ara
Emrah Serbes

Emrah Serbes

yazar, senarist

Emrah Serbes Kimdir?

1981 doğumlu Türk polisiye roman yazarıdır. Behzat Ç. gibi geniş izleyici kitlelerine ulaşabilmiş bir dizinin senaristliğini üstlenmiştir.

Emrah Serbes Hayatı

27 Ocak 1981 Yalova doğumlu yazar Emrah Serbes Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde yazılar yayınladı, söyleşiler yaptı. İlk öykü kitabı Erken Kaybedenler 2009'un Haziran ayında satışa sunuldu. Adını Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ile duyuran yazar, dizinin bazı bölümlerinin senaryosunu yazdı ve Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm sinema filminin de senaristliğini üstlendi. Polisiye türünün tanınan isimlerinden birisi oldu.

Behzat Ç. sayesinde ismi duyulan ve popüler bir yazar haline gelen Emrah Serbes son olarak İletişim Yayınlar'ından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır. Bir süre boyunca Hayvan ve OT dergisi için kısa hikayeler yazan Emrah Serbes yazan Emrah Serbes, aylık olarak çıkarılan KAFA dergisinde düzenli olarak yazmaktadır.

Emrah Serbes sıkı bir Gençlerbirliği taraftarıdır.

Yaptığı trafik kazası sonucunda ölen 2 kişinin vicdan azabına dayanamayıp suçunu itiraf edip teslim olmuştur. İtirafını facebook sitesinden yayınladığı bir itiraf mektubu ile kamuoyu ile paylaşmıştır.

Doğa Sev

@doga-sev

"İnsan ayrılınca değil, yeniden kavuşma ümitleri tükenince yıkılır. O zaman hayat son zerresine kadar kocaman bir can sıkıntısına dönüşür." demiştir
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Doğa Sev

@doga-sev

Kendi romanından esinlenerek hazırlanmasından kaynaklı olacak Behzat Ç dizisine 10 bölümde bir senaristlik yapmış yazardır.
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

fahreddin osmanca

@fosmanca

Zaman zaman Birgün gazetesi için söyleşiler yaptı, Radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazdı. Hayvan dergisinin Ankara temsilciliğini yaptı.

Bu dergide Ahmet İnam ve Cengiz Güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri "Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz" (Say Yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırdı. "Her Temas İz Bırakır" adlı ilk romanı İletişim yayınlarından çıktı.

"Son Hafriyat" isimli ikinci romanı Şubat 2008 yılında İletişim yayınlarından çıktı. Ayrıca "Her Temas İz Bırakır" romanı Almanca'ya çevrildi. Yazarın ilk öykü kitabı "Erken Kaybedenler", Haziran 2009 itibariyle kitapçı raflarındaki yerini aldı.

Bir süre daha farklı tarzlarda yazılarını sürdüreceğini belirten yazar, polisiye yazmaya devam edeceğini de ifade etmiştir.Ayrıca Behzat Ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde bir senaristliğini yapmıştır.

2011 yılında vizyona giren Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin senaristliğini üstlenmiştir. "Hikâyem Paramparça" da ise aforizmalar ve hayata dair düşüncelerini okurlarına aktarmaktadır. Son olarak iletişim yayınlarından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır.
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Reyhan Kurt

@reyhankurt

Edebiyattan iyi anlıyor. İç dünyası süper.
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Gülnaz celik

@gulnazocelik

Erken Kaybedenler
Ayrılık hüzne yakın unutmak kasvete.Yani birini er geç unutmaya mahkûm olduğunu bilmek kasvetinden bahsediyorum.Birini yavaş yavaş unuttuğunun bilincine vardığının anların sıkıntısından bahsediyorum.O kişinin parça parça silinip alakasız hatıraların arasına karışmasından bahsediyorum.Belki de neden bahsettiğimi bilmiyorum, sadece üzülüyorum, vasıfsız keder. 🌱🍀🌿
Emrah Serbes
Erken Kaybedenler
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
10 beğen · 1 yorum
İbrahim (@ibrahim80)
Kaç sene geçti, hâlâ unutmam, günde en az beş sefer aklıma gelir. Erken kaybedenler .
12.02.18 beğen 1 cevap

kübra

@namtenahi

Unutmanın acısı, ayrılığın acısından farklı. Ayrılık hüzne yakın, unumak kasvete. Yani birini er geç unutmaya mahkûm olduğunu bilmenin kasvetinden bahsediyorum. Birini yavaş yavaş unuttuğunun bilincine vardığın anların sıkıntısından bahsediyorum. O kişinin parça parça silinip alakasız hatırların arasına karışmasından bahsediyorum. Belkide neden bahsettiğimi bilmiyorum, sadece üzülüyorum, vasıfsız keder.
Erken Kaybedenler
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum

Nazende

@kitabiask

Beni al, erken öldür; mutsuzluk uzun sürmez.
Hikayem Paramparça
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Nazende

@kitabiask

Düşleri gerçek sanmaya başlarsan onlarda kusur da bulmaya başlarsın.
Hikayem Paramparça
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Nazende

@kitabiask

Sen gittin ve herkes ölmeye başladı.
Hikayem Paramparça
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Nazende

@kitabiask

İnsan zamanını durdurmak istediği yere aittir.
Hikayem Paramparça
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Ertan

@ertan

Tout va Bien
Biz Cine 5’i şifreli izleyip otuz bir çekerken, bize ahlak dersi verenler çoluğa çocuğa tecavüz etmiş haberimiz yok. Biz bakkaldan gofret çaldık diye yirmi senedir vicdan azabı çekerken adamlar koşan atların nalını çalmış haberimiz yok. Ben dört buçuk milyon dolar çalsam, benim babam da karakola gelirdi. Polisleri görevden almaya değil, beni dövmeye gelirdi. Ama gelemez. Çünkü elli yaşında öldü. Kaldırıldığı devlet hastanesinde yeterli teçhizat olmadığı için Bursa’ya sevk edilirken ambulansta öldü. Çünkü o hastaneye teçhizat alınması için kullanılması gereken paraları çaldılar. Onlar babalarının nüfuzuyla çalarken biz babamızı mezara koyduk. İşte cezaevlerinde yatanlar değil bunlardır gerçek hırsızlar! Sadece para pul mevzusu da değil konu. Türkiye’nin ruhunu çaldılar. Ruh hırsızları! Hatıra hırsızları! At hırsızları! Kuş hırsızları! Amına kodumun hırsızları! Üçüncü köprünün adını da Bilal Erdoğan köprüsü koyun…”

Emrah Serbes, ot şubat sayısı
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 2 yorum
oktay (@koleksiyoncu)
Ooo epeydir yoktu bizim cihangir solcusu ...Pardon tatlı su solcusu ☺yine bakıyorum coşku içinde....bir gün cidden şunların samimiyetine inansam ,eminim yarin(lar)a insanlar daha umutlu bakar..Ama samimiyet sıfır, tıpkı para babalarının tayyip erdoğana arkadan küfrediyor, iktidara geldiğinde kutlamalarını Reina localarda viski kaldırarak kutlamaları gibi...aradaki ince"nüansı/geçisi"anlayan anladı, yakalayan yakaladı. ..
18.11.15 beğen 1 cevap
Ertan (@ertan)
Haklısın. Reina da viskisini yudumladıktan sonra gezi' de de biber gazıya bi cila atıyorlar. Biz gezide gördük kimin samimi olduğunu. Üstelik nüanslı felan da değil bariz gördük.
18.11.15 beğen 1 cevap
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
2011
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes'in aynı isimli romanından uyarlanmış polisiye türünde bir televizyon dizisidir. 1985 yılında Polis Akademisi'nden mezun olan ve Ankara cinayet bürosunda görev yapmakta olan Behzat Ç. ve ekibinin başından geçen olaylar ele alınmaktadır.
Sence kaç puan almalı?
6.7
3 oy
0
SAYFA EDİTÖRÜ