ara
‹ Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli Kitapları

0
2017
Ünlü sinema ustası ve yazar Elia Kazan ve Zülfü Livaneli’nin birlikte geçirdikleri döneme ait hatıralar ve o dönem ile ilgili detayları barındıran bir hatıra kitabıdır. Yaşar Kemal’in tanıştırmaları sonucu başlayan dostlukları, İstanbul doğumlu ve birçok ödüle sahip olan Elia Kazan’ın karmaşık kişiliği, yaşadığı hüzünleri ve ihanetleri şiirsel bir dil ile okuyarak yaşamış kadar hissettiren bir Livaneli kitabı.
0
Yazar: Zülfü Livaneli Yayınevi: Doğan Kitap ISBN: 6050952544 Sayfa: 112 sayfa Basım Tarihi: 2018 Zülfü Livaneli’den İstanbul’a ve onun yazarlarına, şairlerine saygı duruşu: Gölgeler
0
2017
Zülfü Livaneli'nin 2017'de yayımlanan kitabı Huzursuzluk, yürek burkan bir hikaye ile okuru Ortadoğu gerçeğiyle yüzleştiriyor. Çocukluk arkadaşının ölümünü araştırmak üzere yıllar sonra memleketi olan Mardin'e dönen gazeteci İbrahim'in anlatımıyla Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmüne maruz kalmış Ezidi Meleknaz’ın hikayesini okuyoruz.
2012
Ahmet Arslan, köpeğiyle birlikte sessiz ve sakin bir hayat sürerken katıldığı bir davet sırasında bir kadının öldürülmesiyle, sıradan olan hayatı bir anda değişir. Olayı araştırmaya gelen gazeteciye, kendisinin ve kardeşinin hayatını anlatmaya başlar.
2015
İstanbul'un 2000 sene önceki tarihi ile bugünkü tarihini içiçe anlatmaya çalışan, bunu anlatırken de aslında "tarih değişse de ilkellik, hırs, ihtiras, çıkarcılığın" yani "insanın" değişmediği vurgulanıyor.
2015
Zülfü Livaneli'nin Orta Zekalılar Cenneti adlı kitabı, Türkiye'de ve dünyada değişmekte olan düzen üzerine yazılmış çarpıcı denemelerden oluşmaktadır.
/ 2