ara

Yaralı

Yaralı Konusu, Özeti ve Türleri

Yaralı
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786054994908
Sayfa: 320 sayfa
Basım Tarihi: 2013
Artık hatırlanmaya değecek kadar bile kalmadın. Seni unutmak hakkım! Unutkan biri değilimdir ama sen bende hatırlanacak hiçbir şey bırakmadın. Benim unutulmuşum olmak bile güzeldir, bil. Aşk mı? Aramızda kaldı; içimizde değil… Yanlış aşkta doğru aranmaz. Ama yine de oku istiyorum. Cümlelerimde gizlenmiş duygudan ne anladığını benim nasıl yazdığım değil, senin nasıl okuduğun belirler.

"Kör müydü gözlerin, nasıl göremedin" diye sordular senden sonra. Kör değildim. Ve hayatımda en çok iki kere parlamıştı gözlerim. Birincisi seni ilk gördüğüm, ikincisi giderken ardından baktığım gün. İlkinde aşkın ışığından, ikincisinde gözyaşlarımdan… O iki anın arasındaysa hep kapalıydı gözlerim. Aşkına inandığımdan.
Yaralı kitabı Aşk mı? Biz aşkı kitaplarda sevdik listesinde yer almaktadır.

Yaralı - s41

Ayça, intihar deneyiminin bende çok şeyi değiştirmesi gerektiğini, artık hayatımdaki hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylüyordu. En büyük dileği yeni bir başlangıç yapmamdı. Bunun böyle olması gerektiğini bende biliyordum ama tekrar hayata katılmaya güç yetiremiyordum. Hayatın girdabındaki yalancı huzura aldanıyordum her seferinde. Hayatın doğru ve yanlışları arasında kalan gri toprakların da olduğunu bilmek istiyordum. Beklediğimden fazla değil, beklediğimden farklıydı hayat.
özkan çoban tarafından eklenmiştir.

Yaralı Kitap Listeleri

1007
KİTAP
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir....
225
KİTAP
...
11
KİTAP
güzel kitaplar güzel vakitler :)...

Misafir

@misafir000

- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
kitap çok güzel okumanızı tavsiye ederim kitabı okurken bana yazılmış gibi hissettim kitabı okurken arkadaşım yanıma gelip kitap hakkında bilgi almak istemişti bende heyecanlı heyecanlı anlatmışım içinde oğlan kıza olan aşkını itiraf ettiği bölümü anlatırken çok heyecanlanmışım ki bana neden bu kadar heyecanlanıyorsun sana itiraf ediliyor sanki dedi bir de kitabı okurken yanımdaki arkadaşım beni gözlemlemiş bazı ağladığımı görmüş bazı bölümlerde güldüğümü kitabı bitirdim kapağını kapadığımda yüzümde bir gülümseme vardı arkadaşım kitabı nasıl güzel okuyorsun öyle heyecanlı heyecanlı ağladın güldün bir de kitabı bitirdikten sonra bile gülüyorsun dedi bende bu kitap bana yazılmış sanki ben yaşadım gibi geldi olayları dedim o da belli zaten öyle kaptırmışsın ki burada ne konuştuğumu bile duymadın dedi bence bu kitabı okuyun kimsenin lafına bakmayan kötü yorumlayanlara bakmayın çünkü sizinle onların düşünceleri bir olmayabilir onlar beğenmez belki siz beğeneceksinizdir okuyun kötü yorumlara aldırmayın derim :)
Verdiği Puan: 8
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Üzgün Palyaço .

@uzgunpalyaco

- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
kitap çok güzel okumanızı tavsiye ederim kitabı okurken bana yazılmış gibi hissettim kitabı okurken arkadaşım yanıma gelip kitap hakkında bilgi almak istemişti bende heyecanlı heyecanlı anlatmışım içinde oğlan kıza olan aşkını itiraf ettiği bölümü anlatırken çok heyecanlanmışım ki bana neden bu kadar heyecanlanıyorsun sana itiraf ediliyor sanki dedi bir de kitabı okurken yanımdaki arkadaşım beni gözlemlemiş bazın ağladığımı görmüş bazın güldüğümü kitabı bitirdim kapağını kapadığımda yüzümde bir gülümseme vardı arkadaşım kitabı nasıl güzel okuyorsun öyle heyecanlı heyecanlı ağladın güldün bir de kitabı bitirdikten sonra bile gülüyorsun dedi bende bu kitap bana yazılmış sanki ben yaşadım gibi geldi olayları dedim o da belli zaten öyle kaptırmışsın ki burada ne konuştuğumu bile duymadın dedi bence bu kitabı okuyun kimsenin lafına bakmayan kötü yorumlayanlara bakmayın çünkü sizinle onların düşünceleri bir olmayabilir onlar beğenmez belki siz beğeneceksinizdir okuyun kötü yorumlara aldırmayın derim :)
Verdiği Puan: 10
4 beğen · 2 yorum · kitap inceleme ·
SE MA (@sema22)
ne kadar içten anlatmışsınız maşallah ben sizin yazdıklarını heycanla okudum inanın. 02.01.15
Üzgün Palyaço (@uzgunpalyaco)
teşekkür ederim ben bütün kitapları böyle heyecanlı içtenlikle okuyup herkese böylede anlatıyorum :) 02.01.15

Poyraz Esintisi.

@poyraz-esintisi

- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
Etkileyici bir aşk romanı. Okurken adeta sahneleri size yaşattırıyor. Kitabı bırakmak istemiyorsunuz. Herkesin gönlünde yaralı bir bölge vardır mutlaka! İşte yazar sizin o yaralı bölgenizi keşfediyor, birazcık kanatıyor ve tuzlukla tuzlamaya başlıyor...
Eleştiri getirebileceğim yanları da var elbette! Romanın son bitiş kurgusu güzel bağlanamamış maalesef! Anne ve babasının aşk hikayesini nakleden romanın küçük kahramanı Erdem, sanki 25-30 yıl önceki bir aşk hikayesinden bahsediyormuş izlenimi veriyor! Oysa hikaye içerisinde de sıkça dile getirilen, bugün sosyal medyanın en popüleri, hikaye kahramanlarının arasındaki temel iletişim aracı "Facebook"dan bahsedilmiş! Toplam 11 yıllık bir mazisi olan bu sitenin ülkemizdeki popülaritesi son 6-7 yıldır var!
Verdiği Puan: 8
1 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Betül Nazlı

@bitulaphy

- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
UTANIYORUM !!
Bu kitabı arkadaşımın tavsiyesi üzerine okudum ve bu içinde bulunduğum aktivite dolayısıyla kendimden çok utanıyorum. Benim zeka seviyem bu kitabı okuyanlarla bir değil ki neden ben bu kitabı okuyayım diye sordum kendime. Zaten sonrasında bu kitabı tavsiye eden o arkadaşımla da ilişkimi kestim.
Kitaba gelecek olursak berbat bir yazarın berbat bir mahsülü. Arkadaş demiş ki ben zaten kitap yazamıyorum şunun da sonuna Harry Potter'dan bir sahne ekleyerek fantastik roman yaptım mııı mmmmm ehh işte oldu demiş. OKUMAYIN OKUTTURMAYIN OKUYANLARI DIŞLAYIN !!
Allahım beni affet :( Gerçekten üzgünüm kendime senden emanet aldığım bu bedene ve bu zihne bunu yaptığım için çok üzgünüm.
Verdiği Puan: 1
2 beğen · 0 yorum · kitap inceleme ·

Fümeli

@fumeli

Ağlasan da ağlamasan da uğruna ağladığın insan değişmez; çünkü senden akan gözyaşı onda hiçbir şeyi temizlemez.
- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
8 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Mehmet Külahçı.

@mehmet-kulahci

Gelişin bu hayattan gidişimi uzatır.
- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
6 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Gizem Ünlü

@gizemunlu

Hangi anıyı silerek başlar insan unutmaya? En acı olanı mı yoksa unutması en kolay olanı mı?
- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
6 beğen · 0 yorum · alıntı ·

SE MA

@sema22

Kiminin çöle döner yüreği, kimi içinde bir yanardağ saklar.
- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
6 beğen · 0 yorum · alıntı ·

seçil akyüz

@secil-akyuz

''sanki bir sakatlık vardı doğumumda. yoksa bu kadar başkasının gibi durur muydu bu kalp göğüs kafesinde! ''
- Kahraman Tazeoğlu
7.9 (258 oy)
5 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Benzer Kitaplar

7.9/10
258 oy
Sence kaç puan almalı?
0