up
ara
profil foto

Gülşefdeli Yemeni

Gülşefdeli Yemeni Konusu ve Özeti

Gülşefdeli Yemeni
Asaf Halet Çelebi Kitabı kitabının da yazarı Hüseyin Su tarafından kaleme alınan Gülşefdeli Yemeni kitabı Roman, Öykü (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hece Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758274079 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gülşefdeli Yemeni isimli kitap 117 sayfadan oluşuyor. Gülşefdeli Yemeni kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Hece Yayınları
ISBN: 9789758274079
Sayfa: 117 sayfa Basım Tarihi: 1970
Yayınladığı her kitabıyla öykü evrenini sürekli çeşitlendiren, zenginleştiren Hüseyin Su, Gülşefdeli Yemeni'de yitip giden güzellikleri, kaybettiğimiz manevi zenginlikleri, kuşaklar arası çatışmayı, her şeyi değiştiren / bozan "yeni" birey ve aile üzerindeki yıkıcı etkisini, çocukluğun saf ve temiz duygularını, derinlikli bir psikolojik tahlil ve ustalıklı bir biçim tercihiyle öyküleştiriyor.Öykülerinde titiz bir dil işçiliği sergileyen Su, sözcüklerin anlam zenginliklerine inerek, ses değerine önem verip dilin kaybolmaya yüz tutmuş anlam derinliklerini gün yüzüne çıkarıyor. Sözcüklerin anlam çeşitliliğinden, çağrışımlarından yararlanarak anlam açıklığı ile birlikte yan anlamlarını ustalıkla kullanıyor. Böylece okuyucunun edindiği atmosfer derinleştirilip yoğunlaştırılırken, anlatımsal yalınlığa da ulaşılıyor.

Gülşefdeli Yemeni - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Merve Balık

Merve Balık

@mervebalik

Elimizden kaçırınca anlıyoruz değerini güzelliklerin. Geri getir getirebilirsen. Geride kaldı o günler meğerse? Hepsi bir kaç gün gibi. Bundan böylesi uzun sürecek, çok uzun hem de. Hiçbir gün bitmeyecek, ama sen biteceksin, azar azar biteceksin...
ataç ikon Gülşefdeli Yemeni
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum