ara
‹ Alacakaranlık

Alacakaranlık Kitap İncelemeleri

Kilic000

@kilic000

Konusu çok güzel ve sürükleyici bir seri, zaten Alacakaranlık'tan sonra vampir romanlarında patlama olduğu kesin..
Konusu güzel işlenmiş, heyecanlı, olay örgüsü, ilerleyişi de güzel fakat Meyer'in dili çok basit kalıyor. Edebi açıdan fazla tatmin olmayı beklemezseniz beklentilerinizi karşılayacaktır.
Alacakaranlık
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum

zehra avcılar

@zehraavcilar

Okuduğum en iyi aşk romanıydı, kesinlikle okumalısınız.
Alacakaranlık
kitaba puan vermedi
3 beğen · 0 yorum

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Alacakaranlık daha önce arkadaşlarımda gördüğüm ve sinemaya da uyarlanmış bir kitap fakat benim ilgimi daha yeni çekti.

Açıkçası "Yaprak Dökümü"nden sonra biraz daha hareketli, akıcı konusu olan ve tabiri doğruysa çerez diyebileceğim bir kitap okumak istedim ve bu nedenle bu kitabı kütüphaneden aldım. Fakat hakkını yiyemem yazarın anlatımı sevdim. Duygular bazen abartı gelse de yazar gerçekten her anında sizi hikayenin içine alıyordu.

Hikayeyi Bella'nın ağzından dinlediğimiz için mi bilemiyorum ama benim en sevdiğim karakter Alice oldu. Bazı kısımlarda Edward'a bazı kısımlarda da Bella'ya çok sinir oldum ama olayın aşk kısmı azalıp bir yerden sonra aksiyon başladığı için hoşuma gitti ve seriye devam etme kararı aldım.

Canınız sıkılıyorsa ve biraz gerçek dünyadan uzaklaşmaya ihtiyacanız varsa bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Emine

@orantisizokuyoruz

Tüm zamanların en iyi serisi.
Sadece popüler olduğu için nefret edildiğini düşünüyorum. Objektif olarak bakıldığında kitap çok akıcı, hikaye başlı başına vampirlere bakış açısını değiştiren farklı bir kitap.
Hala okumayanlar varsa filmi bir kenara bırakıp bu serinin içinde kendini kaybetmeli.
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Eflin

@eflin

Gözden düşmemeli...
Çağımız gençliğine kitap okuma sevgisini getirdiğini kimsenin inkar edemeyeceği aşikâr olan bu seri, aynı zamanda seri kitap, hatta ve hatta gençlik Kuşağı seri film kültür ve modasını tüm Dünya'ya yaymış bir Yazım

O Yüzden şimdi Okuduğu yeni serilerde bu Kitapları gözden çıkaranlar bir daha düşünmeli

Aynı zamanda Yazım şeklide şimdiki ÇOĞU gençlik serisine göre maalesef ki daha iyi...
Alacakaranlık
kitaba 8 verdi
6 beğen · 0 yorum

meral gulce

@meralgulce

genclikten
benim uzerimde buyuk etki birakan bir kitaptir.bazi kitaplar insanin icine isler ya oyle bisey benimki.her zaman kitap okuyan biriydim lakin bu seriye basladiktan sonra kendimdeki inanilmaz degisimi fark etmistim.ergenligin biraz etkisi olmusti o yillarda elbette.stephenie meyer in uslubu insani saran kalbine isleyen kelimeleri hissettrien yasatan bir uslup.bir anda farkli bir boyuta gecis yapmis hissediyorsunuz kendiniz.fantastik,gizemli.. ve birde ask tabiki.bence her genc kizin okumasi gereken bir kitap :)
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Buse

@csweetxc

Filmini izledikten sonra okumama rağmen yine de elimden bırakamamıştım. Sürükleyici bir kitap
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

lovenfeelin

@dolphinsho

13-14 yaşlarında okuduğum ve beğendiğim kitap. Şuan dönüp bakınca verdiğim paraya yazık ettiğimi düşünmeden edemiyorum. "Vampir-kurt adam" türü kitaplarının çoğalmasını sağladığı için ayrıca sevmem. Edebi açıdan korkunçtur; kitapta önemli olan tek şey Edward ve Bella'nın aşkıdır. Tutarsız ve saçma bir kitap/kitap serisidir kısacası.
Alacakaranlık
kitaba 2 verdi
2 beğen · 0 yorum

Sümeyye Karaköse

@sumeyyekarakose

Bu kitap hep benim için özel oldu. hep okumak istediğim bir kitaptı. Filmini de çok seviyorum. Herkesin bu kitabı okuduğunu farz ediyorum çünkü bu kitap bir numara!
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Zihni Uygun

@zihniuygun

İlk okuduğum romanlardan olmasından benim için özel bir kitap. Vampirleri işleyiş tarzı çok farklı olan yazar kendinden sonra ki birçok yazara örnek teşkil etmiş. Kurguyu olabildiğince gerçeksi, dili oldukça sade tutmuş. Çok akıcı bir kitap. Sonra ki kitaplar da çok saçmalasa da bu ilk kitap gerçekten okunmaya değer bence
Alacakaranlık
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Sevda Sen

@sevdasen

favori vampir serim =) edward ile önce filmiyle tanıştım kitaptan uyarlama olduğunu öğrendim ve film çıkışı kitap elimdeydi ve kitapları filmlerden çok önce heyecanla bitirdim tabiki.. kitaplar çok daha detaylı ve güzeldi elbette.. bazılarına basit gelebilir ama çok sade ve çok güzel bi anlatımı var.. tekrar tekrar okunur güzel bir aşk hikayesi..
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Özge Şahin

@ozgesahin0

Kitabı filmini izledikten -ki izlemeye çok geç kaldım- hemen sonra aldım ve elimdeki kitabı bitirir bitirmez başladım. O kadar güzeldi ki filmi kitabın yanında sönük kalıyor kesinlikle. Hemen ikincisine başladım. Öyle güzel bir kitap yani. Stephenie Meyer' ın ellerine sağlık. Okudukça ayrı bir aşık oluyorsunuz karakterlere. Hepsi gerçekmiş gibi geliyor. Okumadıysanız en kısa zamanda okuyun derim. Çok şey kaçırıyorsunuz.
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Hatice Öztürk

@haticeozturk

Vampirler hakkında okuduğum en güzel seri. Tekrar tekrar okumuşluğum vardır. Sanki içimdeki bir şeyleri besliyor bilemiyorum. Ki okumayan kalmamıştır ama olsun.
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Çağla Kanberoğlu

@caglakanberoglu

ne olursa olsun hala güzel :))
Alacakaranlık
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Serda Kayman

@serdakayman

Yine herkesin ölüp bittiği ama benim nefret ettiğim bir kitap. Sevmedim, sevemedim, seri devam ediyor, ikinci kitabı getireyim mi diyen arkadaşımla haftalarca görüşmedim.
Alacakaranlık
kitaba 2 verdi
1 beğen · 0 yorum
/ 5