ara

Öykü Kitapları

Yeni Çıkan Öykü Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Öykü kitapları

En İyi Öykü Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Öykü kitapları
7.1
Ahmet Batman'ın ilk kitabı olan Soğuk Kahve, bir adam tarafından sevgilisine yazılmış olan aşk sözlerinden oluşuyor. Edebi kaygılardan uzak, kimi zaman özlem, kimi zaman sitem içeren yoğun duygularla yazılmış sözler...
8.3
9.0

Çok Satan Öykü Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Öykü kitapları

Diğer Öykü Kitapları

7.0
Zacharius Usta olağanüstü ince bir işçilikle ürettiği kusursuz saatlerle Cenevre şehrinin gururudur. Ünü İsviçre sınırlarını aşıp Fransa ve Almanya’ya kadar uzanmıştır. Saatçiliğin ilerleyen bilime ayak uydurmasıyla, Zacharius Usta da “saat maşası”nı icat eder. Bu icadının ardından kibir başını döndürür. Öyle ya, Tanrı sonsuzluğu yarattıysa, kendisi de zamanı yaratmıştır. Ancak günün birinde imal edip sattığı bütün saatlerin ortada görünür bir sebep olmaksızın birden durmasıyla, öfkeli müşteriler evinin kapısını aşındırmaya başlar. Bilimle manevi değerler arasındaki çatışma Jules Verne’in 1854 yılında yayımladığı bu fantastik öykünün ana temasıdır. Kibrine yenilip ölümsüzlüğün peşine düşen ve ruhunu kaybeden Zacharius Usta için çöküş kaçınılmazdır.
0.0
Samsun ili Asarcık ilçesi öğretmenleri tarafından "Öyküden Şiire Öğretmenliğim" projesi kapsamında oluşturulmuş öykü ve şiir kitabıdır.
8.0
Kars'ta geçen bir öykü kitabı.
8.5
Her ailenin mutlaka bir zengini, bir delisi, bir dindarı, bir tövbe etmişi, bir para batıranı, bir akıl vereni, bir alkoliği, bir anarşisti, bir çok bilmişi, bir dert babası, bir sonradan görmüşü, bir okuyanı, bir sır tutanı ve bir baş belası vardır. Genellikle üniversite okuyanı anarşist, liseyi bitiremeyeni baş belası, erken evlenmişi alkolik, alkole tövbe edeni hacı, akraba evliliği yapanı zengin olur. Kalabalık bir aile, ada sahillerinde bekleyen bir vapur kaptanı, kalbi kırık bir mektup, yaşı geçkin bir çapkın, zorla emekli edilen bir emektar, taşranın tükettiği hayaller... Sahaflardan toplanan 16 fotoğrafın kurmaca hikâyelerinden oluşan Sepya, sahipsiz fotoğrafların hikâyelerini geri verme denemesi.
10.0
Çok yazarlı öykü kitabı, mültecilik kavramına odaklanıyor. Yanı başımızda yaşanan savaş nedeniyle görünür hale gelen mültecilik hayatlarımızın neresinde duruyor ve mülteciler ne hayatlar yaşıyor? Hepimizin hayatına dokunan öyküler bunlar.
0.0
Bu kitap, gökyüzünden esinlenerek yeryüzünü yaşayan öğretmenlerin yoğun duyguları hapsettiği anlara, boğazlarında düğümlenen kelimelere, umuda tutunarak kurdukları düşlere tanıklık ederken; sizleri nice öğretmenin öykü tadındaki anılarında gezdirerek, onların gözünden çocukları incelemeye, dünyayı seyretmeye davet ediyor...
0.0
Al Karısı, Şevket Bulut'un ilk hikaye kitabıdır. Yazar bu kitabında Anadolu insanının çeşitli meselelerini konu ediniyor. Özellikle adet ve geleneklerin yüzyıllar içinde oluşmuş köklü karakterlerini, bunların insanımız ile ilişkilerini kendine has bir üslupla dile getirmektedir.
7.1
Ahmet Batman'ın ilk kitabı olan Soğuk Kahve, bir adam tarafından sevgilisine yazılmış olan aşk sözlerinden oluşuyor. Edebi kaygılardan uzak, kimi zaman özlem, kimi zaman sitem içeren yoğun duygularla yazılmış sözler...