ara

Korku Kitapları

Korku edebiyatı, içerdiği korku unsurlarıyla okurlarında dehşet ve gerilim hissi uyandırmayı amaçlayan bir edebiyat türüdür. Korku edebiyatı, gerçeküstü öğeler barındırması sebebiyle çoğu zaman fantastik edebiyat ve bilim kurgu edebiyatı ile iç içe geçer. Korku romanları genellikle, ölüm, ölümden sonra yaşam, bir insanın içine girmiş varlıklar, gözle görülemeyen paranormal güçler gibi konuları ele alır. Korku romanlarında bulunan karakterlerden bazıları ise şunlardır; hayaletler, vampirler, kurt adamlar, cadılar, mumyalar, kötü ruhlar, vb. Frankenstein, korku edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Türün en ünlü yazarları ise Stephen King, Edgar Allan Poe ve H.P. Lovecraft’tır. Aşağıda, her satırında gerileceğiniz birbirinden sürükleyici korku kitapları listelenmektedir.

Yeni Çıkan Korku Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Korku kitapları

En İyi Korku Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Korku kitapları
8.6
Dante'nin Cehennem kitabından etkilenerek yazılmış gerlim polisiye romanda tarih, bilim ve edebiyat ince detaylarıyla tasvir ediliyor. İstanbul'un da önemli yer tuttuğu macera dolu, bırakmadan okumak isteyeceğiniz bir roman.
9.0
8.1

Çok Satan Korku Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Korku kitapları

Diğer Korku Kitapları

9.5
Yetimhanede yaşanan bir olay yüzünden ayrı düşen iki kardeşin yıllar sonra bir araya gelmesinin anlatıldığı kitaptır.
6.0
Şerif yıllar önce kardeşini bir kilisede kaybeder. Kardeşinin ölümünden sonra bu kilisede işlenen cinayetleri kimin yaptığını bulmaya çalışır.
0.0
Kurbanlar sırasıyla özenle seçilerek yavaş ve acılı bir ölüme terk ediliyordu. Kusursuz planının parçaları gün geçtikçe yerine oturuyordu. Polisler, sanat eserlerindeki güzelliği henüz fark edememişlerdi ama çok yakında göreceklerdi...
7.0
Kitapta bedenimizin belli başlı duygular karşısında verdiği tepkileri, bedenimizin yaşadığı korkular, kırılganlıkları gibi birçok konu masaya yatırılıyor.
8.6
Dante'nin Cehennem kitabından etkilenerek yazılmış gerlim polisiye romanda tarih, bilim ve edebiyat ince detaylarıyla tasvir ediliyor. İstanbul'un da önemli yer tuttuğu macera dolu, bırakmadan okumak isteyeceğiniz bir roman.
6.8
Alfabetik sıraya göre cinayet işleyen ve planlarında kusursuz olan iki psikopat beklenmedik şekilde ufak bir hata yaparlar ve peşlerindeki dedektif bu hatayı hemen farkeder. Artık yakalanmaları an meselesidir.
8.0
8.6
O