ara

Hakan

@cikolataadam

1 7.0
Puan: 8
Ufuk Genişleten Şey
Geleceğe yönelik hedeflerimize ve onlara etkili bir şekilde nasıl ulaşacağımızı irdeleyen, etkili bir kitap.

Kitabın dizaynını çok beğendim, bir sürü bölüm içeriyor ve her bölümde bölümün kilit fikirlerini veriyor. Böylelikle her bölüme sondan başlayıp hızlıca bitirebiliyorsunuz. Çizimler ve renklendirme de ayrı iyi.

3 puan eksik vermemin sebebi bilgi içeriğinin sayfa sayısı kadar olmaması; daha kısa da anlatılabilirdi. Ayrıca çok özgün bir fikir de değil. Bu boşluk motivasyon yazılarıyla doldurulmaya çalışılmış fakat bu da pek etkili olmamış.

Sözün özü, pek çok kişi tarafından tavsiye edildiği kadar var, kitapta farklı ve güzel bir bakış açısı var fakat kişisel gelişim ve iş dünyasıyla bir süredir ilgileniyorsanız kapacağınız çok da fazla bir şey yok.
855 karakter
0 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

R.T

@ravza

1 9.6
Puan: 8
2 Kitap bir arada...
Çanakkale'ye Yürüyüş
Atsız'ın, kendisine eşlik eden küçük bir grupla Çanakkale Zaferinin elde edildiği toprakları görmek isteğini ve orada karşılaştıkları durumları anlatan bir kitap. Atsız'ın diğer kitaplarını okumuş biri olarak Çanakkale'ye Yürüyüş'ün -konusu çok mukaddes olmasına rağmen- beni etkilemediğini söylemeliyim. Kitabın yazım tarihine baktığımda daha Çanakkale Savaşı yapılalı 15 yıl olmuşken, daha mermi kovanları yerlerdeyken, acılar daha taptazeyken; 1933 yılında - Atsız daha 28 yaşındayken - kaleme alınmış bir eser olduğunu fark ettim. Bu kitapta Atsız'ın 'katliam' gibi ihtiraslı fikirlerine kesinlikle katılmadığımı belirtmek isterim. İnsaniyetperverlik ile ilgili fikirlerini diğer kitaplarında da dile getiren Atsız, bu fikirlerini biraz daha ileri götürmüş. Bununla ilgili bazı kısımlara katılmazken, barışçılığı ilan edip de ikiyüzlü davranan ülkeleri anlatışı okuyucuyu ikna ediyor. Kitapta "Çanakkale, sen yabancılara tarihin ebedi bir ihtarı halinde kalacaksın... Onlar senin ufuklarında daima 'Tekin değildir' levhasını görecekler..." cümlesinin de beni derinden etkilediğini eklemeliyim sözlerime. Bunun dışında kitapta 'Yolların Sonu' adlı şiir kitabında da bulunan 'Toprak-Mazi' ve 'Kahramanlık' adlı enfes şiirleri mevcuttur, okumalısınız.

Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferleri ve Çektiklerimiz
Kitabın bu kısmı ise ayrı bir kitap aslında. 16 kısa bölümden oluşuyor. fikrimce Çanakkale'ye Yürüyüş'e göre daha keyifle ilerliyor. Atsız ve kitaplarıyla ilgili birçok sorunun cevabını buluyorsunuz bu kitapta. Bazı bölümleri gülerek okudum. Güzelce alaya almış bazılarını. 'Sıkıyönetimle Tanışıyorum' ve 'İsmet İnönü'yü Tanıyorum'' kısımları beni oldukça eğlendirdi ve ilgimi çekti. 'Kendimi Tanıtıyorum' kısmını merakla okudum. Tıbbiye döneminden ve okuldan atılışından bahsetmiş. Tarihle ilişkisini anlatmış. Kitapta Mustafa Kemal ve İsmet İnönü'yü çok defa karşılaştırıyor ve iyi analiz ettiğini de söyleyebiliriz. Keza 218 ve 221. sayfadaki sözlerden bunu çıkartabiliriz. Atsız'la ilgili merak ettiğiniz konuların cevabını kendi ağzından okuyabilmek için ideal bir kitap. Keyifle okumalar dilerim...
2381 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

John Warvick

@john-warvick

1 9.3
I Love This Book
I love this book because this is the best of sex books chategories. I don't know why he love the whip but while I don't care. Fuck that. I love this book, I think everyone reads this book. Thanks.
198 karakter
4 beğen · 19 yorum · kitap inceleme
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
nice 49 dk
John Warvick (@john-warvick)
Mustafa! Just nice huh?! 48 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
@john-warvick yes just nice not very good 47 dk
John Warvick (@john-warvick)
I think this is the best on the world! 47 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
@john-warvick Are you okay? the best movie is tom and jerry 45 dk
John Warvick (@john-warvick)
No! I think the best movie is Incredible Family man! You are alcholic! 43 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
you mean gay family ? the best movie is counter strike 1.6 and i don't drink alchol brooooo 41 dk
John Warvick (@john-warvick)
But I think can you drink a little bit alchol. Because I love it. And I think the best action movie is Counter Strike: Global Offensive. 40 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
yes i think so too let's go drink together and play poker 39 dk
John Warvick (@john-warvick)
No I think best game is Pokemon GO 38 dk
John Warvick (@john-warvick)
But yes, we can go drink together. 38 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
no best game is candy crush 37 dk
John Warvick (@john-warvick)
No! no! no! no! no! The best is the Farm Ville. 37 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
yes i play it on ps4 pro all the time i also play fallout 6 on my ps8 36 dk
John Warvick (@john-warvick)
Bitch. You're poor huh? I'm going to my home with my orange Huracan. Do you want this huh? 35 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
i will take you to the club with a bottle 34 dk
John Warvick (@john-warvick)
K. Let's go to the party. :P 30 dk
Mustafa Evil (@mustafa-evil)
yeah!!!! 30 dk
John Warvick (@john-warvick)
ohh yeeeeah 24 dk

Satıgül Yüksek.

@lovebooks

1 7.0
Puan: 4
Maalesef kitabı pek sevemedim, yani çok kötü değildi ama töre ve kan davası gibi ağır konuları işleyen bir kitabın karakterlerinin daha olgun olmasını beklerdim ama karşımda, hareketleriyle, diyaloglarıyla, iki ergen aşık buldum, bu da beni kitaptan soğuttu, yani seveni çoktur bir şey diyemem ama ben çok zor okudum...

Aralarında kan davası olan birbirine düşman iki aile, iki tarafta kayıplar vermiş, ve bunların ilk görüşte birbirlerinden nefret eden ve üstüne zorla evlendirilen çocuklarının bir gecede aşık olması çok zorlamaydı, bence bu tarz kitapların içeriğindeki aşk yavaş yavaş gelişmeli, iki tarafın kan yangını, yerini tutkulu ve güçlü bir aşka bırakmalıydı ama olmadı..

Kitaplarda karakterleri kendi ağızlarından dinlemeyi severim üçüncü şahıs anlatımını sevmiyorum, bu da bir eksiydi bana göre, ama özellikle bir konuda yazar çok kararsız kalmış, kızın göz rengi, neredeyse her sayfada farklı anlatıldı, önce ela, sonra yosun yeşili, sonra yeşilimsi sonra tekrar ela :)http://gulunkitapligi.blogspot.com.tr/
1127 karakter
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Serdar Glmz

@serdar-glmz

2 10.0
Puan: 10
İş Bankası Yayınlarından çıkan bu kitap gündelik yaşantımızın hemen hemen her anında yaşadığımız, görüp kullandığımız ama üzerinde hiç düşünmediğimiz şeylerin tarihçelerini veriyor.Akademik nitelikte olmasa da ilginç bilgiler mevcut.Geleneklerden görgü kurallarına, cinsellikten, oyuncaklara kadar onlarca kategoride üzerine hiç düşünmediğimiz bilgiler veriyor.600 küsur sayfa olmasına rağmen hızlı ve eğlenceli bir okuma imkanı sunuyor.Bence her evde bir tane bulunmalı bu kitaptan.
533 karakter
4 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

NLGNYC

@nilzehes

19 8.2
Puan: 9
#nefesnefese Ayse Kulin'nin #ikincidunyasavasi ni konu edinen ama insanı bogmayan guzel bir kitapti.Sırf başka dinden diye insanların savaşa sürüklenmesi ve o savaşın içinde kendini bulan Türk Vatandaşların hikayesi.Güzeldi okumak isteyenlere tavsiye ederim.
277 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

Deli Bilge

@deli-bilge

1 8.0
Puan: 8
Doğmuş Olmak..
Sarsıcı, insan zihninin kendi başına kendisinde dokunmaktan hep kaçtığı uçurumlardan atlatacak cinsten. Yudum yudum okudum, tadına vararak. Yaşamı değil de doğmuş olmayı sorgulatacak bir kitap yazmaya, Cioran' dan başka kimse bu kadar yüreklice cesaret edemezdi sanırım. Hararetle tavsiye ederim.
317 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme

ayşe

@abb

1 9.5
Puan: 10
Kesinlikle okunmalı!
Modernite ile ilgileniyorsanız bu kitabı kesinlikle okumalısınız. İlgilenmiyorsanızda okumalısınız. Zamanın ruhu çok iyi analiz edilmiş bu kitapta. İnsanın modern zamanda nasıl çöktüğü anlatılıyor.
Kadın, çocuk, inanç, kölelik, cinsellik, ırkçılık, şiddet konuları ayrıntılı bir şekilde ele alınmış. Yazarın dili çok güzel üstelik
379 karakter
3 beğen · 0 yorum · kitap inceleme
64 7.3
Puan: 2
kafa doldurmalık
Bir beklenti içinde olmayın, size katacağı bir şey yok. öyle eğlenmelik, okumalık, kapağı olan,yazılı diyor ya Recep İvedik öyle bir kitap.
153 karakter
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme
144 8.7
Puan: 10
duygu yükü
çok güzel duygu yükü bir kitap okumak bir yana yaşamak bir yana insan kendinde bir şeylerin esik olduğu zaman neler hissettiğini bu kitapta anlıyor.her sağlam insanın okuması gereken bir eser.
204 karakter
6 beğen · 0 yorum · kitap inceleme