up
ara
profil foto
Oscar Wilde

Oscar Wilde

mersinli1989

mersinli1989

@mersinli1989

Her birimiz Cennet’i de Cehennem’i de içimizde taşıyoruz.
ataç ikon Dorian Gray'in Portresi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 1 yorum
Emre (@emre644)
Küfrü ve imanı içimizde taşıdığımız gibi.
12.12.18 beğen cevap
HANIMCI

HANIMCI

@koraycem

Sosyalizm ve İnsan Ruhu
Suçun...
ataç ikon Sosyalizm ve İnsan Ruhu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
HANIMCI

HANIMCI

@koraycem

Dorian Grayin Portresi
Atılacak çok şeyimiz var.
ataç ikon Dorian Gray'in Portresi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Günay ilgar

Günay ilgar

@gunayilgar

Savaşta güçlüler zayıfları tutsak eder, barışta da zenginler yoksulları. Yaşamak için çalışmamız gerek; ama onlar bize öyle az gündelik veriyorlar ki, ölüyoruz. Bütün gün onların uğruna yoruluruz, onlar çekmecelerine altınları istif eder, çocuklarımız zamansız solup gider, sevdiklerimizin yüzleri yıpranır, çöker. Biz üzümü çiğneriz, şarabı başkaları içer. Ekini biz ekeriz, gene sofralarımız tamtakır kalır. Bizim de zincirlerimiz vardır ama hiç kimse görmez. Tutsağız, ama gene de herkes bize özgürsün der.Tüccar bizi ezer, biz de umarsız, istediklerini veririz. Papaz at sırtında gidip tespih çeke çeke Tevrat okur, kimse bize aldırmaz. Güneşsiz geçitlerimizden yoksulluk aç gözleriyle sürüne sürüne geçer, günah da baştan çıkmış suratıyla peşine takılıp gider. Sabahları, gözümüzü düşkünlük açar, geceleri utanç aramızda yaşar. İyi de, bunlardan sana ne? Sen bizden değilsin. Senin yüzün çok mutlu...''
ataç ikon Mutlu Prens
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
zeynep emin

zeynep emin

@zeynepemin

Bir kişiliği mahvetmek istiyorsan tek yapacağın iş, onu düzeltmeye çalışmaktır.
Oscar Wilde
ataç ikon Dorian Gray'in Portresi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Zamana güven, her şey unutulur.. Şu anda aklı başında davranmak, sonradan aklı başına gelmekten iyidir.” paylaşım fotoğrafı
"Zamana güven, her şey unutulur.. Şu anda aklı başında davranmak, sonradan aklı başına gelmekten iyidir.”
Yaşamak çok nadir rastlanan bir şeydir. Çoğu insan sadece var olur.

O kadar zekiyim ki, bazen söylediğim şeylerden tek bir kelime bile anlamıyorum...
Oscar Wilde
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Sahibine... paylaşım fotoğrafı
Sahibine...
Sırf kişiliğiyle insanı büyüleyen, beni büyülemesine izin verdiğim takdirde bütün varlığımı, bütün ruhumu, sanatımın ta kendisini yutacak olan bir kişiyle karşı karşıya bulunduğumu biliyordum.

Onu her gün görmesem mutlu olamam.

Tabii bazen ancak bir iki dakikalığına görüyorum.

Ama insanın canıyla sevdiği biriyle geçirdiği bir iki dakika hiç de az değildir.
Oscar Wilde
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
katilinellerinde

katilinellerinde

@katilinellerinde

Oysa herkes öldürür sevdiğini paylaşım fotoğrafı
Oysa herkes öldürür sevdiğini
Oysa herkes öldürür sevdiğini,
Kulak verin bu dediklerime,
Kimi bir bakışıyla yapar bunu,
Kimi dalkavukça sözlerle,
Korkaklar öpücükle öldürür,
Yürekliler kılıç darbeleriyle,
Kimi gençken öldürür sevdiğini,
Kimi yaşlıyken,
Şehvetli ellerle boğar kimi,
Kimi altından eller ile…

Merhametli kişi bıçak kullanır,
Çünkü bıçakla ölen çabuk soğur,
Kimi yeterince sevmez,
Kimi fazla sever,
Kimi satar kimi de satın alır,
Kimi gözyaşı döker öldürürken,
Kimi kılı kıpırdamadan,
Çünkü herkes öldürür sevdiğini,
Ama herkes öldürdü diye ölmez…
Oscar Wilde
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
18 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Lacrimae (@lumarvondracul)
Herkes öldürdü diye ölmez...
26.10.18 beğen 2 cevap
aslı seloğlu (@asliseloglu)
🍁🍂
26.10.18 beğen 2 cevap
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Dünyaya çarpan yürek onmaz.. paylaşım fotoğrafı
"Dünyaya çarpan yürek onmaz.."
Mutlu musun Sybil..? diye sordu.

“Sevgili Lady elbette mutluyum.

Siz değil misiniz..?"

Mutlu olmaya vaktim yok, Sybil.

İnsanları tanır tanımaz onlardan bıkıyorum...
Oscar Wilde
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Bir Başak Kadını

Bir Başak Kadını

@passiveaggressive

 paylaşım fotoğrafı
İnsanların yüzde doksanı yaşamazlar, sadece vardırlar.

Oscar Wilde
Oscar Wilde
ünlüye 10 verdi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Narlı Ev
1970
Bütün Masallar, Bütün Öyküler kitabının da yazarı Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Narlı Ev kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mavi Yelken Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789756684061 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Narlı Ev isimli kitap 117 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Canan Başoğlu çevirmiştir. Narlı Ev kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bütün Masallar, Bütün Öyküler
1970
Narlı Ev kitabının da yazarı Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Bütün Masallar, Bütün Öyküler kitabı Edebiyat, Masal türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754586879 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bütün Masallar, Bütün Öyküler isimli kitap 257 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Roza Hakmen çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bütün Masallar, Bütün Öyküler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hiçbir Şey Eskimez Mutluluk Kadar
1970
Narlı Ev kitabının da yazarı Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Hiçbir Şey Eskimez Mutluluk Kadar kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alakarga yayınevinden 1970 yılında 9786055182120 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hiçbir Şey Eskimez Mutluluk Kadar isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Burcu Yalçınkaya çevirmiştir. Hiçbir Şey Eskimez Mutluluk Kadar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mutlu Prens
1970
Narlı Ev kitabının da yazarı Oscar Wilde tarafından kaleme alınan Mutlu Prens kitabı Roman (Çeviri), Çocuk Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750711701 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mutlu Prens isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Mutlu Prens kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
De Profundis
1905
Narlı Ev kitabının da yazarı Oscar Wilde tarafından kaleme alınan De Profundis kitabı Mektup, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1905 yılında 9789755100630 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan De Profundis isimli kitap 167 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Roza Hakmen çevirmiştir. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. De Profundis kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İdeal Bir Koca
1999
Başrollünde oyuncu Julianne Moore yer aldığı, yönetmenliğini Oliver Parker üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Komedi, Romantik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden İdeal Bir Koca isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
The Importance Of Being Earnest
2002
Başrollünde oyuncu Colin Firth yer aldığı, yönetmenliğini Oliver Parker üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Importance Of Being Earnest isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
The Sins Of Dorian Gray
1983
Başrollünde oyuncu Belinda Bauer yer aldığı, yönetmenliğini Tony Maylam üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Sins Of Dorian Gray isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
The Picture Of Dorian Gray
2004
Başrollünde oyuncu Josh Duhamel yer aldığı, yönetmenliğini David Rosenbaum üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Picture Of Dorian Gray isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dorian Gray'in Portresi
2006
Başrollünde oyuncu Aleksa Palladino yer aldığı, yönetmenliğini Duncan Roy üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dorian Gray'in Portresi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0