ara

Öykü (Çeviri) Kitapları

Yabancı yazarların öykülerinin çevirilerinin derlendiği kitaplardır.

Yeni Çıkan Öykü (Çeviri) Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Öykü (Çeviri) kitapları

En İyi Öykü (Çeviri) Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Öykü (Çeviri) kitapları
8.5
Franz Kafka'nın 1915'te yayımlanan kitabı Dönüşüm, bir sabah uyandığında kendisini böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa'nın trajik hikayesini anlatan kısa ama anlam yüklü öykü kitabıdır.
8.8
8.5
Bir martı sadece yemek için yaşar ama martı Jon özgür olabilmek, kendi sınırlarını aşabilmek için yaşıyor. Sürgün edilmesi pahasına bile olsa özgürlük isteğinden vazgeçmiyor ve sonunda amacına ulaşıyor.
8.5
İnsan ne ile yaşar adlı kitap, insanların manevi gelişim sürecinde kat ettiği yol ile dünyevi hayatında erdemli bir birey olmanın paralel ilişkide olduğunu bize sunuyor. Hırslarımızın, sabırsızlığımızın ve doyumsuzluğumuzun dizginlenmesi gerektiğini anlatan kitap bizim ilahi bir yola girdiğimizde huzuru bulacacağımızı nakşediyor.
8.4
Kitabın yalnız ve hayalperest kahramanı olan genç adam, St. Petersburg'un sokaklarında Nastenka adında bir kızla karşılaşır ve ona aşık olur. Kitapta bu aşkın, genç adamın hayatında ve iç dünyasında meydana getirdiği değişiklikler anlatılmaktadır.
8.4
İdam cezasına çarptırılan isimsiz bir mahkumun bu cezayı 5 hafta öncesinden öğrenmesi ve bu süre içinde nasıl giderek "insanlıktan çıktığını" anlatır roman. İdam cezalarını bir eğlence gibi izleyen halkın yanında idam cezasının kendisi çok masum kalır.
8.8
9.0

Çok Satan Öykü (Çeviri) Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Öykü (Çeviri) kitapları

Diğer Öykü (Çeviri) Kitapları

8.2
Uzun zamandır balık tutamamış olan yaşlı bir balıkçının açık denizde tek başına büyük bir balığın peşine düşerek gösterdiği cesaretin ve başarının öyküsü.
6.0
Toplama kampından kaçıp transit vize almak için çabalayan Seidler’in intihar eden birinin kimliğini almasıyla başlayan dramını konu edinmiştir.
0.0
Suudi Arabistan’da eşiyle beraber bir otele yerleşen Frances’in üst kattan duyduğu seslerle birlikte hayatında yaşayacak olduğu felaketleri konu almıştır.
9.7
Seri bir katilin peşine düştüğü cinayet masası komiseri Nils’in korku duymaktadır. Nils ise panik atak hastalığı ile mücadele ederken, bu katili yakalamaya çalışır.
10.0
Savaşın ortasında küçük bir kız çocuğu olan Meryem’in görmemesi gerektiği bir şeyi görüp ardından hayatını kaybetmesi ile yıllar sonra bu olayla karşılaşan Halit’in hikayesi anlatılmaktadır.
7.9
Ormanda bisikleti ile gezerken bisikletinden düşen Andreas’nin birkaç gün sonra ormana taşınması ile başlayan hikayesi anlatılmaktadır.
0.0
Ona kurulan bir tuzak ile kendisini bir gemide bulan Cris’in peşine düşülen definenin sahibi olan korsanın laneti ile başetmesinin anlatıldığı fantastik romandır.
4.6
On dört yaşında olan Dan'ın hayatta yaşadığı olumsuzlukları maddeler halinde sıralayarak, onlara çözüm araması anlatılmaktadır.
10.0
On bir öykünün yer aldığı bu kitapta; dostluk, inanç ve mezhep farklılığının getirdiği hoşgörüsüzlük temaları yer alıyor.
6.5
Okyanusu oluşturan her bir damlanın okyanusun büyüklüğünü var ettiği gibi evrenin anlam kazanmasını sağlayan insanlığın da iyiliğini ve kötülüğünü anlatıyor.
8.8
Kızlarını varlıklı ailelere gelin vermek isteyen Bayan Bennet'in ve kızlarının bu yolculuktaki aşkları.
8.4
Kitabın yalnız ve hayalperest kahramanı olan genç adam, St. Petersburg'un sokaklarında Nastenka adında bir kızla karşılaşır ve ona aşık olur. Kitapta bu aşkın, genç adamın hayatında ve iç dünyasında meydana getirdiği değişiklikler anlatılmaktadır.