ara

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok Konusu ve Özeti

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
ISBN: 9789751022547
Sayfa: 392 sayfa
Hakkâri ve Kuzey Irak Dağlarındaki Askerler

"Siz savaşla ilgilenmeyebilirsiniz, savaş sizinle ilgilenir. Savaş kazananıda yorar. Ölüm her şeyi eşit yapan doğal sonuçturç Ölümden korkmayan ölmez; ölüm kendine koşanları hiçbir zaman vurmaz. Ölüm korkusu, ölüm acısından daha şiddetlidir. Ölüm teşkilatının bir anlamı yoktur. Size yol gösterdim de diyebilirsiniz, ama askeri manada emir vermedim. Kahramanlara emir verilmez."
- Osman Pamukoğlu -

haydar

@haydar885

ülkenın terörö belasıyla boğuştuğu en sıcak zamanların gectiği ıkı yılı anlatan bır kıtap.kitap aslında neyı anlatmaya çalışmış farkedemedım.düşünün ki bır komutan ömrunu vatanına adamış,ve vatanın bır terör belası var ve o belanın bitirlmesi için kendısı görev başına getırılmiş.ama içinde kı anlatılanlara göre görevı layıkıyla yapamamış bır komutan gördum.yazım dizilişi olarak guzel dızayn edılmiş.anlatımı sade olmasına rağmen okuyucu muallakta bırakan bır eser.şöyle ki,pkk nın buyuk kurultayanın yapıldığı yer bılınıyor ve etraf kuşatılıyor,ankaradan gelen bır haberle geri çekılınıyor.başka bır olay ise,her sınırötesı operasyonu sanki bilinçli bır şekılde tamalamadan dönulmüş dedım.bu ve buna benzer bır çok kısım nıye böyle yapmışlar kı dedırttı.bu olayları kitabın içersınde de adı gecen reha paşa(sonradan paşa oldu ve tele kulak operasyonuyla adı lekelenıp istifa ettırıldi)dınlemıştım.kitabı bitirince ne anladım dıye sordum,koca bır hiç çıktı karşıma.çunku terör hala vardı,bitirmek için verdıklerını ıddıa ettıklerı mucadele cok cılızdı.ve bürakrasıyı suçlayıcı ast üst ilişkilerını suçlayıcı bır kıtap gördum.bence çok çok kötü bir kıtap.okumayanlar bır şey kaybetmemiştir.
0 beğen · 0 yorum

Aytaç GÜDER

@aytacguder

Özellikle kısa sürede bitirebileceğim halde uzattım, çünkü bitirmeyi istemedim, hep bi sayfa daha kalsın okuyacağım diye. 20 yıl evvelki Türkiye'nin şimdikinden hiç de farkının olmadığını ve kitabın isminin ne kadar mantıklı olduğunu anlarsınız. O zamanki işgüzarların, hainlerin, kalitesiz insanların, şimdikilerinden pek de farksız olmadığını ama hiç değilse şimdikinin aksine, devleti ve milleti düşünen cesur yürekli insanların biraz daha fazla olduğunu görürsünüz. Ayrıca terörle mücadele konusunda da günümüzün askeri ve siyasi bürokratlarına, devlet adamıyım diye geçinenlere ders verir nitelikte!
3 beğen · 0 yorum

Fırat

@firat

Türkiye'nin yetiştirdiği belki de en başarılı komutan* olan Osman Pamukoğlu'nun 93-95 yılları arasında Hakkari'deki terör mücadelesini birinci ağızdan anlatan çarpıcı bir kitap. Pamukoğlu'nun edebi kişiliğinin* yanında şahsi yeteneklerini de öne çıkarıyor. Askerdeyken okumak daha etkilici ama bazı konulardaki üst kontrol karşısında bir şeyleri unutmaktan fazla bir çareniz kalmıyor...


*http://tr.wikipedia.org/wiki/Osman_Pamuko%C4%9Flu
**http://tr.wikiquote.org/wiki/Osman_Pamuko%C4%9Flu
***http://www.dailymotion.com/video/xe7pjw_osman-pamukoglu-nasil-efsane-komuta_news
2 beğen · 0 yorum

Caner Bozkurt

@canerbozkurt

Osman Pamukoğlu'nun doğuda görev yaptığı dönemde günlük tarzı derlediği kitap. Siyaset sevenler için idealdir. Fazlaca yeni şeyler öğretmişti bana, oldukça akıcı.
2 beğen · 1 yorum
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
Çok sert aynı zamanda bilgili bir paşamız ilk çıktığında alıp okumuştum
12.10.14 beğen cevap

Şaban Bölükcü

@sabanbolukcu

Çok kaliteli bir kitap
10 numara 5 yıldız bir kitap. Yakın geçmişimizin durumunu tüm yönleriyle ortaya çıkaran aynı zamanda edebi yönden de elek üstü bir kitap. Okuyunuz, aydınlanınız..
1 beğen · 0 yorum

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok - S41

"Bunun adı ayaklanmaya kalkışmadır. Kışladaki birkaç subay ve 80-100 asker bu cehennemle fiziksel olarak baş edemez. İçeriye girerek yapılacak bir şey yok dedim."
Samet T. tarafından eklenmiştir.

Samet T.

@samowashere

Siz savaşla ilgilenmeyebilirsiniz, savaş sizinle ilgilenir.
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Ülkü Ediz

@deli

Üç kişi bir sırrı ömür boyu saklayabiliyorsa, bilin ki, bunlardan ikisi ölü demektir. Çalışmalarınızda şu sözü de unutmayın; üç türlü yalan vardır: adi yalan, yeminli yalan ve resmi istatistikler.
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Ülkü Ediz

@deli

Herkesin sizi sevmesi için çaba göstermek bir sıradanlık işaretidir.
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Ülkü Ediz

@deli

Son cümlesi, "Her tarafım sarıldı" oldu.
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Ülkü Ediz

@deli

Muharebe hareket ve sürattir. Gayri nizami harp daha çok hareket ve daha çok sürattir. Klasik muharebe akılla yürütülebilir. Gayri nizami harpte akıl yetmez; çok zeki olmak gerekir. Konvansiyonel çatışmada zebaniyle karşılalaşabilirsiniz, gayri nizami savaşta karşınızda şeytan bulunacaktır.
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum