up
ara
profil foto

Güliver'in Gezileri - Çocuklar için

Güliver'in Seyahatleri

Güliver'in Gezileri - Çocuklar için Konusu ve Özeti

Güliver'in Gezileri - Çocuklar için
Gulliver'in Gezileri kitabının da yazarı Jonathan Swift tarafından kaleme alınan Güliver'in Gezileri - Çocuklar için kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789753311687 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Güliver'in Gezileri - Çocuklar için isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Güliver'in Gezileri - Çocuklar için kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789753311687
Sayfa: 200 sayfa
Babamın Nottinghamshire'da küçük bir arazisi vardı. Ben beş oğlundan üçünsüyüdüm. On dört yaşımdayken beni Cambridge Üniversitesi'ndeki Emmanuel Koleji'ne gönderdi. Orada üç yıl kaldım ve kendimi bütünüyle derslerime verdim; fakat okul masraflarım benim için ayrılan küçük payı aşıp zaten kısıtlı olan imkanları zorlamaya başlayınca Londra'nın ünlü hekimlerinden Bay James Bates'in yanında çıraklık yapmaya başladım. Dört yıl bu işe devam ettim, bu esnada babamın arada sırada yolladığı az miktarda parayı denizcilik öğrenmek ve yolculuğa meraklı birini gerekli olabilecek matematik bilgilerini edinebilmek için harcadım.
Okuduğum ilk roman Güliver
Okuduğum İlk roman olduğu için mi yoksa maceraperest biri olduğumdan mıdır Jonathan Swift"in bu romanı beni öylesine etkiledi ki üzerinden yıllar geçmesine rağmen hiç unutamadım ve bugün bu kitabı an itibariyle yeniden okuyarak bitirmiş bulunuyorum, İlk okuduğumda 8 yaşımdaydım ve devler, cüceler, uçan halılar hep ilgimi çekmiştir, içinde Sinbat ve Robinson Cruse'dan esintiler bulabilececeğiniz bu kitap sadece ve sadece 112 sayfa. :) Reklamvari bir konuşma oldu :) farkındayım. Şu bilgi notunu da söylemeden geçmek istemiyorum: Hem Güliver'in Gezileri romanına hem de Daniel Defo"nun Robinson Cruse'una ilham veren eser Endülüslü yazar İbn-i Tufeyl'in ünlü eseri olan Hay bin Yeksan'dır. Ben kesinlikle bu üç eserin okunması gerektiğini düşünüyorum. Güliver'in Gezileri çok geniş bir hayal gücünün ürünü diyebiliriz, ilk olarak cüceler , sonra devler, uçan ada diye tasvir edilen ve bana ufoları çağrıştıran uzaylılar, geçmişle bağlantı kurabilen büyücüler adası olarak anlatılmış zaman makinesi, konuşan atlar ve bütün bunların da birbirlerinden bihaber olması bana paralel evrenleri anımsattı, acaba ufolar, uzaylılar, zaman makineleri, insan başlı atlar bu kitaptan mı esinlenilerek uyduruldu diye de düşünmeden edemiyorum açıkçası. Yıllar önce okuduğum ilk romanı bugün 12.12.2016 saat 21.16'da incelemesini yazmanın bahtiyarlığı içindeyim. :)
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Tebessüm yayınları
Okuduğum yayın evinin çevirisi biraz kötüydü ama kitap anlaşılır ve eğlenceli olduğundan fazla üzerinde durmadım. Komik yerleri vardı bazı yerlerde üzdü ama genel olarak bir klasik.

Her çocuğun okuması lazım.

****
0 beğen · 0 yorum
HD.K

HD.K

@satyagraha

Bitirdiğinizde insanlığınızı sorguladığınız bir kitap. Filmini de izledim. tek diyebileceğim şey, ya okuyun ya izleyin. MUTLAKA.
0 beğen · 0 yorum
Can Kaya

Can Kaya

@cankaya

Çok maceralı bir kitap ilk sayfaları sıkıcı ama sonra güzelleşiyor...
0 beğen · 0 yorum

Güliver'in Gezileri - Çocuklar için - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
21
KİTAP
Çocuklara Hitap Eden Şaheser Niteliğinde Kitaplar
Çocukların mutlaka okuması gereken, ufuklarını açacak ve hayal dünyalarını genişletecek şaheser niteliğindeki kitaplar listel...