ara

irem kalaycı

 

irem kalaycı

@iremkalayci

Gecenin karanlığında yalnızlığını paylaşan şehrin ışıkları.. Belki şuursuzca ama bi o kadar histerik bi şekilde omzuna dokunan bi köpek patisi.. Bilmem ki... Bazen yalnızlığı bile dibine kadar yaşayamıyorsun.
11 beğeni · 4 yorum
Bearded Angler (@beardedangler)
ablaaaaaaaaa sen bu saatde dışarda mı gezıyorsun ??
12.11.18 beğen cevap
MyMoon (@mymoon)
Ay yolunuzu aydınlatsın .
12.11.18 beğen cevap
Halil Sancar (@halilsancar)
Burda edebiyat yapıcam diye saçma sapan cümleler kuruyosunuz
12.11.18 beğen cevap

irem kalaycı

@iremkalayci

Kanka! Yıllar önce oluşmuş bu kavramı açabilecek biri var mı? “Kanka” ne demektir, nasıl kanka olunur, oluşumu nedendir?
4 beğeni · 8 yorum
Merve Bayrak 🇹🇷 (@kumralela)
Dosta denir başka bilmiyorum
23.10.18 beğen 1 cevap
Elif (@julioco)
kan kardeş, elinizi kesin sonra ellerinizi birleştirin bknz: adanalı
23.10.18 beğen 1 cevap
Kendine Şair (@sadecesair)
İki salak yanyana geldiğinde oluşam kimyasal reaksiyon gereği kanka olunur ve buna kanka denir 😄
23.10.18 beğen 1 cevap

irem kalaycı

@iremkalayci

Aslında bir konu var
Neden konuşayamayız
Neden hep suskunsun
Ben güzelim kadınlar berbat
Neden buna gülmezsin
Neden hep mutsuzsun
Sorular sorunca dersin ki
Neden çocuksun neden büyümezsin
Elimde cevabım yok
Olsa neye fayda yüzün bana dönmezki
3 beğeni · 0 yorum

irem kalaycı

@iremkalayci

Ah dedecim, gözlerindeki 75 senelik sevgi nasıl da hasrete dönüştü bir anda. Eski şeyler değerlidir seninde anneanneme olan sevgin bin kat değerliydi. Seni anneannemsiz görmeye alışık değilim, senin anıların bende hacıya türkü atarkendi. Ama hayat herhalde buna da alıştıracak bizi. Anneannecim dedem bize emanet. Dedeminde deyişi gibi “Hacı, yolun açık olsun..” Allah yerini cennet etsin yüreğinin güzelliği gözlerine yansıyan pamuk anneanneciğim.
5 beğeni · 0 yorum

irem kalaycı

@iremkalayci

İnsanlar güçsüz oldukları için ağlamazlar, çok uzun zamandır güçlü oldukları için ağlarlar...
Thomas Stearns Eliot
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğeni · 0 yorum

irem kalaycı

@iremkalayci

Uyku felcini bir de benden dinleyin!
İlk başta sıradan bir rüyadayım. Bütün kızlar evde eğleniyoruz sohbet muhabbet o ara bakıyorum arkadaş bizim odaya taşınmış ailesiyle “Aa kanka sen bize mi taşındın?”diyorum. “Evet, oda kiraladım kanka ev sahibine ödüyorum.”diyor. Biraz daha kızlarla muhabbetten sonra uyanmak istiyorum uyanamıyorum. Kalkmaya çalışıyorum kalkamıyorum. Dua okuyorum olmuyor. Sonra tekrar bi rüyadayım bu seferde kızlarlayız erkek arkadaşlarda var ama birini arıyorum bulamıyorum moralim bozuluyor. Uyanmak istiyorum yine olmuyor kalkamıyorum. Bağırıyorum sesim çıkmıyor. Tekrar rüyadayım. Kızlara durumu anlatıyorum ben şu an rüyamdan uyanamıyorum haberiniz olsun diyorum. Bir yandan parmaklarımı ellerimi dudaklarımı ısırıyorum kanatırcasına uyaniyim diye yine olmuyor. Arkadaşı buluyorum “Sakın yanımdan ayrılma” diyorum. Çünkü artık uyanamayışımdan korkmaya başlıyorum. Ortam değişiyor mutfak oluyor. Farklı farklı insanlar mutfağa gelmeye başlıyor dans ediyorlar falan hala arkadaşımın elini tutuyorum “Madem rüyadasın sıkıldım başka bir yere götür bizi” diyor. Tamam diyorum bi yerin terasına çıkıyoruz “ Sen harbi rüyadasın “diyor. Yine uyanmaya çalışıyorum. Hareketsizim. Bağıramıyorum. “Uyandırın beni!”diyorum ama kimse duymuyor sesim çıkmıyor boğazımın acıdığını hissediyorum. Tekrar rüyadayım. Arkadaşlar salonda çarşafları katlıyor o ara güvercin giriyor içeri ben korkuyorum ilk başta çarşafı üstüme örtüyorum. Sonra arkadaşlar örtüyü çekiyor. “Neyse diyorum çok önemli değil rüyadayken zarar gelmiyor bana dalsa da bir şey olmaz.”diyorum. Rüya bitiyor bu sefer uyanıcam diyorum. Bakıyorum yataktayım. “Oh be sonunda”. Elimi ısırıyorum yine hissiz yeni uyandım sersemlikten diyorum yataktan kalkıyorum odaya arkadaşımın yanına geliyorum ağlayarak korkuyla “kanka çok kötüydü uyanamadım” diyerek ağlamaya başlıyorum. Yanında yatıyorum. Telefonumu elime alıyorum benim telefonum değil. “Kanka elimdeki telefon benim değil ben yanlış görüyorum rüyadayım yine dimi?” Arkadaşım “ Yok kanka yanımdasın şuan sorun yok diyor.” Sonra birlikte yataktan yuvarlanmaya başlıyoruz. Bu da rüyaymış uyanmamışım. Uyanıp ağladığımın rüyasıymış. Sonra tekrar uyanmak istiyorum. Artık hissizleşmişim korku her yerimi sarmış bir daha gerçek hayata dönemeyeceğimi sanıyorum. Ümitsizim. İliklerime kadar hareketsizim. “Son bi kez daha dene.”diyorum. Gözlerimi açıyorum. Arkadaşımın yanına geliyorum. Onu uyandırıyorum. “Kanka kötü rüya gördüm” hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Bu sefer gerçekten uyanabilmişim gerçek olduğuna beni inandırması saatlerce elimi dudaklarımı ısırmak kolumu yırtmak acıyı hissediyorum artık diye düşünmekle geçiyor. Uyanık olduğuna inandıktan sonra da tekrar uykuya dalmaya ölesiye korkuyorsun.
14 beğeni · 13 yorum
najla musalam (@najlamusalam)
Boyle çook uzun oldu,sıkıldım...
18.10.18 beğen cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Sacmalardan secmeler olmus🤓😂
18.10.18 beğen 1 cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
Aynen 😂
18.10.18 beğen 1 cevap

irem kalaycı

@iremkalayci

Şarap gibi bi aşk olsun mesela gittikçe dudakta daha hoş bi tat bıraksın mum ışığında daha şık dursun. Durdukça kalbe dokunsun.
11 beğeni · 0 yorum

irem kalaycı

@iremkalayci

O saçma bi parça umut var ya kalbinde, her seferinde o umuda sarılıyorsun. Ama her seferinde de pişman ediyorlar o umuda sarıldın diye. İnanmakta istiyorsun aslında. Kandıkça kanıyorsun...Kandıkça akanıyorsun...Kanıyorsun...Kanıyorsun...Kanıyorsun...Kanadığınla ve kandırıldığınla kalıyorsun.
4 beğeni · 2 yorum
flr_yşl (@yslflr)
Ne şekilde kandırıldın; misal?
15.10.18 beğen 1 cevap
irem kalaycı (@iremkalayci)
Sevgi misal hayallerim misal bi misal daha umut ettiklerimle
15.10.18 beğen cevap

irem kalaycı

@iremkalayci

Amcamın yaklaşık 5 saniyelik ziyareti
Amcamın yaklaşık 5 saniyelik ziyareti
Amcacım teşekkür ettim bütün rüyama geldim benle konuşamadığın ne varsa konuştun. Odada oturuyordun ama en son halin değil saçların aklaşmış simsiyah değil ama bıyığını buruyorsun her zaman ki gibi biz gidelim diyoruz babamla sen diyorsun ki “Gelin gelin ben ölüyorum.”sonra birlikte oturuyoruz. Bir şeyler anlatıyorsun şurda dondurma yemiştik falan diye sonra aklın gidiyor yine “Yine anlamadın dimi ehehehe.” diye gülüyorsun sonra defteri eline alıyorsun ona böyle aklında kaldığı kadar “Amcanın güzeli yazıyım şuraya.”diyorsun amcanın yazıyorsun güzelini yazarken unutuyorsun kitaba bakmaya başka bir şey anlatmaya başlıyorsun.Diyorsun ki “Ne kadar tuhaf dedin her şey 3te oldu 2013 te kaybettik 3 taraftan kaybettik hep 3lü şeyler oldu.”Ondan sonrasında ablamlar falan geliyor zaten köydeyiz gülüyoruz falan sen böyle unutkanlığınla dalga geçiyorsun. Sonra bi anda odak noktası senken çocuklarla falan oynuyorum bi anda unutuyorum seni. Herhalde benim yanıma böyle gelmen beni hep eski gülen halimle hatırlayın ve benden sonra o mutlu tablonuz hiç bozulmasın demek içindi. Amcacım ilk öğrendiğimde sadece lütfen bi gün rüyama gel benim yanıma niye beni görünce gözünden yaş geldiğini anlat demiştim belki direkt söylemedin ama ben anladım çok teşekkür ederim ruhun şad olsun
4 beğeni · 0 yorum