ara

Düşünce Gücüyle Tedavi

- You Can Heal Your Life

Düşünce Gücüyle Tedavi Konusu ve Özeti

Düşünce Gücüyle Tedavi
Yazar:
Çevirmen: Nil Gün
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789754054682
Sayfa: 208 sayfa
Basım Tarihi: 2007
Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü? "Louise Hay "Düşünce Gücüyle Tedavi" adı altında kaleme aldığı kitabında bu düşünceden yola çıkarak yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu öyle bir dünya ki sevginin ve öz güvenin temelleri üzerine kurulu. Ve sevgiyle özgüvenin başaramıyacağı hiçbir şey yok. Kitabı okumaya başladığınız anda, gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini farkediyor ve olumlu bir değişim içine girdiğinizi hissediyorsunuz...Kitap, küçük bir sivilceden, kansere kadar birçok hastalığın nedenlerinin psikolojik olumsuzluklardan kaynaklandığını satır satır anlatıyor. Hangi hastalık için, hangi olumlu öneriyi düşüncelerinizin besini olarak kullanacağınızı da söylüyor.

Meltem

@meltemaslan18

Tüm hastalıkları düşüncelerimizle oluşturduğumuzu kanıtlıyor bu kitap. Kitabın ortasından itibaren hastalıklar listesi, bu hastalıklara sebep olan düşüncelerimiz ve hastalığı yenmek için uygulamamız gereken olumlama cümleleri var. Düşünce Gücüyle Tedavi kitabının ikincisi de var o kitapta daha çok hastalıkla ilgili bilgi verilmiş. Başucu kitabınız olacak bu kitabı okuduktan sonra mide yanmalarının korkulardan, sırt ağrılarının desteksizlikten, boğaz ağrılarının konuşamamaktan olduğu gerçeğiyle yüzleşip önce ruhunuzu iyileştirmeyi öğreneceksiniz.
Düşünce Gücüyle Tedavi
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

tanya jaziri

@tanyajaziri

Kendi hayatından kesitlerle düşüncenin gücü hakkında bilgiler verdiği son bölümde de bazı hastalıkların nedenlerini ve bunları iyileştirmek için düşüncelerimizi nasıl değiştirmemiz gerektiğini anlatan temek kişisel gelişim kitaplarından bir tanesi.
0 beğen · 0 yorum

Hayal Perest

@hayal

Farklı bir konusu var daha çok bilimsel bir anlamı var. Çok önceden okuduğum için pek hatırlamıyorum ne anlattığını.
0 beğen · 0 yorum

Düşünce Gücüyle Tedavi - S41

Zihinsel Temizlik

Şimdi geçmişimizi biraz daha kurcalayalım.bizi yöneten inançların neler olduğunu bir gözden geçirelim.
Mustafa Kemal'in Askeri tarafından eklenmiştir.

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Sevgi, bildiğim en büyük silgidir, en derin ve en acı verici anıları bile siler...
Düşünce Gücüyle Tedavi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

Karartı

@kararti

Bizim için başarılı olan bir yol bulduğumuzda, onu başkalarıyla da paylaşmak isteriz. Ama onlar hayatlarının bu döneminde değişmeye hazır olmayabilir. Biz değişmeyi isterken bile değişim yapmakta zorlanırken, başkaları değişmeyi arzu bile etmeden, onları değiştirmeye çalışmak imkansızdır.
Düşünce Gücüyle Tedavi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

Büşra Elhansu

@bsrelhansu

Bazı insanlar hazır değildir. Bunda bir yargılama yok. Hepimiz kendimiz için doğru olan zamanda, yerde ve sıralamada değişmeye başlarız. Ben bile kırk yaşlarına gelene kadar değişimlerimi gerçekleştirmeye başlamadım.
Düşünce Gücüyle Tedavi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Karartı

@kararti

Kendimizi OLDUĞUMUZ GİBİ ONAYLADIĞIMIZ, sevdiğimiz ve kabul ettiğimiz zaman, her şey yoluna giriyor. Küçük mucizeler her yerde görülüyor.
Düşünce Gücüyle Tedavi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum

Karartı

@kararti

Çocukların savaş tarihlerini ezberlemelerinin önemini hiç anlamış değilim. Düşünce enerjisinin ziyanı gibi geliyor bana. Bunların yerine, onlara şu tür önemli konuları öğretebiliriz: Zihin Nasıl Çalışır, Mali Durumla Nasıl Baş edilir, Ekonomik Güvence İçin Nasıl Yatırım Yapılır, Nasıl Anne Baba Olunur, Sağlıklı İlişkiler Nasıl Yaratılır, Özgüven ve Özdeğer Nasıl Kazanılır ve Korunur vb.
Düşünce Gücüyle Tedavi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum