayan her Türk okumalı diye düşünüyorum.
Ali Kuşçu
kitaba puan vermedi
6 beğen · 0 yorum

aybike dönmez

@aybike-donmez

Biz yetişkinler için arşivlik,ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrenciler için Oscar Wilde 'ı tanımak ve klasiklere adım atmak için ideal bir kitap.
Mutlu Prens
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum

fatih ozan

@fatihozan

Bir müslüman türk toplumu olan Osmanlı öncesi SElçuk'luyu, ilim, irfan, bilim gibi değerlere önem verdiğini gösteren kütüphaneler, medreseler gibi yapıtların fotoğrafları ile anlatıyor. Aslında ortaokulda, lisede bu dersleri çok keyifsiz işledik, tarih dersi birinin ölümü birinin fethi olarak anlatıldı hep. Talha hoca hem manevi ruhunu anlatıyor, hem yine akıcı üslubunu konuşturuyor,hem de tarihi sevdiriyor ve öğretiyor. Allah'inizi severseniz hem okuyun hem de ortaokul ve lise öğrencilerine ulaştırın bu kitapları ;) Tarihimizi doğru bilmeli ve öğrenmeliyiz,,
3 beğen · 0 yorum