up
ara
profil foto
Ahmet Cemal

Ahmet Cemal

Yasemin

Yasemin

@yasemin1257

Yitirmek ya da her ne ise . O, hep olur.Beraber olanlar zamanı geldiğinde bir arada olmazlar...
ataç ikon Dokunmak
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

İnsanı en büyük çaresizliklere sürükleyen şey, her zaman bilinmezlerin varlığıdır.
ataç ikon Bizi Yaşatanlar ve Öldürenler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

...hangi alanda olursa olsun, eleştirmek, bilerek değerlendirmek demektir.
ataç ikon Bizi Yaşatanlar ve Öldürenler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Size okutmayı ihmal ettilerse, o zaman siz okuyun!
ataç ikon Bizi Yaşatanlar ve Öldürenler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Ne mi okumalısınız? Meraklarınızı giderecek her şeyi!
ataç ikon Bizi Yaşatanlar ve Öldürenler
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Ahmet Cemal... paylaşım fotoğrafı
Ahmet Cemal...
Ahmet Cemal’in iki kitabını okudum. Öyle keyifliydi ki, ruhumun baştan başa sarıldığını hissettim okurken. Elimden bırakamadım. Cümlelere, kelimelerin ardı ardına dizilişine hayran oldum. Birden çok okudum bazı cümleleri, ki her okuduğumda ayrıydı hislerim. Yazdığı konuyu okuyucuya hissettiriyor Yazar. Kitaplarından sipariş verdim bugün. Doyamadım tarzına...

Denemeyle ilgili Cumhuriyet Gazetesi’nde yazmış olduğu köşe yazısından bir bölümü aşağıda alıntıladım.

‘Uslanmış yazar’dan deneme yazarı çıkmaz!
Ve deneme yazarı için bundan kaynaklanan yaşamsal sorun şudur: Bir deneme yazarı olarak ele aldığınız konu bağlamında önce kendinizi sorgulamaktan kaçıp yalnızca başkalarına yönelik bir ahkâm kesme ile yetinirseniz eğer, kişiyi gerçek anlamda deneme yazarı kılan en önemli niteliğe hiçbir zaman erişemezsiniz. Başka deyişle, ele aldığınız konuda tümüyle size özgü, başka deyişle özgür bir düşünce geliştirmek yerine, okurlarınızın karşısına yalnızca toplum içersinde uslanmış bir yazıcı olarak çıkarsınız!
Böylesi, bir deneme yazarına değil, fakat sadece başta kendine, sonra da okurlara yalan söylemeyi alışkanlığa dönüştürmüş birine yakışan bir tutumdur!”
Ahmet Cemal
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğeni · 11 yorum beğen ikon
Mustafa yavaş (@mustafayavas)
Kitap meraklısıyım bunları okumadım denicem
12.07.18 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
"(...) Ahmet Cemal’in iki kitabını okudum."... "(...) Elimden bırakamadım. Cümlelere, kelimelerin ardı ardına dizilişine hayran oldum." İnsan merak ediyor ama Gülşah! :) :)
12.07.18 beğen 2 cevap
Dokunmak
1998
İnsana Dönmek kitabının da yazarı Ahmet Cemal tarafından kaleme alınan Dokunmak kitabı Anlatı, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1998 yılında 9789755109688 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dokunmak isimli kitap 124 sayfadan oluşuyor. Dokunmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İnsana Dönmek
2001
Dokunmak kitabının da yazarı Ahmet Cemal tarafından kaleme alınan İnsana Dönmek kitabı Araştırma - İnceleme, Makale türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2001 yılında 9789750701740 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsana Dönmek isimli kitap 174 sayfadan oluşuyor. İnsana Dönmek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kıyıda Yaşamak
2004
Lirik bir anlatım. Uzun bir destan aşkın, kentin, yaşamın kıyısında
Giderayak
2003
Dokunmak ve İnsana Dönmek kitaplarının da yazarı Ahmet Cemal tarafından kaleme alınan Giderayak kitabı Edebiyat, Eleştiri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2003 yılında 9789750704185 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Giderayak isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Giderayak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sanat Üzerine Denemeler
0
Dokunmak kitabının da yazarı Ahmet Cemal tarafından kaleme alınan Sanat Üzerine Denemeler kitabı Edebiyat, Eleştiri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750700156 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sanat Üzerine Denemeler isimli kitap 275 sayfadan oluşuyor. Sanat Üzerine Denemeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0