up
ara
profil foto

Kül ve Elmas

- Popio I Diament

Kül ve Elmas Konusu ve Özeti

Kül ve Elmas
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Jerzy Andrzejewski tarafından kaleme alınan Kül ve Elmas kitabı İkinci Dünya Savaşı , Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Versus Kitap Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055691004 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kül ve Elmas isimli kitap 419 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Seda Köycü Arslantekin çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kül ve Elmas kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Seda Köycü Arslantekin
Yayınevi: Versus Kitap Yayınları
ISBN: 9786055691004
Sayfa: 419 sayfa
"Avrupa'da 2. Dünya Savaşı'nın son günüyle başlayan Kül ve Elmas, sonraki birkaç gün boyunca küçük bir Polonya kentinde üç adamın izini sürer: Komünist Parti Bölge Sekreteri Szczuka, gönülsüz Direniş tetikçisi Michael ve bir Nazi işbirlikçisi olan Kossecki. Kossecki, en nefret edilen emir erlerinden biri olduğu toplama kampı geçmişini unutup çalışkan bir yargıç ve aile babası olduğu eski yaşamına geri dönmek ister. Büyük oğlu, artık Polonyalı Komünistlerle mücadele halinde olan Direnişe katılmıştır, küçük oğluysa anarşist bir örgüte katılmıs ve bir cinayetin suç ortağı olmuştur.

Szczuka, kamplarda ölmüş olduğu neredeyse kesin olan karısının yasını sessizce tutarken açgözlü bir belediye meclisine adalet ve haysiyet telkin etme göreviyle karşı karşıyadır. Michael'in Direniş hücresi ona Szczuka'yı öldürme emri vermiştir. Ancak şehirdeki otelde garson olan Kristina'ya aşık olduktan sonra öldürmeye devam edebilecek midir? Jerzy Andrzejewski kurtuluş sonrasında kaosa sürüklenen, ahlaki olarak afallamış ve ekonomik açıdan mahvolmuş Polonya'nın canlı, sinematik bir portresini çiziyor."Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap

Kül ve Elmas - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Yaşamın en yakın, en sevilen kişi üzerine bile kurulmasının imkansızlığını çoktandır biliyordu. İnsanın en yakını, sevdiği kadın, çok kısa bir an içinde, değiştirilmesi hiçbir zaman mümkün olmayan mazide kalabiliyordu. Sevdiği kadının yazgısıyla birlikte insanın yazgısı da değişiyordu. O halde, içinde el değmemiş bir duygu ateşi, bozulmamış bir kalp atışı, bulanıklaşmamış bir arzu gücü saklaması nasıl beklenirdi ondan? Ölüme katı bir kayıtsızlıkla yaklaşmadan, yaşamak mümkün değildi. Ölenleri sürekli düşünmek gerekmezdi. Onların ihtiyacı yoktu buna. Onların hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Onlar yoktu artık. Sadece yaşayanlar vardı.
ataç ikon Kül ve Elmas
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Mustafa Başaran

Mustafa Başaran

@basaran

Aşka borçlu olduğu şeyleri kaybetmek için mi aşık olmuştu?
ataç ikon Kül ve Elmas
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
338
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...