ara

Tesla'nın Kutusu

Tesla'nın Kutusu Konusu ve Özeti

Tesla'nın Kutusu
Yazar:
Yayınevi: April Yayıncılık
ISBN: 9786055162023
Sayfa: 456 sayfa
İçinde davet var.Hayat var.Alışılmadık aşklar, çılgın düşler var.Gerçekler var.Olasılıkla insanlık tarihinin en büyük dehasının eşliğinde bilim, felsefe ve tarihle dolu bir edebiyat festivali var.Sen katılana kadar yok. Sömürüldü, alaşağı edildi, tarihten silindi. Dünyanın enerjiye bağımlı sistemini çökertmenin eşiğine getiren Nikola Tesla'nın kutularında neler vardı? Tüm dünyanın enerji sorununu sonsuza dek çözdüğü iddia edilen Tesla'nın laboratuvarını kimler yaktı? Gerçekten bir zaman makinesi tasarlıyor muydu?Mark Twain, J.P. Morgan, George Westinghouse ve ünlü mimar Stanford White ile yaşadıkları, Edison ile giriştiği savaş, elektrikli sandalyede can veren ilk kişi olan William Kemmler'in idamındaki rolü, gelecekten hatta uzaydan geldiği söylentileri, sıradışı aşkları, dostlukları, güvercinleri ve fazlasıyla, huzurlarınızda: Nikola Tesla.
Tesla'nın Kutusu kitabı En Hakiki Mürşit Bilimdir Dedirten Kitaplar listesinde yer almaktadır.

Aykut Aksu

@huni

Şu kadar söyleyeyim Tesla ' nın adını kullandığı için yazar utanmalı. Bu kadar büyük bir dahi hakkında bir kaç satır birşey okuruz diye alıp okuduğum kitap berbat ötesi bir yapıt çıktı. Herşeyi geçtim romanı edebi olarak incelediğimizde bile çok kötü. Bir kere edebiyatta anlatım şekilleri vardır. Ya hangi sayfa kimin ağzından anlatılıyor belli değil. Sürekli zamanda değişimler var hangi tarihlerde nerede kimin anısında geziniyoruz belli değil.

Hayatım boyunca beni en büyük hayal kırıklığına uğratan iki kitaptan biri oldu ( Diğeri Cohen - Görkemli Kaybedenler )
Tesla'nın Kutusu
kitaba 2 verdi
0 beğen · 0 yorum

Seval Deveciler

@nymphes

Okuyorum okuyorum akmıyor yaw kitap beni okudu bitirdi ben daha sürükleniyorum :S

Az kaldı artık bitmek üzere . Biraz biraz akıcı bir hal aldı kitap okutuyor kendisini. Şimdiye kadar kitaptan öğrendiğim şeyler ; Edison , cani, bencil ve egoist . Kemmler , sevgilisini balta ile öldüren psikopat ve sonra Edison'un elektirkli sandalyesinde canice idam edilen gariban. Tesla ise , Obsesif ve panik atakğı olan garibanın biri.
Bakam sonunda ne olcak :))))
Ha bir de Mark Twain'in gerçek adının Samuel Clemens olduğunu öğrendim :))))
Bitti son olarak şunu söyliyim kitabın hakkını verememiş , olmamış yaw
Tesla'nın Kutusu
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum

Canan Özoğul

@cananozogur

Kitap güzelse Tesla yüzünden (: sırf isminden dolayı aldım kitabı güzel de bir kitaptı ama Tesla hakkında daha çok şey bekliyordum doğrusu bir de kitabı tam olarak anlamadım ne oldu ne bitti karışık biraz :o
Tesla'nın Kutusu
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

miray ertem

@mirayertem

Tesla olmasına aldanıp aldım fakat pişman oldum. Akıcı bir kitap değil öncelikle ve Tesla'nın hayatını okumak istiyorsanız hiç beklentiye girmeyin derim.
Tesla'nın Kutusu
kitaba 2 verdi
0 beğen · 0 yorum

Bugra Hekimhan

@bugrahekimhan

Bir Tesla hayranı olarak keyifle okudum tabi bazı kopukluklar mevcut. Sonu etkileyici okurken kendinizi kitaba kaptırabilirsiniz. HeEEEoo? HeEEEoo?
yanıt yok.
Tesla'nın Kutusu
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Tesla'nın Kutusu - S41

''Frank!''
Bu nikah yüzüğü. Sadece birkaç gün önce onun
parmağına taktığı yüzük olabilir mi? İçine bakıyor:
'Sonsuza Dek.' HA! HA! HA!
Bugra Hekimhan tarafından eklenmiştir.

sümeyra ervural

@sumeyragulmez

Toplumun insana yolunu aydınlatan bir yıldız gibi belli mesafede, yok sayılması kolay olacak kadar uzakta tutulmasının en iyisi olduğunu düşünürüm.
Tesla'nın Kutusu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum

hk

@haticeee

İnsan türünün kadın cinsinin eşitliği yönünde verdiği mücadele, kadının üstün cins olarak çıkacağı bir cinsel devrimle sonuçlanacaktır.
Tesla'nın Kutusu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum

Promiyer

@pronuyer

Bir süre önceydi bu. Şimdi artık düzenli ziyaretçim yok. Kapının tıklatılmasını, hatta koridordan bir ayak sesi gelmesini beklerken et suyuna sebze çorbamı yudumluyorum. Bir tıkırtı duyulduğunda da bunun sahibi genellikle ortalığı kolaçan eden kat hizmetçisi oluyor. Burada unutuldum. Fırtınalarla baş başa konuşmaya, çoktan ölmüş insanların tozlarının, uzun günün son ışıklarında havada yüzen tozların oluşturduğu gizemli desen dokularını incelemeye terk edildim.
Tesla'nın Kutusu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum

Buse Aydoğan

@buseeaydogan

Başkalarının duymadığı şeyleri duyanlar pek az şefkat görür hayatta./206
Tesla'nın Kutusu
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 1 yorum
Eseflal (@eseflal)
?
13.02.18 beğen 1 cevap

Buse Aydoğan

@buseeaydogan

Tam olarak benim söylediğim şey. Babanın annene aşık olduğunu söylüyorsun.Ama neden, "Birbirlerine aşıklar," diyemiyorsun? Çünkü aşk adil değildir. O şeye dair bir bilim, bir formül yoktur. Bir taraf her zaman ötekinden fazla sever. Ardından acı gelir.
Tesla'nın Kutusu
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
18
KİTAP
En Hakiki Mürşit Bilimdir Dedirten Kitaplar
Bilimin gücünü kanıtlayan ve en hakiki mürşit bilimdir dedirten kitapları bu listede paylaşıyoruz. Lütfen sadece araştırma-in...

Ozz Aky

@mutemadiyenokur

Hava kapalı, boğucu, yağmura çalan bir renk ve koku... Yoğun bir güne motivasyon sağlayacak niteliklerden yoksun. Olsun... bu sefer motivasyonu havadan değil yeni bir kitabın sayfalarından alırım ben de ? gün güneşli değilse bile kendine aydınlık yaratabilir insan değil mi ya? Okuyunuz ? #mütemadiyenokur ???
Tesla'nın Kutusu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum
7.4/10
42 oy
Sence kaç puan almalı?
0