ara

Korku Kitapları

Korku edebiyatı, içerdiği korku unsurlarıyla okurlarında dehşet ve gerilim hissi uyandırmayı amaçlayan bir edebiyat türüdür. Korku edebiyatı, gerçeküstü öğeler barındırması sebebiyle çoğu zaman fantastik edebiyat ve bilim kurgu edebiyatı ile iç içe geçer. Korku romanları genellikle, ölüm, ölümden sonra yaşam, bir insanın içine girmiş varlıklar, gözle görülemeyen paranormal güçler gibi konuları ele alır. Korku romanlarında bulunan karakterlerden bazıları ise şunlardır; hayaletler, vampirler, kurt adamlar, cadılar, mumyalar, kötü ruhlar, vb. Frankenstein, korku edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Türün en ünlü yazarları ise Stephen King, Edgar Allan Poe ve H.P. Lovecraft’tır. Aşağıda, her satırında gerileceğiniz birbirinden sürükleyici korku kitapları listelenmektedir.

Yeni Çıkan Korku Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Korku kitapları

En İyi Korku Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Korku kitapları
8.6
Dante'nin Cehennem kitabından etkilenerek yazılmış gerlim polisiye romanda tarih, bilim ve edebiyat ince detaylarıyla tasvir ediliyor. İstanbul'un da önemli yer tuttuğu macera dolu, bırakmadan okumak isteyeceğiniz bir roman.
9.0
8.1

Çok Satan Korku Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Korku kitapları

Diğer Korku Kitapları

9.5
Yetimhanede yaşanan bir olay yüzünden ayrı düşen iki kardeşin yıllar sonra bir araya gelmesinin anlatıldığı kitaptır.
6.0
Şerif yıllar önce kardeşini bir kilisede kaybeder. Kardeşinin ölümünden sonra bu kilisede işlenen cinayetleri kimin yaptığını bulmaya çalışır.
0.0
Kurbanlar sırasıyla özenle seçilerek yavaş ve acılı bir ölüme terk ediliyordu. Kusursuz planının parçaları gün geçtikçe yerine oturuyordu. Polisler, sanat eserlerindeki güzelliği henüz fark edememişlerdi ama çok yakında göreceklerdi...
10.0
Kolumu kaldırmaya çalıştım. Parmaklarım tir tir titriyordu; elim yataktan bir santim kadar havaya kalktı ama daha fazla hareket ettiremiyordum. Vücudum kurşun gibiydi. Çaresizdim. Kaçamıyordum. Saklanamıyordum. Ciddi düzeyde uyku bozukluğundan muzdarip yedi genç, yeni bir tedavi biçimi olan elektrokonvülsif terapiyle ilgili bir deneye katılmayı kabul eder zira sonuçları henüz belli olmayan böyle bir klinik çalışmada yer almanın, içinde bulundukları durumu daha da kötüleştirmesinin asla mümkün olmayacağını düşünürler. Ama fena hâlde yanılmaktadırlar! Laboratuvardaki araçlar beklenmedik bir biçimde arızalanınca, deneyin katılımcıları, kendilerini en kötü kâbuslarının hayat bulduğu korkunç bir rüya dünyasına hapsolmuş hâlde bulurlar. Hiçbirinin oraya nasıl geldiklerine dair bir fikri yoktur. Hayal dünyalarının en karanlık dehlizlerindeki canavarlar tarafından kovalanan ve zihinlerinin en kuytu köşelerine gömdükleri sırlar tarafından işkence edilen bu yedi genç, içine düştükleri rüya kapanında en büyük korkularıyla yüzleşmek için birlik olup işbirliği yapmak zorunda. Eüer rüyalarındaki korkularını alt edemezlerse, bu korkunç rüyadan bir daha asla uyanamayacaklar. Elm Sokağı’nda Kâbus ile Başlangıç (Inception) filmleri, uluslararası çok satan kitapların yazarı Amy Plum’ın bu psikolojik gerilim romanında buluşuyor. Amy Plum’ın aksiyon, gerilim ve korku dolu iki kitaplık yeni serisinin ilk kitabı olan Rüya Kapanı, her sayfada gittikçe artan temposu ve nefes kesen sürprizlerle dolu öyküsüyle sizi son sayfaya kadar koltuğunuza çivileyecek.
7.0
Kitapta bedenimizin belli başlı duygular karşısında verdiği tepkileri, bedenimizin yaşadığı korkular, kırılganlıkları gibi birçok konu masaya yatırılıyor.
8.6
Dante'nin Cehennem kitabından etkilenerek yazılmış gerlim polisiye romanda tarih, bilim ve edebiyat ince detaylarıyla tasvir ediliyor. İstanbul'un da önemli yer tuttuğu macera dolu, bırakmadan okumak isteyeceğiniz bir roman.
6.8
Alfabetik sıraya göre cinayet işleyen ve planlarında kusursuz olan iki psikopat beklenmedik şekilde ufak bir hata yaparlar ve peşlerindeki dedektif bu hatayı hemen farkeder. Artık yakalanmaları an meselesidir.
10.0
8 Mart 2014 : Malaysia Airlins e ait Boing 777 tipi yolcu uçağı 227 yolcu ve 12 mürettebatıyla kayboldu. 14 Şubat 2019: Endonaz’ya da görülen virüse bilim camiası Indo Virüsü olarak duyurdu. 11 Temmuz 2019: Çin’in güney sahillerinde bulunan Guangdong, Guangxı, Fujıan, Zhejıang'da dirilen ölüler yaşayan insanlara saldırdığına ilişkin görüntüler internette sosyal ağda yayılmaya başladı. Çin Hükümeti ikinci Dünya savaşından sonra ilk defa Amerika Birleşik Devletlerinden yardım talebinde bulundu. 20 Temmuz 2020: Rusya/Kremlin yapmış olduğu açıklamada İndo Virüsüne karşı gelebilecek tüm yardımlara açık ve hazır olduğunu belirtti. 30 Eylül 2020: Berlin düştü. 17 Ocak 2021: Türk ordusu gerekli hazırlıkları yaptı ve uzun zamandan beri tartışma konusu olan ve Muhalefetin tüm karşı çıkmalarına rağmen Avrupa yakasından çekildi. Avrupa’yı Asya kıtalarını birbirine bağlayan tüm köprüler tutuldu. Her hangi bir yürüyen ölünün boğazlardan geçmesine müsaade edilmeyecek şekilde Köprülere beton bloklar yerleştirildi.
8.0
8.6
O