ara

Ateşle Oynayan Kız - Milliennium Serisi 2. Kitap

- Flickan som lekte med elden

Ateşle Oynayan Kız - Milliennium Serisi 2. Kitap Konusu ve Özeti

Ateşle Oynayan Kız - Milliennium Serisi 2. Kitap
Yazar:
Çevirmen: Ali Arda
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786054263684
Sayfa: 679 sayfa
Basım Tarihi: 2005
“Eğer hâlâ Ejderha Dövmeli Kız’ı okumadıysanız, bu övgüyü okumayı bırakın ve bir tane alıp okumaya başlayın…
Eğer Ejderha Dövmeli Kız’ı okumayı bitirdiyseniz, o zaman hiçbir şey ikincisini almaktan sizi alıkoyamaz.”
-ERICA MARCUS

“İlkinden daha etkileyici ve daha şaşırtıcı… Bu roman okurları esir edecek.”
-SUNDAY TIMES

“Ateşle Oynayan Kız az bulunan bir şey… serinin ilk kitabından daha iyi olan bir roman…”
-LOUISE FRANCE, OBSERVER

“Etkileyici, bu kitap için sabahlamaya değer.”
-ENTERTAINMENT WEEKLY

“Etkileyici bir iş… Tırnak yedirten bir cinayet ve sırlar.”
-PEOPLE

“Bu kitabı bitirene kadar uyumayı unutacaksınız.”
-DALLAS MORNING NEWS

“Zekice… Beni esir etti ve gözümü kırpmadan okudum.”
-ALAN CHEUSE, SAN FRANCISCO CHRONICLE

“Kurgunun ölümsüzlüğüne hoş geldin, Lisbeth Salander!”
-MARIO VARGAS LLOSA, EL PAlS

“Dünyanın en başarılı suç romanı yazarı olarak memnuniyetle Larsson’u gösterebilirim.”
Ateşle Oynayan Kız - Milliennium Serisi 2. Kitap kitabı Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde yer almaktadır.

Ceren Acer🍵⛈☔❄

@cerenacer948

Mıllennıum serisinin ikinci kitabı olan Ateşle Oynayan Kız, bir çırpıda biten bir roman. Romanı nefessiz, soluk soluğa, büyük bir merakla okudum desem abartmış sayılmam. Çok kalın bir roman fakat, okurken jet hızıyla çeviriyorsunuz sayfaları adeta. Böylelikle kitabın son sayfasını okurken buluyorsunuz biranda kendinizi. Yazar gerçekten çok profesyonelce tasvir etmiş karakterleri. Sanki kitap boyunca karakterlerin ve yaşanan dehşetin içinde hissettim kendimi. Özellikle kitabın karakterlerinden olan Lisbeth Salander, çok gerçekçi ve zekice okuyucunun gözleri önüne serilmiş. Bu karaktere ve yazarın kalemine hayran kalmamak mümkün görünmüyor zaten. Lisbeth, alışılagelmiş kadın karakterlerin dışında bence. Güçsüz gibi duruyor ama güçlü, Savunmasız gibi duruyor ama en büyük savaşçı, mücadeleci bir ruha sahip. Siz de Lisbeth ile maceranın doruklarına çıkmak istiyorsanız; adresiniz: Ateşle Oynayan Kız tam size göre. Adıyla son derece uyumlu bir roman. Lisbeth Salander gerçekten de ateşle oynuyor! Üçüncü seriyi okumak için sabırsızlanıyorum.
3 beğen · 2 yorum
ishak elğay (@ishakelgay)
dehşet bir seriydi 7 ay önce bitirmiştim ben bir de özellikle 3. kitap olan arı kovanına çomak sokan kız efsaneydi en beğendiğim kitabı oydu tabi diğerleri de mükemmeldi :)
01.05.15 beğen cevap
Ceren Acer🍵⛈☔❄ (@cerenacer948)
Üçüncü seriyi çok merak ediyorum en kısa zamanda alıp, okuyacağım :)
01.05.15 beğen cevap

Fatih Cesur

@fatihcesur

Ejderha dövemli kızın hikayesine top yekün yeni bir başlangıç yapılan, serinin ikinci kitabı Ateşle Oynayan Kız'da Lisbeth Salander'ın nasıl bir dahi olduğunu bu sefer farklı bir boyutla teyit edeceksiniz :) Dünyada görüştüğü birkaç insandan biri olan, sevgili Kalle Blomkvist'in, kara kapaklı defteri kapatılmış Wenerström olayından sonra sanki başına gelecekleri bilerek peşine takılmasıyla şekillenen, hayatının nasıl bir karmaşa içinde seyrettiğini okuduğumuz kitaptır. Sayfalar arasından en dikkat çeken şey, Stieg Larsson'un önceki kitapta olduğu gibi toplumsal olaylardan bahsederken bu sefer eşcinselliğe ve kadın haklarına yoğun ağırlık vermesidir.

İlk kitaba beş yıldız verip buna dört vermemin sebebi, Larsson'un bazen on küsür sayfa süren gereksiz detaylara yer vermesinden başka bir şey değildir. Bir polisiye ya da sıradan, herhangi bir romandan çok çok daha fazlasını ifade eden serinin bu ikincisine -ilkini okuduktan sonra tabi- başlamanızı şiddetle tavsiye ederim.. :)
0 beğen · 0 yorum

Nyx Styx

@nyxstyx

Ateşle Oynayan Kız
Lisbeth Salander,hayran olduğum bir karakter.Hiçbir kitap karakterini okumaktan bu kadar zevk almamıştım.Düşünüş tarzı,hareketleri bile o kadar ilgimi çekti ki bir sayfayı üst üste sekiz kere okuduğum bile oldu.
Serinin,ve her bir kitabın kurgusu mükemmel.İlk kitapta şoka uğramıştım.Bunda da asla tahmin edilemeyecek bir sondu.İnsanı kitabı kapatıp elinden bırakamadığından ağrıyan boynunu düzeltip birkaç dakika algılamaya çalışacağı türden bir sondu.
Hiçbir yazarın Stieg gibi kurguyu örümcek ağları örercesine itinayla öreceğini ve hepsini bir anda birleştirip saliseler içinde beyninizdeki çarkların dönmesini sağlayabileceğini sanmıyorum.
Bir puan kırmamın tek sebebi ise o kadar fazla kişi,o kadar fazla hatırlanılacak olay,isim,bağlantı vardı ki birleştirmekte zorlandım.
Kurgu ağını o kadar da sıkı örmese bile istediği şoku ve hissi verebileceğini düşünüyorum ben.Bir tık daha basitleştirip,mizah katabilirdi bu kitabına.
Ama Lisbeth yeter diyip susacağım ben.
3 beğen · 0 yorum

Sümeyye Karaköse

@sumeyyekarakose

Bu yazarın yüz kitabı olsa yine hiç gocunmadan okurdum.
Yazar ikinci kitapla gözle gorulecek şekilde daha iyi yazıyor. Kurgusuyla, karakterleriyle..
|Bir derginin kurucusu olan bir adam ve aralarındaki ilişkiye bir türlü isim bulamayan yaralı, zeki, güçlü bir kadının hikayesi. Üzgünüm ama bu kitapta aşkı bulamayacağınız. Kendi has ismiyle türünün güzelliğini göreceksiniz.||
İlk kitapta bilinmezligin içindesiniz. Hiç bir kahramanı tanimiyor, sözlerine bir anlam yukleyemiyorsunuz. ama ikinci kitabı öyle bir üst çıtaya dayıyor ki altındaki basamaga dusmeden bir üst çıtaya siz kendi ellerinizle çıkarasanız geliyor. Harika!!
Ve sefer kitabın sonunda 'devamı' demekten alamıyorsunuz kendinizi.
Karakterlerin canlılığı ve olay örgüsü sizi çekecektir.
Popüler diye kaçanlariniz olacak bu kitaptan, ama kacmayin eksik olduğunuzu bilmeden eksikliğisizle yaşayacaksınız.
3 beğen · 0 yorum

Misafir

@misafir000

ejderha dövmeli kız 2
çok güzel bir romandı.
birinci kitapta olaylar önde karakterler arkadaydı,ikinci kitapta ise karakterler önde olaylar arkada ama ne adrenalin düşüyor ne de olayların heyecanı azalıyor.
yazar ilk kitabı ikinci ve üçüncü için temel atmak amacıyla yazmış sanki.ikinci kitapla birlikte slander'in kim olduğu tüm çıplaklığıyla ortaya dökülüyor.üçüncü kitapta da dava süreci işlenecek belli ki,şuan da üçe başladım.
polisiye seviyorsanız kesinlikle es geçilmemesi gereken bir kitap.
yazarın kitapların başarısını görmeden ölmesi ise tam bir talihsizlik.
üçüncü kitapla birlikte 2307 sayfalık bir maceraya ulaşıyor kitap ve tek bir paragrafını bile sıkılıp atlamıyorsunuz.polisiye ya da macera severlere kesinlikle tavsiye ederim.
1 beğen · 0 yorum

Ateşle Oynayan Kız - Milliennium Serisi 2. Kitap - S41

Lisbeth Salander bu iş için biçilmiş kaftandı.Savunmasızdı.Ne arkadaş, ne de akrabaları vardı. Çaresiz, gerçek bir kurbandı. Ve nihayet hırsızı yaratan koşullardı.
Sinem Kaya tarafından eklenmiştir.

Selma Özbilge

@selmaozbilge

...
''Suçsuz insan yok, suçtaki sorumluluğu değişen insanlar var.''
...
5 beğen · 0 yorum

Sinem Kaya

@ssinemk

Sevgili Devlet...
Eğer bir gün karşıma çıkarsan , seninle konuşacaklarım var.
2 beğen · 0 yorum

Nyx Styx

@nyxstyx

''Lisbeth Salander daha onlu yaşlarının başından beri psikiyatrik kurumlara girip çıkmış.Hem adli hem de mahkeme kararlarına göre kendini yönetme yeteneğinden yoksunmuş.Gayri mümeyyiz ilan edilmiş.Şiddete eğilimli olduğu tescil edilmiş,hayatı boyunca resmi makamlarda hep sorun yaşamış.Ve şimdi de bir iki cinayetin birinci dereceden...şüphelisi.Bütün bunlara rağmen sen ve Armansky,ondan prensesmiş gibi bahsediyorsunuz.''
1 beğen · 0 yorum

Nyx Styx

@nyxstyx

"Onun bu dünyaya karşı tepkisi şu:Eğer biri ona silah çekerse,o daha büyük bir silah bulur."
1 beğen · 0 yorum

Mehmet Ali Nalbant

@mehmetalinalbant

Sevgili Devlet... Eğer bir gün karşıma çıkarsan , senin konuşacaklarım var.
Ateşle Oynayan Kız - Milliennium Serisi ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
338
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
756
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
394
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
211
KİTAP
Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar
Asla unutmak istemediğimiz, aklımızın bir köşesinde hep dursun dediğimiz en etkileyici kitapları bu listede paylaşıyoruz....
84
KİTAP
Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar
Aşkın gücüne inananların ve aşksız yaşayamam diyenlerin mutlaka okuması gereken en romantik kitapları bu listede paylaşıyoruz...