ara

Zengin Babanın Zenginlik Komplosu

Zengin Babanın Zenginlik Komplosu Konusu ve Özeti

Zengin Babanın Zenginlik Komplosu
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9786051066301
Sayfa: 312 sayfa
Robert T. Kiyosaki küresel ekonomiyle ilgili görüşlerini paylaşıyor ve bu ekonomik karışıklık döneminde insanların nasıl bu duruma meydan okuyabileceğini bizlere açıklıyor. Finansal problemlere çözümler sunarken, bugünkü ekonomik kaos karşısında nasıl rahat edeceğimizi anlatıyor. Zenginlik Komplosu: Paranın Sekiz Yeni Kuralı kötü zamanların nasıl fırsata dönüştürüleceğini ve finansal eğitimle insanların yatırım konusunda şansı yakalayabileceğini gösteriyor."Aldığım MBA eğitimi bir şirkette nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğretti, yaşamda değil."- Laura, Scottsdale, AZ-"Eğer kuralları bilmiyorsan Her Zaman oyunun kaybeden tarafı olacaksın."-Giachino, Lawrenceville, GA-"İnandığımız tek değişim içeriden gelecektir."-Jeffrey, Grass Lake, MI-Robert T. Kiyosaki'nin ilk İnteraktif KitabıTüm zamanların en çok satan kişisel finans kitabı Zengin Baba Yoksul Baba'nın yazarı Robert T. Kiyosaki'den yeni, devrimsel nitelikteki yaklaşımların olduğu bu kitap doğru bildiklerinizi altüst edecek. Zengin Baba'nın ilkeleri günümüzün acı veren ekonomik durumuna karşı size farklı bir bakış açısı sunacak.Robert T. Kiyosaki'nin finansal ekonomiyle ilgili yazıları dünya genelinde milyonlarca insana ulaşmıştır. Zenginlik Komplosu her bölümünde interaktif olarak okuyucuların düşünce ve yorumlarını içermektedir.Bu kitabı, parasının ve finansal geleceğinin kontrolünü ele almak isteyen herkes okumalıdır.

Hakan Eröztekin

@cikolataadam

Eh işte
Robert Kiyosaki'nin bilgisi ve vizyonu, ekonomik durumunu sıfırdan göklere çıkarmak isteyen bizim gibi insanlar için harika bir kaynak. Özellikle meşhur kitabı Zengin Baba Yoksul Baba'da hiç fark etmediğimiz ama basit bir analizden bahsetmişti; nakit akışı.
Bunun üzerine Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği kitabında tüm iş türlerini dörde ayırmıştı: Çalışan, Serbest meslek, İş sahibi, Yatırımcı. Ardından bunları birbiriyle karşılaştırıp hangilerinin en iyisi olduğundan bahsetmişti.
Bu kitaptaki amaç ise can alıcı bir soruya cevap vermek: Neden okullarda finansal eğitim yok? Robert'ın Zengin Baba Yoksul Baba kitabını okuyanlar finansal eğitimin ne kadar önemli olduğunu ama niye bize hiç öğretilmediğini merak edeceklerdir. Bu konu derinlemesine, harika bir biçimde inceleniyor.

Kitabın ilk 80 sayfası çok önemli, büyük resmi görmenizi sağlayacak. Kalan kısımlarında ise pek bir şey bulduğumu söyleyemem. Robert genelde kendi ürünlerinin ve kitaplarının tanıtımını yapmakla geçirmiş; ya da anlattığı şeylerden tekrar tekrar bahsetmiş. Bu kitaba biraz da pratik bilgi bulmak için başlamıştım, hayal kırıklığına uğradım.

Ancak kitabın ilk 80 sayfasını okumanız size çok şey katacaktır.

İyi okumalar.
4 beğen · 0 yorum

Zengin Babanın Zenginlik Komplosu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle