ara

A Game Of Thrones: Ejderhaların Dansı - Kısım: 1 - Buz ve Ateşin Şarkısı 5

A Game Of Thrones: Ejderhaların Dansı - Kısım: 1 - Buz ve Ateşin Şarkısı 5 Konusu ve Özeti

A Game Of Thrones: Ejderhaların Dansı - Kısım: 1 - Buz ve Ateşin Şarkısı 5
Çevirmen: Sibel Alaş
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944826976
Sayfa: 608 sayfa
OKUR ÖDÜLLERİ 2013 BİLİMKURGU/FANTASTİK KATEGORİSİ BİRİNCİSİ

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların Dansı başlamaktadır.

Daenerys Targaryen, toz ve ölüm dolu topraklar üzerinde hüküm sürmektedir. Tyrion Lannister, yeni müttefikler edinmiş, bilinmezlerle dolu bir serüvene çıkmıştır. Donmuş kuzeyde Jon Kar, Sur'un ötesinden gelen buzdan düşmanlarla ve en yakınları arasından hasımlarla karşı karşıyadır.

Yedi Krallık'ın akıbeti, uçurumların kenarındadır...

"Fantastik edebiyat tarihinin en iyi serilerinden."
Los Angeles Times

"Edebiyat dervişi George Martin... Çok yaşa!"
The New York Times

"Ejderhaların Dansı, olması gerektiği gibi bir epik fantastik eser: tutku dolu, merak uyandıran, tatmin edici derecede detaylı, güzelce hayal edilmiş."
The Washington Post

"Buz ve Ateşin şarkısı sağlam bir şekilde çok satanlar listelerinde çünkü muhtemelen en iyi fantastik seri."
Detroit Free Press
A Game Of Thrones: Ejderhaların Dansı - Kısım: 1 - Buz ve Ateşin Şarkısı 5 kitabı Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde yer almaktadır.

Mehmet Alhas

@mehmetalhas

Uzun bir beklemeden dört gözle beklediğim kitabı nihayet bitirdim. Kitap Kargalar'ın Ziyafeti'nin sonunda yarattığı hayal kırıklığını tamamen ortadan kaldırıyor. Hala nerde ve ne durumda olduğunu bilmediğim karakterler var tabiki ama Diyar'ın farklı farklı köşelerinde neler olup bitmiş meğerse.
Kitap daha çok Tyrion Lannister, Daenerys Targaryen, Jon Snow, Stannis Baratheon, Melisandre, Brandon Stark bölümleri ilerliyor genellikle. bununla beraber spoiler vermemek için ismini zikredemeyeceğim ve bu güne kadar satır aralarında gördüğümüz karakterler detaylandırılıyor. Kurgu bu güne kadar olduğu gibi çok güzel ilerliyor. Arkanıza yaslanmanızı ve her satırını hayal ederek okumanızı tavsiye ederim.
3 beğen · 0 yorum

Dilek Öz

@lostris

Kargaların Ziyafetinde düşen tempo biraz yükselmiş, yine de ilk 3 kitaptaki heyecanı vermiyor. Özlediğimiz ve 4. kitapta görmediğimiz POV'lar karşımızda. Bilmeyenler için, 4. ve 5. kitap aslında aynı dönemde geçiyor, fakat olayları farklı kişilerin bakış açısıyla anlatmış, beklenmedik karakterler çıkıyor. Malum G.R.R. Martin tam bir karakter makinesi.

Dil ve anlatım önceki kitaplarından farklı değil, akıcı, sade...
0 beğen · 0 yorum

Onur Altınbaş

@onuraltinbas17

Bazı sayfalarda kargaların ziyafetinde aklıma takılan soruların yanıtlarını buldum . Tyrion, theo gibi karakterlere neler olduğunu merak ettiren kargaların ziyafeti kitaplarının arkadından çok iyi gitti. Kısaca kargların ziyafetindeki uçu açık soruların çoğunun cevabını buluyorsunuz ,bulurken de yeni sorular eklenmiyor değil :)
0 beğen · 0 yorum

Wan Shi Tong

@wanshitong

Kargaların Ziyafeti'nde özlenen karakterlerin açlığıyla kitaba dört elle sarıldım ancak beklediğimi tam olarak alamadım. Umarım sonraki kitap Kış Rüzgârları'nda olaylar rayına oturmaya başlar.
1 beğen · 1 yorum
Beyza Koçak (@beyzakocak)
neden beklediğini alamadın sence edebi yönümü düşük kalmış yoksa olay akışımı ?
19.01.15 beğen cevap

burcuuuuk

@burcuodaci

Kargaların ziyafetinden sonra yeniden heyecan kazanmış kitap...bir solukta okunası...olayları önceden tahmin etmek mümkün değil...yazar her daim şaşırtmaya ve heyecanlandırmaya devam ediyor...
0 beğen · 0 yorum

A Game Of Thrones: Ejderhaların Dansı - Kısım: 1 - Buz ve Ateşin Şarkısı 5 - S41

Ölü adamın yüzü pürüzsüz ve tüysüzdü ama yanakları bir kulağından diğerine kadar kesilmişti. Uzun boylu, mavi gözlü, güzel yüzlü bir adamdı. Lys'in ya da Eski Volantis'in çocuklarından biri. Korsanlar tarafından bir gemiden çalınmış ve kırmızı Astapor'daki köleliğe satılmış. Adamın gözleri açıktı ama ağlayan, yaralarıydı. Dany'nin sayamayacağı kadar çok yara vardı.
Murat Yıldırım tarafından eklenmiştir.

Dilek Öz

@lostris

Gece, insan kokusuyla ağırlaşmıştı.
Varg, bir ağacın altında durdu, etrafı kokladı, gri kahverengi kürkü gölgelerle beneklendi. Çamlı rüzgarın iç çekişi, ona insan rayihasını getirdi. Tilkiden ve tavşandan, foktan ve geyikten, hatta kurttan bahseden daha belirsiz kokular da vardı. Bunlar da insan kokularıydı, varg biliyordu; dumanın, kanın ve çürümüşlüğün keskin aromasının altında hemen hemen boğulmuş olan ölü, ekşi, eski deri ufuneti. Sadece insanlar, diğer hayvanların derilerini yüzer ve postlarıyla kürklerini giyerdi.

Sayfa: 5
1 beğen · 0 yorum

Dilek Öz

@lostris

Düşmanımın düşmanı benim dostumdur, denirdi ama madalyonun diğer yüzünde, düşmanımın dostu benim düşmanımdır yazardı.

Sayfa: 413
1 beğen · 0 yorum

Dilek Öz

@lostris

“Hayatın bir şaka olduğunu düşünüyorum. Seninki, benimki, herkesinki.”

Sayfa: 432
1 beğen · 0 yorum

Dilek Öz

@lostris

Bir kitap, doğru ellerde bir kılıç kadar tehlikeli olabilir.

Sayfa: 223
1 beğen · 0 yorum

Melek Şahin

@meleksahin707

Giriş
A Game Of Thrones: Ejderhaların Dansı - ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
399
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
432
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
547
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
9
KİTAP
Daha Çok Game of Thrones Adıyla Anılan Buz ve Ateşin Şarkısı Serisinin Tüm Kitapları
George Martin tarafından yazılan ve Game of Thrones adlı diziyle ünlenen epik-fantezi türündeki Buz ve Ateşin Şarkısı serisi...