ara
Emrah Serbes

Emrah Serbes

yazar, senarist

Emrah Serbes Kimdir?

1981 doğumlu Türk polisiye roman yazarıdır. Behzat Ç. gibi geniş izleyici kitlelerine ulaşabilmiş bir dizinin senaristliğini üstlenmiştir.

Emrah Serbes Hayatı

27 Ocak 1981 Yalova doğumlu yazar Emrah Serbes Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde yazılar yayınladı, söyleşiler yaptı. İlk öykü kitabı Erken Kaybedenler 2009'un Haziran ayında satışa sunuldu. Adını Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ile duyuran yazar, dizinin bazı bölümlerinin senaryosunu yazdı ve Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm sinema filminin de senaristliğini üstlendi. Polisiye türünün tanınan isimlerinden birisi oldu.

Behzat Ç. sayesinde ismi duyulan ve popüler bir yazar haline gelen Emrah Serbes son olarak İletişim Yayınlar'ından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır. Bir süre boyunca Hayvan ve OT dergisi için kısa hikayeler yazan Emrah Serbes yazan Emrah Serbes, aylık olarak çıkarılan KAFA dergisinde düzenli olarak yazmaktadır.

Emrah Serbes sıkı bir Gençlerbirliği taraftarıdır.

Yaptığı trafik kazası sonucunda ölen 2 kişinin vicdan azabına dayanamayıp suçunu itiraf edip teslim olmuştur. İtirafını facebook sitesinden yayınladığı bir itiraf mektubu ile kamuoyu ile paylaşmıştır.

Doğa Sev

@dogasev

"İnsan ayrılınca değil, yeniden kavuşma ümitleri tükenince yıkılır. O zaman hayat son zerresine kadar kocaman bir can sıkıntısına dönüşür." demiştir
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Doğa Sev

@dogasev

Kendi romanından esinlenerek hazırlanmasından kaynaklı olacak Behzat Ç dizisine 10 bölümde bir senaristlik yapmış yazardır.
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

fahreddin osmanca

@fosmanca

Zaman zaman Birgün gazetesi için söyleşiler yaptı, Radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazdı. Hayvan dergisinin Ankara temsilciliğini yaptı.

Bu dergide Ahmet İnam ve Cengiz Güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri "Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz" (Say Yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırdı. "Her Temas İz Bırakır" adlı ilk romanı İletişim yayınlarından çıktı.

"Son Hafriyat" isimli ikinci romanı Şubat 2008 yılında İletişim yayınlarından çıktı. Ayrıca "Her Temas İz Bırakır" romanı Almanca'ya çevrildi. Yazarın ilk öykü kitabı "Erken Kaybedenler", Haziran 2009 itibariyle kitapçı raflarındaki yerini aldı.

Bir süre daha farklı tarzlarda yazılarını sürdüreceğini belirten yazar, polisiye yazmaya devam edeceğini de ifade etmiştir.Ayrıca Behzat Ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde bir senaristliğini yapmıştır.

2011 yılında vizyona giren Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin senaristliğini üstlenmiştir. "Hikâyem Paramparça" da ise aforizmalar ve hayata dair düşüncelerini okurlarına aktarmaktadır. Son olarak iletişim yayınlarından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır.
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Reyhan Kurt

@reyhankurt

Edebiyattan iyi anlıyor. İç dünyası süper.
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

miray

@teologme

Hikayem Paramparça
oysa kanamak da bir gülüştür yeryüzünde✨
Hikayem Paramparça
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

[email protected]

@yusufpolat

Olympos’ta sahilde, dalgalar vurdukça kıyıda parlayan planktonlara bakmıştık bir gece. Plankton çok duygusal bir şeydir, adı gibi değil. Bence planktonların adı harikulade olmalı ya da hüsnüniyet. Ekseriyetle olmalı en azından, muhtemelen bile olabilir. “Bu anı önceden o kadar çok düşünmüştüm ki gerçek olunca eksik gibi geldi,” demişti. “Kopuk bir düğme gibi, bir şeyler eksik değil mi sence de?”
“B vitamini eksikliğinden,” dedim. “İnsandaki bütün eksikliklerin kaynağı b vitamini eksikliğidir.” Sonra dans etmiştik. Ben dans etmeyi beceremem ama sahilde herkes dans edebilir diye düşünmüştüm. Haklıymışım. Neresinden bakarsan bak güzel bir yazdı.
Bekâr Sokak’ta yürümüştük sonra, yaz biterken. Bazı sokaklarda yalnız yürünmez, illaki biriyle paylaşmak gerekir o sokağı. “Bana öyle bakarsan nasıl ağlayabilirim ki?” demişti. O kadar sıcak bir gülüşle söylemişti ki bunu dokunsam elim yanardı.
Benim, Çehov’dan ve o yazdan öğrendiğim şey şu: Fırsatı varken ağlamalı insan. Ele güne sergilenmeyecek duyguları olduğunu düşünmemeli. Sadece gözüne sabun kaçmış çocuklara bırakmamalı bu işi. Derdini anlatabilecek kadar ağlayabilmeli en azından. Ve önündeki yol yürüyebileceğinden uzun olsa da yürümeli o yolu, yürüyebildiği yere kadar. Sonunda perişan olacağını bilse de, zihni karmakarışık ve kalabalıkken kendisi yapayalnız kalacağını bilse de yürümeli. Ne zaman başladığını fark etmediğimiz yağmurun ne zaman bittiğini de anlayamamıştık o yaz. 2009 yazı geri gelmeyecek. Geri gelmeyecek diğer yazlar gibi.
Hikayem Paramparça
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Arzu Beyaz

@arzubeyaz

" Ağbim yirmi yaşında bu vatan için şehit oldu. Siz büyük şehirlerin ışıklı bulvarlarında elinizi kolunuzu sallayarak rahatça yürüyebilin diye o gitti Çukurca'da mayına bastı. Ben yedi yaşındaydım o zaman. Cenaze günü çok güzel bir komando üniforması çektiler üstüme, mavi bereli. Ağlarsam teröristlerin sevineceğini söylediler, tuttum kendimi, hiç ağlamadım. Ağbimi taşıyan cemse önümüzden geçerken dimdik durdum, asker selamını çaktım ay yıldızlı tabuta. Herkes bana baktı o an, sanki şehit olan benmişim gibi sarılıp ağlamaya kalkanlar bile oldu. Çok pis sinirim bozuldu bu duruma.'AĞLAMAYIN' diye bağırdım..."
Erken Kaybedenler
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Arzu Beyaz

@arzubeyaz

" - Apartman girişindeki lambayı sen mi kırdın Bülent?
+ Hangisini?
- Otomatik yanan, sensörlü lamba.
+ Hayır.
- Komşu görmüş, yalan söyleme. Süpürge sapıyla kırmışsın dün gece.
Önüme baktım.
- Neden kırdın?
Cevap yok
- Hasta mısın evladım? Söyle bana, neyin var, neden kırdın lambayı, yapma böyle.
+ Kırdımsa kırdım, ne olacak! Çok mu değerliymiş?
-Lamba senden değerli mi evladım, lambanın a. k. lamba kim? Yöneticiye de dedim. Lambanızı s... kaç paraysa veririz. Sen değerlisin benim için.
+ Beni görünce yanmıyordu baba.
- Nasıl ya?
+ Görmezden geliyordu, yanmıyordu. Kaç sefer yok saydı beni.
- E beni görünce de yanmıyordu bazen, böyle el sallayacaksın havaya doğru, o zaman yanıyor.
+ Hadi ya! Sahiden mi?
- Evet. Ucuzundan takmışlar.Bizimle bir alakası yok!

Babama sarıldım, yıllar sonra..."
Erken Kaybedenler
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Yeliz sanır

@yelizsanir

İlk başta tam olarak hissedemediğimiz kırılma anları var. Zamanla harap edici duygulara dönüşüyorlar. Yaralanmanın sıcaklığıyla ilk anda hissedilmeyen kurşunlar gibi. Böyle durumlarda ‘biraz zaman’ her şeyi daha da beter ediyor.
Hikayem Paramparça
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Murat kanak

@muratkanak

Haberler doğru olsaydı onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazladı...

Hikayem Paramparça, Emrah Serbes
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum

@

Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
beğeni · 0 yorum

Ertan

@ertan

Tout va Bien
Tout va Bien
Biz Cine 5’i şifreli izleyip otuz bir çekerken, bize ahlak dersi verenler çoluğa çocuğa tecavüz etmiş haberimiz yok. Biz bakkaldan gofret çaldık diye yirmi senedir vicdan azabı çekerken adamlar koşan atların nalını çalmış haberimiz yok. Ben dört buçuk milyon dolar çalsam, benim babam da karakola gelirdi. Polisleri görevden almaya değil, beni dövmeye gelirdi. Ama gelemez. Çünkü elli yaşında öldü. Kaldırıldığı devlet hastanesinde yeterli teçhizat olmadığı için Bursa’ya sevk edilirken ambulansta öldü. Çünkü o hastaneye teçhizat alınması için kullanılması gereken paraları çaldılar. Onlar babalarının nüfuzuyla çalarken biz babamızı mezara koyduk. İşte cezaevlerinde yatanlar değil bunlardır gerçek hırsızlar! Sadece para pul mevzusu da değil konu. Türkiye’nin ruhunu çaldılar. Ruh hırsızları! Hatıra hırsızları! At hırsızları! Kuş hırsızları! Amına kodumun hırsızları! Üçüncü köprünün adını da Bilal Erdoğan köprüsü koyun…”

Emrah Serbes, ot şubat sayısı
Emrah Serbes
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 2 yorum
oktay (@koleksiyoncu)
Ooo epeydir yoktu bizim cihangir solcusu ...Pardon tatlı su solcusu ☺yine bakıyorum coşku içinde....bir gün cidden şunların samimiyetine inansam ,eminim yarin(lar)a insanlar daha umutlu bakar..Ama samimiyet sıfır, tıpkı para babalarının tayyip erdoğana arkadan küfrediyor, iktidara geldiğinde kutlamalarını Reina localarda viski kaldırarak kutlamaları gibi...aradaki ince"nüansı/geçisi"anlayan anladı, yakalayan yakaladı. ..
18.11.15 beğen 1 cevap
Ertan (@ertan)
Haklısın. Reina da viskisini yudumladıktan sonra gezi' de de biber gazıya bi cila atıyorlar. Biz gezide gördük kimin samimi olduğunu. Üstelik nüanslı felan da değil bariz gördük.
18.11.15 beğen 1 cevap
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
2011
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes'in aynı isimli romanından uyarlanmış polisiye türünde bir televizyon dizisidir. 1985 yılında Polis Akademisi'nden mezun olan ve Ankara cinayet bürosunda görev yapmakta olan Behzat Ç. ve ekibinin başından geçen olaylar ele alınmaktadır.
Sence kaç puan almalı?
6.7
3 oy
0
SAYFA EDİTÖRÜ