ara

Mesut AKÇA

Mesut AKÇA

@kaknus

Fazlaca ilginiz, çokça sabrınız, iyi derecede kelime bilginiz ve sağlıklı gözleriniz varsa sonuna geldiğinizde (ki eser iki büyük cilt ve yaklaşık 1200 sayfa) hayli şey öğrendiğinizi, kafanızda birçok şeyin yerli yerine oturduğunu ve şekillendiğini hissedeceğiniz bir çalışma. Yukarıda saydığım dört şeyden herhangi biri sizde eksikse yanına dahi yaklaşmayın derim zira o vakit katlanılması hayli zor, tahammülfersa bir kitaba dönüşme potansiyeli oldukça yüksek bir eser.
4 beğen · 0 yorum

Mesut AKÇA

@kaknus

Epik Bir Son
Üçlemenin en heyecan verici, sürükleyici ve epik bölümü. Olaylar birbiri ardına sökün ederken merak ve heyecan anbean tırmanıyor, sürprizler sürprizleri kovalıyor ve sayfalar, bölümler birbiri üstüne yığıla yığıla ilerliyor. İnsan tüm kitap boyunca âdeta bir film izliyormuşçasına olayları ve kahramanları takip ederken yazarın hayal gücüne, zekâsına ve yaratıcılığına hayran oluyor. Serinin sonunda her taş yerli yerine oturuyor ve hikâye sona eriyor. Bize de meraklılarına şiddetle tavsiye etmek düşüyor hâliyle.
1 beğen · 0 yorum

Mesut AKÇA

@kaknus

Kitap tuhaf bir şekilde başlıyor ve bu tuhaflık ilk 50 sayfada kitabın dünyasına girmenizi de bir miktar zorlaştırıyor. Sonrasında ise taşlar yerli yerine oturmaya başlarken bu andan itibaren kendinizi bir koşturmaca ve kovalamacanın içinde ordan oraya savrulurken buluyorsunuz. Merakınızı gıcıklayan ayrıntılar kitap boyunca yakanızı bırakmıyor ve olayların sebeplerini de bu süreçte yavaş yavaş öğreniyorsunuz. Yazar kitabı yazarken âdeta bir sinema filmi çekermiş edasıyla hareket etmiş. Bölümler çok heyecanlı bir yerde biterken ister istemez diğer bölüme de geçmek istiyorsunuz. Bu da dikkatinizi hayli canlı tutup merakınızı mütemadiyen kamçlıyor. Final ise gerçekten hiç de hesap etmediğiniz bir yere götürüp sizi bırakıyor. Haliyle hemen serinin ikinci kitabını elinize alıp maceraya kaldığı yerden devam etmek kalıyor geriye.
Umut Bıçağı
kitaba 9 verdi
4 beğen · 0 yorum

Mesut AKÇA

@kaknus

Serinin ilk kitabı gibi merakla kendini okutuyor. Tempo olarak ilk kitaba göre biraz daha durağan fakat konunun işlenişi ve derinleştirilmesi gâyet tatminkâr. İlk kitapta olduğu gibi yine merakın zirvede olduğu bir yerde kitap bitiyor ve haliyle insanda hemen serinin son kitabını da okuma istediği uyandırıyor.
Sorgu ve Yanıt
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum